#1 2007-10-11 21:39:45

Masa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 31
Punktów :   

Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Witam, dawno mnie nie było na forum, obserwowałem co się dzieje na liniach jakie ruchy wykonują związki (PODKREŚLAM  JESTEM NIE  ZRZESZONY!!) Powiem wam szczerze że jedyny związek który schodzi do ludzi a nie siedzi w ciepłych kapciach w swoim biurze jest Solidarność.
Myślę tak sobie przecież i tak nas dyrekcja obraca jak chce, to dlaczego by nie zaryzykować i nie zapisać się do solidarności dać im szansę mieć większości 52% ludzi zrzeszonych w solidarność. Przecież i tak więcej wydajemy na browary ( można było by poświęcić parę miesięcy i niech sciągają, może coś zdziałają)  a może naprawdę zrealizuję plany które ma za wytyczne Wanda i załatwi podwyżki zablokuje ten zjebany system który prędzej czy później wejdzie jak zawsze zaproponują coś śmiesznego i będą myśleć że dali zajebiście dużo, zrobi cos z tymi pseudo wolnymi sobotami. Z pracą po 12-godz za Z-tkę w sobotę z tempem lini ……..długo by wymieniać.
Zrobicie jak uważanie i możecie się wypowiadać do bólu chętnie poczytam ale…..sami widzicie nie mamy nic do stracenia.

Offline

#2 2007-10-12 11:19:06

Gość 2

Gość

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

A już myślałem ze to forum umiera, nic się nie działo nikt nic nie pisał.Zapanował błogi spokój pracownicy fiata bardzo dobrze zarabiają powyżej 2 tysięcy, na linach montażowych panuje ład i porządek, codziennie wykonuje się plany nie wyśrubowane normalnie sielanka. Porównując inne fora a może się mylę ?

#3 2007-10-12 15:50:43

Masa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 31
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Witam Gość 2. Jak zapatrujesz się na to co napisałem?

Offline

#4 2007-10-12 16:31:08

kinio

Użytkownik

3908484
Skąd: Spawalnia
Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 126
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Gość 2... a co to ma do tematu ?? Forum nie umiera bo ja ciągle pisze

Masa też o tym już myślałem i prawdopodobnie zapisze sie do tej solidarności ;] aczkolwiek zobaczymy ile jeszcze będzie trwać ta walka.
Pozwole sobie nawiązać do naszego kochanego rządu Polskiego, podatki na żywność skoczyły 100 % ... chleb kosztuje 4 zł banany 7 zł xD ale podwyżki jakoś tak cicho i szybko nie weszły w życie.
Czyli reasumując jak Kali Kradnie krowę to zajebiście, Jak Kaliemu krowę chcą ukraść to przejebane.

Offline

#5 2007-10-12 18:02:50

Blacha

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-28
Posty: 7
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

KOLOO [ MASA] widzisz nie jesteś sam są też inni nie zrzeszeni, którzy widzą, co się dzieje na zakładzie i powiem ci tylko tyle!! Więcej takich pracowników a może zmieni się cos na lepsze. Nawiązując do SOLIDARNOŚCI to jest to prawda, że tylko ten związek jest widoczny, że cos robią [są na montażu,stołówce są pikiety itp./...] nie widziałem innych związkowców by chodzili rozmawiali z załogą-dlaczego??? porostu to sprzedawczyki i tyle i dziwie się tym pracownikom co do tych związków należą [nie wiem przywiązanie może dobre paczki dają itp.] jedno jest pewne gdy dozór [kierownictwo] słyszy SOLIDARNOŚC to się boja np. tłumaczenie każdy związek jest dobry tylko nie SOLIDARNOŚĆ o czymś świadczy. Ja jako nie zrzeszony zawsze mogę się zapisać do SOLIDARNOŚĆI ale ci pracownicy co nalezą do reszty tych związków co nie robią kompletnie nic podpisują to co dyrekcji pasuje  co dyrekcja podsunie im  WYPISZCIE SIE nie pasuje wam SOLIDARNOŚC bodźcie tak jak ja nie zrzeszonymi tom kwotę dajcie dzieciom na czekoladę lub wypijcie sobie piwko ale nie utrzymujcie tych darmozjadów nie warto wiem to bo sam należałem do 80-TKI. Tak pod sumując tą moja wypowiedź proponuję stworzenie sondy w tym temacie.

Offline

#6 2007-10-12 18:02:58

Masa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 31
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Witam kinio. Walka może dopiero się zacząć bo solidarność a raczej jej przedstawiciele szumią strasznie, i zbierają coraz to więcej zwolenników i to w nowo przyjętych pracownikach. Bo co mamy do stracenia przecież dyrekcja nas dyma i tak i tak a może akurat cos z tego będzie bo jedyny związek reaguje na jakiekolwiek prośby lub problemy i schodzą na wydział i widać że chcą ujebać nawet tych wysoko postawionych, a przede wszystkim nie lekceważą nawet nie należącego do ich związku.


Witam Blacha ciesze się że jesteś także mojego zdania, sonda zostanie zrobiona na pewno sam ja stworze, popieram twoją wypowiedz. Dajmy szanse solidarnośći może naprawdę zrobią tyle dla pracowników a może choć część co mówią, ale ważne aby dyrekcja wiedziała że solidarność ma 52% lub więcej załogi za sobą i w każdej  chwili mogą atakować i podpiszą większość żądań jak było na Oplu.
Ps: Opel znowu postraszył że stanie 2 godz i maja następne podwyżki grupowe!! Ale są w jednej grupie, a nie jak u nas 7 organizacji związkowych po małych grupkach i huja się da zadziałać, a dyrekcji przecież jest to na rękę !!

Ostatnio edytowany przez Masa (2007-10-12 18:21:14)

Offline

#7 2007-10-12 18:39:31

Blacha

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-28
Posty: 7
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Masa ty jesteś GOŚĆ szkoda że cię nie nam  ty masz jaj  a takich potrzeba  czekam na tą sondę  zobaczymy jak się koledzy wypowiedzą może cos dodają od siebie jedno jest pewne jak się zgramy wszyscy to dyrekcja musi popuścić  bo to co znaczy jedność załogi i determinacja to jest to z czym dyrekcja nie  jest w stanie sobie  poradzić kolego.

Offline

#8 2007-10-12 19:05:30

--==SZULER==--

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-29
Posty: 29
Punktów :   -1 

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

cos sie zaczelo dziac , przynajmniej u mnie na odcinku. montaz linia c zmiana c 1 . dzisiaj byla mala zadymka w zwiazku z lista "obecnosci " w sobote 12 ,10. zdecydowana wiekszosc odcinka wpisala dzien do wybrania tj. poniedzialek  15,11 . wywolalo to zamierzona dyskusje ze zmianowym . skonczylo sie na ozywionej dyskusji , na ktorej poruszono wiele tematow zwiazanych z wolnymi sobotami , tempem pracy itp. szkoda tylko ,ze tylko jeden odcinek poruszyl ten temat. powinnismy czesciej sygnalizowac nasze niezadowolenie i zdecydowaniej sprzeciwiac sie.
dodam , ze w ciagu ostatnich dni u mnie zapisalo sie do solidarnosci 8 osob.

Offline

#9 2007-10-12 19:31:14

Blacha

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-28
Posty: 7
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Kolego--==SZULER==-- widzisz jak się chce i ma się jakieś aspiracje nawet takie żeby brygada czy odcinek mobilizować do zrobienia czegoś razem np. pracy w sobotę za dzień wolny w poniedziałek i jest taka reakcja że zmianowy wraz z personalnym zjawia się na odcinku i robi pranie mózgu to pomyśl sobie co to będzie jak nie 50-siąt osób tylko 2550-osub powie dość sobota ,dość takiemu tempu linii, dość takiemu podejściu do przyznawania podwyżek do traktowania ludzi jak.....KAZDY WIE JAK NAS TRAKTUYJA to jest wszystko przed nami tylko trochę odwagi i chęci a będzie lepiej zawsze tak było i będzie z niczego niema nic.

Offline

#10 2007-10-12 19:57:58

Masa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 31
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Panowie tak obserwuję i czytam co piszecie, proszę was tylko o jedno bądźcie zawsze tacy zdecydowani jak do tej pory w rozmowie na forum,jeśli mieli byśmy 80% takiej załogi jak Wy!! i zrzeszonej w Solidarności to mamy wszystko!! co chcemy nie liczylibyśmy czy nam starczy do 10-tego, godnie byśmy żyli. A dyrekcja zawsze miała by respekt do załogi bo jak zrobili by zły ruch.....to wiedzieli by że skończy sie czymś czym by nie chcieli.Przecież te wszystkie nagrody którymi tak się szczycą to nikogo nie zasługa tylko nasza!! Ale oni tego nie umią wynagrodzić tylko się chwalić i robić zdjęcia sztuczne uśmiechy itp.....Ludzie przyszłość leży w naszych rękach zdecydujmy wreszcie że dość poniżania i zapisujmy się do związku którego widać na liniach.Co mamy do stracenia NIC!! a dyrekcja tylko na to czyha aby załoga była rozbita bo oni mają wtedy siłę, a jak sie zorganizujemy, przedstawicielem będzie Solidarność to dyrekcja wreszcie zacznie nas i nasze życie , rodziny szanować. Bo teraz zawsze maja MAŁO!!!! Zauważcie że Solidarności boją się od Dyrektora po Lidera a dlaczego?????  Odpowiedzcie sobie sami ......

Offline

#11 2007-10-12 20:25:57

--==SZULER==--

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-29
Posty: 29
Punktów :   -1 

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

mysle ,ze w fap potrzebna jest silna grupa osob , ktore maja wiedze i sa biegle z prawa pracy oraz  impuls do dzialania, ktory obudzi bardzo zmeczonych praca ludzi. dobrze by bylo aby solidarnosc wykorzystala swoje doswiadczenie i przeprowadzila akcje informacyjna na temat zwiazku i mozliwosci zrzeszonych .  nowoprzyjeci nic na temat solidarnosci niestety nie wiedza. 

wpiszmy sie do solidarnosci i dajmy  sygnal ( dyrekcji i solidarnosci )  ,ze my robotnicy FAP jestesmy sklonni do wszelkich dzialan w celu poprawienia swoich warunkow pracy i placy. to sa tylko dwa podpisy i pare groszy , ktore stwarzaja niepowtarzalna szanse na poprawe. nie zmarnujmy jej bo taka szansa moze sie nie powtorzyc. pamietajcie o swoich rodzinach , ktore wegetuja od wyplaty do wyplaty , o waszych dzieciach , ktorym nigdy nie stworzycie szansy na zdobycie wyksztalcenia, ktore tak jak i my beda pracowac przy tasmie.
nie ma sie czego obawiac , nie mamy nic do stracenia, pracy jest pod dostatkiem, a fap potrzebuje ludzi do pracy. pozdr

Offline

#12 2007-10-12 21:40:12

Borys

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 6
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Witam tez nie jestem zrzeszony ale tak jak napisal masa i szuler trzeba bedzie wkoncu to zrobic zeby naprawde moc zaczac cos zmieniac zeby wywolac ta iskre ktora bedzie mogla rozwinac ta coraz bardziej beznadziejna sytuacje w innym kierunku niz ten ktory jest dotychczas wycelowany tylko w korzysci dla fiata a nie dla zwyklych pracownikow

Offline

#13 2007-10-13 01:11:43

Gość 2

Gość

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

odpowiadam w tym zakładzie nic sie nie zmieni już  trzech kolesi przy piwie na placu autobusowym narzekało ,co ta Srtózikowa wymyśliła  już jej w głowie  od jebało chce tysiąc złoty podwyżki my metalowcy na to nie pozwolimy Panowie  to  nie Opel gdzie wszystkie związki zawodowe domagają sie tysiąc zł podwyżki i dołączają do nich inne zakłady branży motoryzacyjnej choćby silniki z bielska tu jest fiat auto pland

#14 2007-10-13 17:12:16

parafl

Gość

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Witam wszystkich, ja muszę stwierdzić że też długo nad tym myślałem ale zapisałem się do solidarności powiedziałem dość tym obłudą i kłamstwu jakim dopuszcza się sierpień 80 i metalowcy. Myślę że nie można mówić że nic nie da się zrobić że jacyś tam metalowcy do tego nie dopuszczą, jeżeli będzie większość ludzi należała do solidarności i będą zgrani to nikt w niczym nie przeszkodzi. Można zorganizować strajk włoski, pracować powoli zgodnie z technologią i nie przejmować się że linia zapier....., jeśli wszyscy zjadą to kto pomoże trzeba będzie zatrzymać a to już straty, jak długo na takie straty dyrekcja sobie pozwoli? Jeżeli związek w tym pomoże to stoimy na wygranej pozycji, a na takiego przewodniczącego metalowców czy sierpnia to i taczki się znajdą. Ludziska zrzeszajmy się w solidarności coś zaczyna się dziać, potrzeba nam wsparcia jednego silnego związku, dajmy im  i sobie szanse, szanse na godne życie...

#15 2007-10-13 22:10:24

Masa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 31
Punktów :   

Re: Można godnie żyć ale.......trzeba spróbować

Szacunek dla parafl nic dodać nic ująć Kur..... zrzeszmy się do Solidarności oni wszyscy począwszy od dyrektora po lidera najbardziej się Wandy boją..... i to jest nasza szansa, tym bardziej że teraz Fiat jako spółka jest w bardzo dobrej pozycji w rankingach mamay o co walczyć więc wykożystajmy tą okazje i atakujmy dyrekcję!!! i pozwólmy solidarności byc naaszym przedstawicielem !!!! Zapisujmy się!!![b]

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora