Nazwa forum

Opis forum


#16 2007-10-16 09:05:25

parafl

Gość

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Dla związkowców z sierpnia i metalowców - POCZYTAĆ jak się to robi w oplu w szczególności pierwsze dwa zdania... Jest to przedruk informacji ze strony interii. Nasza solidarność również bierze w tym udział, a gdzie pozostałe ZZ, narazie wyprowadziły się z dala od pracowników i siedzą jak trusie pod miotłą dyrekcji...


Impas w rozmowach skłonił związkowców do zjednoczenia sił. Wszystkie działające w Oplu związki zawodowe (NSZZ Solidarność, ZZ Pracowników Opel Polska, WZZ Sierpień'80) postanowiły powołać wspólną reprezentację pracowników i rozpocząć procedurę sporu zbiorowego.

"Naszym celem jest uzyskanie konkretnej, znaczącej podwyżki płac dla całej załogi, a nie dekorowanie zakładu związkowymi flagami czy też deptanie trawników podczas strajku. Domagamy się jednak konstruktywnego dialogu prowadzącego do rozwiązania problemu, a nie jedynie ustalania terminów kolejnych spotkań. Przecież 478 zł miesięcznie to nie jest znacząca kwota" - uważa Ciebiera.

   

Ustawowe wymogi procedury sporu zbiorowego sprawiły, że w piątek wszystkie organizacje związkowe wypowiedziały ubiegłoroczne porozumienie płacowe. Jest ono aneksem do umowy płacowej, czyli drugiej części zakładowego układu zbiorowego pracy, której treść jest zgodna z umową płacową z listopada 2000 roku. O wypowiedzeniu poinformowana została Europejska Rada Zakładowa koncernu. Już w przyszłym tygodniu w fabryce odbędą się pierwsze masówki.

Konflikty płacowe w fabryce trwają od 20 lutego. Wtedy "Solidarność" wystąpiła do pracodawcy z 21 żądaniami dotyczącymi poprawy warunków pracy i płacy. Część z nich została zrealizowana, jednak wobec niespełnienia wszystkich, związkowcy w marcu zastąpili te postulaty jednym, równym dla wszystkich pracowników comiesięcznym dodatkiem do pensji w wysokości 500 zł brutto.


W maju w fabryce przeprowadzono dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Według zakładowej "S", uczestniczyło w nim ponad 90 proc. pracowników produkcji, którzy na czas protestu przerwali pracę i uczestniczyli w organizowanych przez związki masówkach.

W czerwcu związkowcom udało się wywalczyć po 2,5 tys. zł brutto premii dla każdego pracownika. Wypłatę tej kwoty rozłożono na kilka miesięcy. Związkowcy już wtedy jednak zapowiadali, że to nie koniec ich starań o wyższe pensje dla załogi oraz, że po wakacjach dojdzie do kolejnych negocjacji podwyżek na następny rok. Właśnie te rozmowy zostały w piątek zerwane.

Podwyżek płac domagają się nie tylko pracownicy Opla, ale też zatrudnieni w innych zakładach motoryzacyjnych. Aby wspólnie zabiegać o interesy przed kilkoma dniami podpisano porozumienie, którego sygnatariuszami zostali przedstawiciele "Solidarności" w fabryce Opla, Fiata i fabryce silników Isuzu-Ispol.

Najważniejsze wspólne żądanie związkowców dotyczy podwyżek płac o 1000 zł dla każdego pracownika. Zapowiadają też, że będą żądać zwiększenia dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych. Inny postulat to zmniejszenie norm obowiązujących na nocnej zmianie, przy równoczesnym zwiększeniu dodatków czy urlopu zdrowotnego po przepracowaniu np. 5 lat.

Oprócz związkowców z fabryki Opla w Gliwicach oraz Fiata i Isuzu- Ispol w Tychach, porozumienie zawarli też przedstawiciele "S" w ERSI Poland Sosnowiec (firma produkuje m.in. akcesoria do wykończenia samochodów oraz układów paliwowych), Magneti Marelli Poland Sosnowiec (sprzedaż i dystrybucja części zamiennych i oprzyrządowania aut), Toyo Seal Poland Tychy (produkcja gumowych uszczelek) oraz Cablelettra Poland w Mikołowie (produkcja wiązek przewodów do aut).

W Gliwicach, jako jedynej fabryce, produkowana ma być nowa astra sedan.

#17 2007-10-16 17:21:33

parafl

Gość

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Jeszcze jeden artykuł z gazeta.pl, oto ten biedny FIAT;


"Fiat zaskoczył zyskiem

Fiat, który niedawno przechodził najgłębszy kryzys finansowy w swojej historii, teraz zaskakuje analityków wielkimi zyskami. W drugim kwartale tego roku koncern z Turynu zarobił na czysto 627 mln euro, prawie dwa razy więcej niż przed rokiem.

   Jeszcze większe zaskoczenie wzbudziła informacja, że zysk handlowy grupy Fiata wzrósł w drugim kwartale o 44 proc. w stosunku do zeszłego roku i wyniósł 946 mln euro, podczas gdy analitycy spodziewali się zysku 860-898 mln euro. Był to najwyższy kwartalny zysk handlowy w całej historii włoskiego koncernu. Zysk handlowy Fiat Auto, motoryzacyjnej części koncernu, która przez kilka lat była pod kreską, wyniósł 193 mln euro - ponad dwa razy więcej niż przed rokiem Po sukcesie produkowanego w Polsce modelu Panda, kasę koncernu napełniają teraz zyski ze sprzedaży aut Grande Punto i Bravo. Po wyśmienity kwartale, Fiat zapowiada, że rok chce zakończyć z zyskiem handlowym 2,5 do 2,7 mld euro i zyskiem netto 1,6-1,8 mld euro."



  Czy naprawdę nie warto walczyć o godniejsze pensje, sami nam nie dadzą oni tylko zyski liczą.

#18 2007-10-21 15:23:53

Dejvid

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 96
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Panowie nie powinniśmy mieć żadnych wyrzutów i skrupułów. Walczymy o swoje i o NORMALNOŚĆ !!!

Trzeba zatrzymać tą spirale paranoi, wyzysku i coraz niebezpieczniejszych warunków pracy w tym zakładzie.
Mam nadzieję, że na wiosnę dojdzie do porozumienia albo do strajku. Dalej tak być nie może. Na mojej brygadzie więcej jak połowa osób szuka nowej pracy. Młodzi ludzie po kilka lat pracy już mają dość. Nowoprzyjęci oczom nie wierzą co tu się dzieje. Praca na okrągło bez żadnych norm, beż żadnych przepisów bhp , byle jak , byle szybko. Przymus i chamstwo, skurwysyństwo przełożonych - to jest obraz Fiata w Polsce !

Offline

#19 2007-10-22 13:35:27

Gość 2

Gość

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

chciałbym przypomnieć ze strajk w 1992 roku wybuch samoistny,oddolnie   bez pomocy związków zawodowych ,to był dziki strajk dopiero później przyłączył sie inne związki zawodowe a na koniec pozostał tylko SIERPIEŃ 80 ale to był inny związek .MOŻE  CZAS TO POWTÓRZYĆ i przypomnieć to dla kogo czy pracownicy dla związków ,czy związki  dla pracowników i ZACZĄĆ  STRAJK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#20 2007-10-23 09:37:30

parafl

Gość

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Gość 2 napisał:

chciałbym przypomnieć ze strajk w 1992 roku wybuch samoistny,oddolnie   bez pomocy związków zawodowych ,to był dziki strajk dopiero później przyłączył sie inne związki zawodowe a na koniec pozostał tylko SIERPIEŃ 80 ale to był inny związek .MOŻE  CZAS TO POWTÓRZYĆ i przypomnieć to dla kogo czy pracownicy dla związków ,czy związki  dla pracowników i ZACZĄĆ  STRAJK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W celu sprostowania, aby sierpniowi nie dodawać zasług których nie mają poza tym że się sprzedali dyrekcji, w 1992 r strajk był firmowany przez ZZ SOLIDARNOŚĆ 80 a nie przez sierpień ich jeszcze wtedy nie było bynajmniej w FSM-ie. To tyle w temacie sprostowania.

#21 2007-10-25 23:36:09

Masa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 31
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Panowie kur... bo już tak powiem, dlaczego wszytko to tylko mówimy, tak jak reszta która się przebiera i nadaje że żle że hujowo coś trzeba zrobić , a jak przychodzi kierownik, albo lider to sztuczne uśmiechy, że wszystko jest ok!! Musimy coś z tym robić przecież to już zaczyna być nie smaczne że "najchętniej nie wypuścił by nas Arlet z fabryki" co to ku.. jest jebana Treblinka. Teraz jest pierwsza z szans którą mamy Fiat jako koncern ma bardzo dobre wyniki i napewno jak zarządalibyśmy podwyżek, większych dopłat do nadgodzin, dodatku nocnego itd... to mielibyśmy to bo nie przerwali by tej dobrej passy jako koncern ( media by ich zjadły na początku)
Ale teraz wystarczyło że ogłosili że 2,3 Listopad mamy przyjść do pracy, wszyscy no prawie z opuszczonymi głowami mówią no co ja mogę ogłosili to trzeba przyjść. Jakie kur.. trzeba przecież jest kalendarz jest most ( dzień do odróbki 10 list) więc sprzeciwmy się bo to nasza szansa że jesteśmy załoga zorganizowaną. Jak teraz się wyłożymy to będziemy jebać w wigilię pierwsza zmiana i w sylwestra także, ja wam to mówię że tak będzie dyrekcja wyczuje że może nami manipulować mimo kalendarza to jest po nas!! I nie patrzcie na to jak czytacie że ja mam 2 zmianę w wigilię mnie to jebie a ja mam nockę to tym bardziej i w sylwestra innemu wypada 2 zmiana a jeszcze innemu noc niech jebia ci co mają 1 zmianę, bo pamiętaj za pół roku lub za kilka miesięcy dyrekcja wymyśli następne jakieś psełdo nadgodziny i to TOBIE wypadnie przyjść co wtedy??
Jeśli było by to wszystko takie legalne jak to mówi dyrekcja to dlaczego robią sondę i pytają ludzi he??

Offline

#22 2007-10-26 00:08:35

Ariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-02
Posty: 30
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Zmiana  ''C.. z lakierni powiedziała ze nie będzie pracować 2,3 Listopad  , ale podobno majster dostał opierd... od przełożonych ze ludzi nie nazbierał i dalej molestuje pracowników aby przyszli i mogę się założyć ze znajdzie jeleni pachołków czy jak ich tam nazwać którzy przyjdą do pracy zamiast wywalczyć sobie większe pieniądze za nadgodziny. A poza tym to za nadgodziny powinni dawać w kopertach do ręki, a tak to będzie w grudniu wypłata,premia świąteczna,i co nie którzy nadgodziny i dowalom im taki podatek ze zarobią trochę więcej nisz te osoby które nie miały nadgodzin .

Ostatnio edytowany przez Ariel (2007-10-26 00:09:53)

Offline

#23 2007-10-26 08:58:14

prawdziwy-ROBOL

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-15
Posty: 55
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

To co się teraz dzieje z 2 i 3 listopada to jest wina tylko i wyłącznie związków zawodowych min. sierpnia 80 i metalowców, przypomnę bo już niektórzy zapomnieli że wiosną tego roku to te związki były orędownikami podpisania z dyrekcją 400 nadgodzin, od momentu podpisania licząc wszystkie soboty to niestety brakło tych sobót, już wtedy można było przewidzieć taką sytuację i zastrzec że te dni 2 i 3 list. będą dniami wolnymi. Robiąc teraz tą błazenadę z tymi pismami to jest po prostu śmieszne, jak już dawno podpisaliście układ z dyrekcją a teraz piszecie żeby ludzie sami się zajęli tymi problemami. Od tego aby pewne rzeczy ustalać są ZZ  i od tego one są aby dbać o interes pracowników a nie dyrekcji.
A tak na marginesie co do sierpnie 80 i metalowców to może by już trzeba zacząć rozmowy o podwyżkach, teraz kiedy jest ustalany budżet a nie po nowym roku kiedy to dyrekcja sama ustali i da tyle ile chce a wy uznacie że sukces odnieśliście!!!

Offline

#24 2007-10-27 11:04:55

Ariel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-02
Posty: 30
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

No i mamy dzień następny i zmiana C juz jest chętna na 2,3 Listopad może nie w 100% osób ale nazbierał ludzi majster  zrobił zebranie na stołówce i znaczą  ubolewać ze go szef lakierni opieprzył ze ludzi nie może zorganizować jeśli nie załatwi ludzi do roboty to pójdzie na inne stanowisko itp. więc majster wziął ludzi na litość w ręcz wypłakał się przed nimi i ludzi na ruchał .   

Co do związków to są do dup.. konkretnych podwyżek nie będzie bo dyrekcja im powie ze Fiat zrobił wielkie inwestycje (lakiernia montaż itp) i to się musi pierw zwrócić a ZZ to łykną . Tak jak parę lat temu związki mówiły ze dyrekcja na podwyżki więcej nie da a jesli ZZ będą się stawiały to Fiat z inwestycjami ucieknie na Ukrainę i ZZ się przestraszyły (sierpień 80) , a fiat już wtedy miał plany rozbudowy Tyskiego Fiata.

Offline

#25 2007-10-27 11:27:03

Masa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 31
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Tylko tyle powiem że kierownicy chodzą proszą biorą na litość, ale czy wy dostajecie zawsze wolne w tygodniu lub Z-etki na sobotę NIE zawsze jest jakieś ale!! To hu... mnie interesuje że ich jebią wyżej ustawieni ludzie kierownictwo ma 26zł i więcej na godz więc mają być jebani bo za darmo takich stawek nie otrzymują.

Offline

#26 2007-10-30 18:27:32

gronie1

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-24
Posty: 29
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Jak na razie plany Włochów sprawdzają się doskonale - w Europie zebrano już ponad 100 tys. zamówień na samochód, a każdego dnia liczba ta ronie. Chętni do kupienia "pięćsetki" (m.in. w Niemczech) muszą czekać na auto nawet kilka miesięcy. Podczas turyńskiej prezentacji Fiata dyrektor tyskiego zakładu Zdzisław Arlet żartował, że najchętniej nie wypuszczałby swoich ludzi z fabryki, bo zapotrzebowanie na nowego "malucha" z Tychów jest ogromne, a zakład wytwarza przecież jeszcze inny bestseller koncernu (Panda), przygotowuje się do Forda Ka i wciąż trwa produkcja 600.    http://www.dziennik.pl/Default.aspx?Tab … leId=65726

Offline

#27 2007-11-04 17:51:08

robol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 117
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Masa napisał:

Panowie tak obserwuję i czytam co piszecie, proszę was tylko o jedno bądźcie zawsze tacy zdecydowani jak do tej pory w rozmowie na forum,jeśli mieli byśmy 80% takiej załogi jak Wy!! i zrzeszonej w Solidarności to mamy wszystko!! co chcemy nie liczylibyśmy czy nam starczy do 10-tego, godnie byśmy żyli. A dyrekcja zawsze miała by respekt do załogi bo jak zrobili by zły ruch.....to wiedzieli by że skończy sie czymś czym by nie chcieli.Przecież te wszystkie nagrody którymi tak się szczycą to nikogo nie zasługa tylko nasza!! Ale oni tego nie umią wynagrodzić tylko się chwalić i robić zdjęcia sztuczne uśmiechy itp.....Ludzie przyszłość leży w naszych rękach zdecydujmy wreszcie że dość poniżania i zapisujmy się do związku którego widać na liniach.Co mamy do stracenia NIC!! a dyrekcja tylko na to czyha aby załoga była rozbita bo oni mają wtedy siłę, a jak sie zorganizujemy, przedstawicielem będzie Solidarność to dyrekcja wreszcie zacznie nas i nasze życie , rodziny szanować. Bo teraz zawsze maja MAŁO!!!! Zauważcie że Solidarności boją się od Dyrektora po Lidera a dlaczego?????  Odpowiedzcie sobie sami ......

Albo utwórzmy nowy związek.

Offline

#28 2007-11-05 19:15:54

prawdziwy-ROBOL

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-15
Posty: 55
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

I zaprzedajmy się dyrekcji, twórzmy nowy związek który poprze ten bełkot sierpnia 80 i metalowców.
Popieram to co napisał Masa, bądźmy tacy w realu tak jak na tym forum. Jeśli będzie nas większość i będziemy zgrani to ten bełkot związków dyrekcyjnych zagłuszymy.

Offline

#29 2007-11-06 20:36:03

Cobian

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 5
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Jestem .."ZA".. z małym .."ale".. dyskutując tutaj na forum raczej nie zdziałamy za dużo.A wykręty typu "byłem w ..80'.. lub ..Metalowcach.. i się wypisałem ...zrób tak jak ja" to stek bzdur .Dyrekcji zależy na jak największej liczbie bezpartyjnych, bo wtedy nie będą sie musieli już nawet sztucznie tłumaczyć.To co będą chcieli to po prostu wprowadzą i koniec.Zgadzam sie z opinią że obecnie "Solidarność" to najlepiej działający związek, ale wypisując się z 80' lub Metalowców i pozostając bezpartyjnym pogarszasz tylko sytuacje całej załogi.Występujesz z jednego ,zapisz się do drugiego związku który według ciebie jest lepszy.A takie granie cwaniaka na forum i na palarni, osób które ze strachu nie zapisały się do związku staje się powoli żenujące.Miejcie trochę odwagi cywilnej i przejrzyjcie na oczy.....

Offline

#30 2007-11-21 17:10:59

Dejvid

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 96
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Ja też zapisałem się do Solidarności. To jedyny związek, który może coś zmienić.

Tylko aby Solidarność mogła być skuteczna muszą mieć zdecydowaną większość załogi jako członków.
To jest siła z którą trzeba się liczyć. Widzimy z dnia na dzień z miesiąca na miesiąc jest gorzej.

Jak przyjmowałem się do pracy parę lat temu robiliśmy 90 aut na zmianę i zarabiałem 7 zl / godzine a teraz robimy 200 aut i zarabiam 9,50 na godzine. To jest kpina !!! Moja wydajność wzrosła o ponad 100 % a stawka o ile ? o 25 % Czysta kpina ! Jeżeli dalej będziemy pozwalać tak się traktować to zawsze będziemy tylko tanią siłą roboczą.

FAP powinien się przemianować na Fiat Auto China in Poland

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora