Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#31 2007-12-10 21:31:57

piętaszekretnie

Gość

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Dejvid napisał:

Ja też zapisałem się do Solidarności. To jedyny związek, który może coś zmienić.

Tylko aby Solidarność mogła być skuteczna muszą mieć zdecydowaną większość załogi jako członków.
To jest siła z którą trzeba się liczyć. Widzimy z dnia na dzień z miesiąca na miesiąc jest gorzej.

Jak przyjmowałem się do pracy parę lat temu robiliśmy 90 aut na zmianę i zarabiałem 7 zl / godzine a teraz robimy 200 aut i zarabiam 9,50 na godzine. To jest kpina !!! Moja wydajność wzrosła o ponad 100 % a stawka o ile ? o 25 % Czysta kpina ! Jeżeli dalej będziemy pozwalać tak się traktować to zawsze będziemy tylko tanią siłą roboczą.

FAP powinien się przemianować na Fiat Auto China in Poland

Ale żeś kur... wyliczył! Twoja wydajność wzrosła 100% no nie źle. Musiałeś wtedy (parę lat temu) chyba sporo się opieprzać. Lepiej się zwolnij jak masz takie podejście.

#32 2007-12-11 19:40:50

Dejvid

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 96
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

piętaszekretnie napisał:

Dejvid napisał:

Ja też zapisałem się do Solidarności. To jedyny związek, który może coś zmienić.

Tylko aby Solidarność mogła być skuteczna muszą mieć zdecydowaną większość załogi jako członków.
To jest siła z którą trzeba się liczyć. Widzimy z dnia na dzień z miesiąca na miesiąc jest gorzej.

Jak przyjmowałem się do pracy parę lat temu robiliśmy 90 aut na zmianę i zarabiałem 7 zl / godzine a teraz robimy 200 aut i zarabiam 9,50 na godzine. To jest kpina !!! Moja wydajność wzrosła o ponad 100 % a stawka o ile ? o 25 % Czysta kpina ! Jeżeli dalej będziemy pozwalać tak się traktować to zawsze będziemy tylko tanią siłą roboczą.

FAP powinien się przemianować na Fiat Auto China in Poland

Ale żeś kur... wyliczył! Twoja wydajność wzrosła 100% no nie źle. Musiałeś wtedy (parę lat temu) chyba sporo się opieprzać. Lepiej się zwolnij jak masz takie podejście.

Pokazałeś teraz jaki z ciebie prostak. Na pewno z kadry kierowniczej co rączek pracą sobie nie brudzi.
To może pan wszystkowiedzący nam tutaj sam wyliczy jak wzrosła wydajność w naszej firmie od początku produkcji Pandy. No proszę bardzo czekam na konkrety a nie prostackie odzywki !

Offline

#33 2007-12-11 22:25:50

piętaszekretnie

Gość

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Szanowny Dejvid, niczego nie muszę Ci wyliczać. Podam Ci tylko prosty fakt pod rozwagę. Nie pracujesz ani mniej, ani więcej tylko cały czas ciągle tyle samo tj. 7 godz. i 5 min. (przynajmniej tyle powinieneś). Jeżeli wcześniej robiłeś w tym czasie mniej samochodów (operacji) a teraz więcej, to wcale nie znaczy, że odbyło się to kosztem Twojej fizycznej wydolności. Powodów takiego stanu rzeczy może być co najmniej kilka. Jeżeli chwilę pomyślisz sam pewnie do tego dojdziesz. A gdyby nawet to był tylko Twój i tylko Twój wysiłek to przecież umawiałeś się podpisując umowę o pracę, że będziesz świadczył pracę na rzecz pracodawcy przez 8 godz. (pomijając przerwy). Czy być może w Twoim przypadku umówiłeś się na konkretną ilość samochodów?
I tutaj taka moja uwaga ogólna do wszystkich narzekających na tym forum (nie tylko do Ciebie Szanowny Dejvid) jeżeli jest tak przeraźliwie źle  w tej firmie to proszę bardzo możesz się przecież zwolnić, znaleźć sobie pracodawcę, który będzie w stanie zadowolić Twoje potrzeby finansowe, dostrzegając Twoje liczne talenty i Twoje umiejętności. Jest wolny rynek, zamiast narzekać i wyciągać rękę sprzedaj swoją pracę gdzieś lepiej. Być może sam założysz firmę i być może doczekasz się w swojej firmie takiego forum na którym Twoi pracownicy będą wypisywać podobne do tych posty. Być może w końcu jako właściciel firmy doczekasz się związków a wtedy powiadam Ci zatęsknisz za tą Twoją robotą na którą tak dzisiaj narzekasz. Mimo wszystko życzę Ci powodzenia. Licz tylko na siebie (tu i u każdego innego pracodawcy, u którego przyjdzie Ci pracować).
PS
Przeraźiłeś mnie tą Twoją wizją silnej "S". Pewnie dzisiaj nie nie musiałbyś pisać takich rzeczy, gdyż ta ich skuteczność ( i innych związków) doprowadziłaby tą firmę do upadku.

#34 2007-12-12 16:09:44

robotnik

Gość

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

najlepiej sprzedać się dyrekcji i mydlić ludziom oczy.

#35 2007-12-12 19:10:14

fuks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 11
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Witam wszystkich,którzy potrafią myśleć i nie utracili jeszcze wiary, że można wszystko zmienić.
Jestem tutaj pierwszy raz a zmobilizowały mnie do działania niektóre osoby, które chcą jeszcze coś zrobić. Po wczorajszej zgodzie wszystkich związków oprócz Solidarności na wprowadzenie systemu 18/20 zmian i obiecanych wirtualnych srebrnikach stwierdziłem, że jedyny związek reprezentujący interesy pracowników to Solidarność. Sądzę, że w obecnej sytuacji, ktoś kto jeszcze należy do innych związków powinien siłą zmusić swój mózg do myślenia. Zapewniam, że nie jest to bolesne i radzę spróbować. Przez długi czas też stałem obok i czekałem aż związki się dogadają. Niestety w pewnym momencie przestałem w to wierzyć jak naocznie zobaczyłem pewne działania liderów S80. Od tego momentu postanowiłem coś zrobić. Związki dogadają się jak zmienią się przywódcy. Prawie wszyscy szarzy członkowie są za tym ale nie liderzy. Co ciekawe związek lubiany przez dyrekcję jest nie lubiany przez załogę i na odwrót. Solidarność ostatnio w naszym zakładzie rośnie w siłę, pozostałe związki tracą członków. Zróbmy coś aby pokazać po której stronie opowiada się załoga. Wpadł mi do głowy pomysł, który zastosowano w Bielsku w Powertrain. Chodzi mianowicie o wstążki. Mam tam znajomego, który opowiadał mi jak szybko zmobilizowało to załogę. Myślę, że można by coś takiego rozpropagować. Każdy kto nie zgadza się z podpisanym wczoraj porozumieniem i chce zaprotestować niech przypnie sobie taką wstążkę. Należałoby tylko ustalić kolor. W Bielsku była niebieska, u nas byłaby mniej widoczna. Może żółta? NSZZ Solidarność widząc solidarność załogi poczuje wiatr w żagle. Nikt poprzez to się nie narazi dyrekcji a efekt może być piorunujący. Dyrekcja panicznie boi się jednoczenia załogi, pozostałym związkom też da dużo do myślenia. Należy bardzo szybko działać póki w ludziach wrze. Pokażmy ile nas jest.Wypowiedzcie się co o tym sądzicie?

Offline

#36 2007-12-13 15:02:15

Dejvid

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 96
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

piętaszekretnie napisał:

Szanowny Dejvid, niczego nie muszę Ci wyliczać. Podam Ci tylko prosty fakt pod rozwagę. Nie pracujesz ani mniej, ani więcej tylko cały czas ciągle tyle samo tj. 7 godz. i 5 min. (przynajmniej tyle powinieneś). Jeżeli wcześniej robiłeś w tym czasie mniej samochodów (operacji) a teraz więcej, to wcale nie znaczy, że odbyło się to kosztem Twojej fizycznej wydolności. Powodów takiego stanu rzeczy może być co najmniej kilka. Jeżeli chwilę pomyślisz sam pewnie do tego dojdziesz. A gdyby nawet to był tylko Twój i tylko Twój wysiłek to przecież umawiałeś się podpisując umowę o pracę, że będziesz świadczył pracę na rzecz pracodawcy przez 8 godz. (pomijając przerwy). Czy być może w Twoim przypadku umówiłeś się na konkretną ilość samochodów?
I tutaj taka moja uwaga ogólna do wszystkich narzekających na tym forum (nie tylko do Ciebie Szanowny Dejvid) jeżeli jest tak przeraźliwie źle  w tej firmie to proszę bardzo możesz się przecież zwolnić, znaleźć sobie pracodawcę, który będzie w stanie zadowolić Twoje potrzeby finansowe, dostrzegając Twoje liczne talenty i Twoje umiejętności. Jest wolny rynek, zamiast narzekać i wyciągać rękę sprzedaj swoją pracę gdzieś lepiej. Być może sam założysz firmę i być może doczekasz się w swojej firmie takiego forum na którym Twoi pracownicy będą wypisywać podobne do tych posty. Być może w końcu jako właściciel firmy doczekasz się związków a wtedy powiadam Ci zatęsknisz za tą Twoją robotą na którą tak dzisiaj narzekasz. Mimo wszystko życzę Ci powodzenia. Licz tylko na siebie (tu i u każdego innego pracodawcy, u którego przyjdzie Ci pracować).
PS
Przeraźiłeś mnie tą Twoją wizją silnej "S". Pewnie dzisiaj nie nie musiałbyś pisać takich rzeczy, gdyż ta ich skuteczność ( i innych związków) doprowadziłaby tą firmę do upadku.

Doprawdy uśmiałem się do łez czytając te brednie ! Człowieku z czego ty się urwałeś ?

Wiesz co to jest wzrost wydajności pracy ?

Jeżeli ja pracując 7 godzin i 5 minut wykonywałem operację przy jednym modelu samochodu w ilości ok 100 sztuk na zmianę. A teraz w tym samym czasie przy tej samej ilości ludzi wykonuję operację przy dwóch rodzajach samochodu w ilości ponad 200 sztuk na zmianę to wg ciebie ja pracuję tyle samo ?

IDIOTYZM !

Oczywiści czasowo tyle samo ale fizycznie dwa razy więcej ! Człowieku wzrost wydajności pracy nie zależy od wzrostu czasu. Czas pracy pozostaje ten sam. Poprostu w tym samym czasie musisz zrobić więcej i  szybciej !
Czy to jest tak trudne do zrozumienia ? Może dla kogoś kto siedzi w biurze to tak ale zapraszam na linie popracować i wtedy porozmawiamy. Teraz nie mamy o czym bo widzę, że kolega nie ma zielonego pojęcia o pracy fizycznej w tym zakładzie.

Wg twojej teorii to nawet jakby nam w te 7 godzin i 5 minut kazali zrobić 1000 samochodów to wszystko jest OK bo przecież nikt nie umawiał się na ilość samochodów. Nie ważne jak, nie ważne za ile, ważne żeby było !
Typowe chińskie pojęcie o pracy.
No i co Ty złego widzisz w związkach zawodowych ? To taki wynalazek co ma bronić praw pracowniczych. Ja jestem pracownikiem a nie pracodawcą i chcę aby mnie ktoś reprezentował i bronił moich praw. Nie interesuję mnie co na to pracodawca, to jego problem - nie mój !

Idąc twoim tokiem rozumowania powinno się zlikwidować Policję bo przecież mamy kodeksy prawne i każdy może się bronić sam. Po co komu instytucja  obrony społeczeństwa przed bandytami. Zlikwidujmy sejm i senat niech zapanuje dyktatura i robią z nami co chcą. Drugie Chiny !

Kiedyś wykonując operację miałem czas na dokładne zweryfikowanie detalu, dopasowanie, ewentualną wymianę (fiatowskie części maja to do siebie, że nie zawsze pasują - tego też nie wiedziałeś ?), spokojny montaż wg technologii, sprawdzenie i certyfikowanie operacji, przygotowanie detali do montażu (otworzenie nowego pojemnika, palety itp, sorry ale to samo się nie stawia i nie otwiera).
Teraz jest czas tylko na szybki montaż, byle jak byle szybko i o zasadach technologi montażu możesz zapomnieć bo się najzwyczajniej w świecie nie wyrobisz. Zapraszam na linie aby się przekonać !
Kiedyś poprawki na zamontowanym samochodzie były wyjątkiem - 1-2 auta na zmianę. Dzisiaj to norma po kilkanaście samochodów. Lider tylko poprawia na boku. Pewnie zarzucisz załodze, że są flejtuchami i pracować się im nie chcę, Zapraszam na linie !

I na koniec. Owszem mogę swoją pracę sprzedać gdziekolwiek indziej i pewnie tak zrobię kiedy pewny poziom mojego niezadowolenia osiągnie maksimum. Masz rację jest wolny rynek i ludzie idą tam gdzie im lepiej i gdzie lepiej płacą. Jeżeli Fiat tego nie zrozumie to nie będzie miał lojalnej zwartej załogi co identyfikuję z firmą a to jest chyba najważniejsze w produkcji dobrych samochodów - ZADOWOLONY PRACOWNIK !
Ale jest wolny rynek ... jak to raczyłeś zauważyć

Offline

#37 2007-12-14 16:17:23

fuks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 11
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Z danych OECD wynika, że Polacy zajmują drugie miejsce na świecie pod względem czasu spędzonego w pracy. Według danych OECD Employment Outlook 2004 najpracowitszym narodem na świecie są Koreańczycy pracujący średnio 2390 godzin rocznie. Polacy są na drugim miejscu z wynikiem 1984 godzin. Wyprzedzamy pod tym względem nawet słynnych z pracowitości Japończyków, którzy pracują 1828 godzin rocznie. Wynika z tego, że jesteśmy najpracowitszym narodem w Europie. Zaraz za nami uplasowali się Czesi i Grecy. Zatrudniony Polak pracował średnio 41,8 godzin w tygodniu, w tym 40,2 godziny pracy zasadniczej, 0,3 godziny nadgodzin i 1,3 godziny pracy dodatkowej. Przeciętnemu Polakowi praca zajmuje 43,4 tygodnia w roku, a choroby niespełna tydzień.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora