Nazwa forum

Opis forum


#46 2008-03-03 03:56:45

gosc

Gość

Re: System i płace w FAP

monter 20 Lat napisał:

List otwarty do dyrektorów Fiat Auto Poland .
Do dyr. Pavoni , dyr. Arleta, dyr. Piętki . Panowie skończcie tę farsę z systemem .
Do rzeczy wiadomo wszystkim, że system musi wejść w życie i to jak najszybciej .
pytanie tylko jest za jakie pieniądze . Panowie postulaty Solidarności to nic innego jak postulaty około30 letnich monterów z taśm montażowych .
To te młode wilki, które maja żony i dzieci na utrzymaniu . Maja około 10-3 lat stażu pracy i to oni mówią że do domu musza przynieść minimum 2500 zł co miesiąc.
To oni ciągną ten wóz bezbłędnego montażu aut To im należą się wszystkie nagrody i wyróżnienia jakie zakład w Tychach osiągnął .
Że Solidarność prosi w ich imieniu o 1000 na stawce dla wszystkich . Ale poco wszystkim .
Wszyscy na taśmie nie pracują . Tylko te młode wilki i to bez nich ta fabryka nie pojedzie jak
pod przymusem ekonomicznym  troski o rodziny zwolnią się aby wyjechać za chlebem .
Moja rada 1000 zł podwyżki tak ale tak jak przed laty wprowadzenie dodatku za pracę na taśmie zakończyło strajk biesko-tyski . Tak i dziś podniesienie  dodatku na grupie B-2
1200zł brutto/ da to netto owe 1000 zł  uspokoi wilki . 
Panowie to naprawdę tylko  1500 osób z taśm może sparaliżować   zakład
i oni naprawdę nie muszą strajkować wystarczy że 15 % się zwolni z pracy nie podpisując angaży z systemem i co Nowi przyjdą  no pewnie na 2 tygodnie lub do pierwszej wypłaty ale co ci nowi będą umieć , może z biedą odbić dyskietkę .
Naprawdę Panowie , jak chcą tylko 1000 zł netto to naprawdę mało,
bo jakby zażądali  po 3000 to też trzeba by było  im dać .Ich postulaty Solidarność i tak już
z tonowała . Po prostu złapcie ich za słowo. / Tak przy okazji jak się choruje to dodatek 
jest bezlitośnie cięty , to zawsze powstrzymywało chorowitych na 3 dni .
przeliczcie to Panowie bo jak produkcja i jakość spadnie to będzie bieda. A oni naprawdę są skarbem tej fabryki i to na nich czekają firmy w Unii Europejskiej.
A co oni myślą o pracy w firmie to na forum jasno widać i mówią  to głośno.
Cały świat czyta ich posty i klienci FAP  też .

Starszy monter wśród tych wilków.

Jak czytam takie durne wypociny to najchętniej monter jak bym cie na odległość reki miał,bo tempaku jak spawalnia czy lakiernia nie wypusci karoserii to co ci twoi wilcy będą montować sie pytam???

#47 2008-03-03 06:59:38

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Gosc .
Ale To już niestety problem dyrekcji FAP a nie monterów .
Czytaj jak się i z Wami nie dogadają to nie będą mieć zysków.
Tyle tylko że klienci bardzo mało kupują gołych blach  lub już polakierowanych.
Najczęściej kupują gotowe samochody.Trochę NIE rozumiem twojego postu
Piszesz tak jakby był konflikt interesów pomiędzy  lakiernią , spawalnią, tłocznią a montażem a ja takiego
nie widzę na co dzień.
Zwłaszcza po pracy. Inaczej jak  wy dostaniecie mniej i poprosicie o pomoc aby dostać tyle samo to
montaż wam pomoże .Czyli raczej trzymajmy się razem niż kłóćmy się o to kto ważniejszy .
Bo tak naprawdę problem jest z dyrekcją  i naszymi głodowymi pensjami .
Pozdrawiam z montażu .

Polityk7 napisał:

....
Co do sobót to z tego co wiem w tym tygodniu jeden z wykładowców profesor prawa pracy na Uniwersytecie Jagielońskim ma skończyć i przesłać pracownikom Fiata opinie dotyczącą tzw. obowiązku pracy w sobote bo takiego obowiązku niema i nigdy niebyło, a to co Dyrekcja pisze w swoich cotygodniowych komunikatach Swiadczy tylko o ignorowaniu zapisów kodeksu pracy który jest aktem prawnym wyższej rangi niż ZUZP podpisany przez związki zawodowe, a tam jest napisane wyraźnie czarno na białym, że w RP sobota jest dniem wolnym od pracy, to tyle do twojego komentarza i jak niechcemy możemy nieprzychodzic do pracy bez liczenia ilości sobót przepracowanych w roku tylko My jako pracowenicy daliśmy sobie wmówić że mamy obowiązek pracy w soboty.
                                                                                                                          POzdrawiam.

Regulamin pracy FAP...
§ 32.
1. W związku ze szczególnymi potrzebami produkcyjnymi i ekonomicznymi , Dyrekcja może
zarządzić, informując o tym pracowników z 7 dniowym wyprzedzeniem (poza wyjątkowymi,
pilnymi przypadkami) oraz pisemnym powiadomieniem związków zawodowych - zbiorową
działalność produkcyjną służb związanych z produkcją w dniach harmonogramowo wolnych od
pracy tzw.” soboty zbiorowe”, w wymiarze 80 godzin rocznie na jednego pracownika z
zachowaniem przepisów Kodeksu pracy.
2. Ograniczenie ilości godzin przepracowanych w dniach harmonogramowo wolnych od pracy nie
dotyczy 2006 roku. Jednakże liczba przepracowanych, w 2006 roku, godzin nadliczbowych dla
poszczególnego pracownika nie może przekroczyć 350 godzin.....

..........................................
W 2007 roku ponownie pojawił się aneks o 350 godzinach.
Ale dziś mamy 2008 rok . W kodeksie jest tylko 150 godzin/po noweli kodeksu z października 2007 roku./
............................
My tego nie daliśmy sobie wmówić .My to podpisaliśmy każdy przy umowie o pracę .
w tekście : znam i będę przestrzegał  Regulamin Pracy.
Tyle, że wielu tego nie czytało a podpisało.
..................................
Zwróć uwagę tam nigdzie związki nie zastrzegły, że to nie będą kolejne po sobie następujące soboty.
Dziś tego się wstydzą ? Raczej wypierają, że podpisali.
Zostaw więc  dywagacje czy mamy obowiązek pracy? Na pewno mamy.[ 80 godzin/ rok]
......................................
I dziś rozmowy prowadzone są o zapisie na 2008 rok ponad 80 godzin.
.....................
Choć z przyjemnością przeczytam wypowiedzi prof. UJ

........................................

TO WŁAŚNIE PRZED TAKIMI ZAPISAMI PRZESTRZEGAMY ZWIĄZKI ZAWODOWE.
MY JUŻ ICH MAMY DOŚĆ.

........................

PS. Te zapisy kodeksu pracy mówią że za taką pracę ponad 40 godzin w tygodniu pracodawca ma zapłacić
więcej o 50%./stawka+50% stawki/
FAP płaci 100%+100% stawki , a zatem więcej.
Czyli lepszy zapis niż kodeks pracy!!!!!

W poprzednich latach płacił najpierw 150% potem
80 godzin po 100% ponad do 350 godzin 120% stawki

................................
I to właśnie za te zapisy sprzedaliśmy /Ja też/ swoją wolność.
ile to jest około 200 zł na miesiąc  netto.
I dlatego dziś mówimy jasno dość
najpierw podwyżka do stawki 1000zł
A potem porozmawiamy ile to będzie więcej za godziny nadliczbowe
........................
Wszystkie zapisy ZUZP są zarejestrowane w sądzie i są legalnie obowiązującym prawem w FAP
Inspekcja i sąd pracy nie widzi w nich naruszenia prawa.

Zobacz.
http://img88.imageshack.us/img88/3771/pieczecukadu1jc9.jpg

................
pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez monter 20 Lat (2008-03-03 08:36:57)

Offline

#48 2008-03-03 19:55:51

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Wcale to nie tak jak mówisz moga nas zmusić do pracy 4 godziny dłużej poza norme w tygodniu, a nie w sobotę to takie proste i klarowne rejestracja ZUZP nie oznacza tego, że nie jest łamane prawo w sadzie pracy jak narazie żaden z tego co mi wiadomo z pracowników FAP nie był te zapisy łamią postanowienia kodeksu pracy, a związki na to pozwalaja, a ty sam pewnie jestes Liderem związkowym bo niby skad dotarłes do materiałów z pieczątką więc na zlecenie dyrekcji nie rób nam wody z mózgu.

Offline

#49 2008-03-04 09:06:14

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Polityk 7 .
Po Twoim poście ręce mi opadły . Siedzimy na stronie
Sierpnia 80 .
A ty jesteś  Lamerem / określenie pejoratywne dla ludzi którzy nie potrafią posługiwać się netem i kompem /
Ja jestem tak stary ja autor Windowsa .
Dla mnie kod  0-1 to chleb  powszedni w programowaniu kompa . A HTML to tylko nakładka na to.
Tak kiedyś programowałem Odry /np .kompy w FSM i nie tylko/
Czyli Fiat  Grup + FAP i jego net to tylko kod 0-1 .
Litości . Ja wiem jak za 10 lat będą wyglądały nowe modele  Fiata .
Ale nie jestem  działaczem związkowym .
Choć Ja ich wszystkich  znam.
.....................................................................
I KAŻDEMU ZWIĄZKOWCOWI ZA TAKIE ZAPISY W REGULAMINIE NA KOPĘ  DO 4 liter. ...
Panie Gierot 
Tylko podpiszą dziś głupotę a potem przyjdą na montaż .
No może przesada ,że nakopię  bo szkoda nogi na śmieci.
Będę bił po ryju.
A przyjdą  za parę miesięcy do kolegów z paczkami  świątecznymi na Bożę Narodzenie z uśmiechami Judasza
................................
Czyli polityk 7.
Ja nie jestem związkowcem. Szkoda moich pieniędzy na składki.
Ale jestem monterem FAP.

Ostatnio edytowany przez monter 20 Lat (2008-03-04 11:25:57)

Offline

#50 2008-03-04 12:09:53

spawaczNspawalnia

Gość

Re: System i płace w FAP

Panie monter,wszystko wszystkim ale widzę ze pan to tak każdy h.. na swój strój,FAP to nie tylko MONTAŻ bo widze ze wy tam sie za jakichś Bogów uważacie,nie podoba sie praca to ją zmieniam,ale notabene jak sie przyjmowałem na ten zakład to szczerze z myślą ze zrobie swoje 8 i do domu,ale to mi sie tylko wydawało,bo to co mozna zaobserwować na całym FAP to czysta PATOLOGIA,kierownikami,leaderami zostają ludzie którzy mają ogromny przyrost ambicji(czytaj 10razy wiekszy niż jego fi...)a kompletnie nie znają sie na tym co robią a juz o komunikacji z pracownikami nie wspomne.,P.ytanie bez którego zmiana nie może sie zacząć to "czemu TO nie jedzie",więc wcale na spawalni czy lakierni nie ma rózowo,bo jak usłyszałem wypowiedz pewnego leadera ze skida zmiany A,bo na nowej spawalni sami nieroby,to sie zastanawiam czemu on wygląda jak wiejski tucznik przed świetami???,pewnie z tej ciężkiej pracy jak niedzwiedz w tłuszcz obrasta.Ja sam mam 30lat i w nie jednym zakładzie pracowałem,ale to co zobaczyłem na FAP przerosło moje mozliwośći percepcji,czyli logicznego myslenia.
Czytając Pana wypowiedzi Panie MONTER to jak bym czytał własnego leadrea czy któregoś kierownika,Pan jest juz przesąknięty nawykami Fiatowskimi czyli włażeniem w dupe ludziom w czarnych mantlach.

Soboty powinny być WOLNE,a podwyżka 1000zł,zebym nie musiał dymać w nadgodzinach żeby godnie zarobić,a jak Pan Panie MONTER ma za dużo,to oczywiście cześć wynagrodzenia można przekazać na księstwo ojca Dyrektora.

#51 2008-03-04 12:28:25

spawaczNspawalnia

Gość

Re: System i płace w FAP

Posta nie da sie edytować.


I moje stwierdzenie na to wszystko,jesli sie tu warunki nie poprawią to nawet nie bede czekał do konća umowy tylko spierd.... z tego całego FAP,bo z moim doświadczeniem i papierem przyjmą mnie z otwartymi rękami,a dla sapwacza z certyfikatem unijnym to co zarabia na FAP to dosłownie zaliczka.

A jedynym obiektem jaki będe tworzył to kloc w kiblu.

#52 2008-03-04 12:43:49

spawaczNspawalnia

Gość

Re: System i płace w FAP

spawaczNspawalnia napisał:

Posta nie da sie edytować.


I moje stwierdzenie na to wszystko,jesli sie tu warunki nie poprawią to nawet nie bede czekał do konća umowy tylko spierd.... z tego całego FAP,bo z moim doświadczeniem i papierem przyjmą mnie z otwartymi rękami,a dla sapwacza z certyfikatem unijnym to co zarabia na FAP to dosłownie zaliczka.

A jedynym obiektem jaki będe tworzył to kloc w kiblu.

Zersztą jak juz czytam że pracujecie 20lat na fiacie ze stawką 11zł,to aż mi żal dupe sciska,stawiasz sie w jednej kolejce z z liderami którzy też płaczą ze po 25latach liderowania mają nędzny dodatek,bo wy ludzie jestescie już niewolnikami,bo wy nie potrafićie robić nic innego jak za niewolnika na fiacie,bo wielu z was sie nie zwolni ze wzgledu na brak perspektyw na inną prace,ale to też WY macie najwiecej do powiedzenia ale wolicie siedzieć cichutko na linii montazu zeby któryś KZT wam palcem nie pogroził.
Ja moge z dnia na dzień jebn....przepustką na bramie i tyle mnie widzieli,a niewolnika z siebie jak WY zrobic nie dam.
Miłego montowania:)

#53 2008-03-04 15:31:02

--==SZULER==--

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-29
Posty: 29
Punktów :   -1 

Re: System i płace w FAP

jak przeczytalem kolegi wypowiedz to utwierdzam sie w przekonaniu , ze podwyzek znacznych nie bedzie bo i kto ma po te podwyzki wystapic.
mlodzi maja to w dupie ( boja sie albo nie chca pracowac na swoich wsiach za 800zł ) a starsi to juz wogole porazka. ich wiernosc dla fiata to juz cos wiecej niz niewolnictwo. ja wiem , ze wy fachowcy chcecie juz tylko dociagnac do emerytki i nie chcecie sie wychylac-narazac.
wedlug mnie nawet jak by solidarnosc doprowadzila do strajku to niewiele osob by sie zdecydowalo zeby stanac.
pracuje 5 lat moze i to niewiele ale mam juz jakis obraz fiata i jego ODDANYCH pracownikow. białe murzyny , tyski oboz pracy, robole, fizole to tylko niektore okreslenia jakie mozna uslyszec na ulicy o tym zakladzie. to my jestesmy odpowiedzialni za to jak nas traktuja, nauczylismy kierownictwo zeby nas nie szanowalo a teraz sie dziwimy, ze maja nas za nic.
jak wiekszosc kolegow z mojego STALAGU planuje w najblizszym czasie ucieczke bo jakos nie moge wrosnać w to obozowe towarzystwo. jakos tu nie pasuje. eeehhhhhhhhhhhhhhhh

Offline

#54 2008-03-05 08:21:32

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

spawaczNspawalnia napisał:

Posta nie da sie edytować.....

.

Każdy użytkownik Forum może zmieniać swoje posty.
Na dole pod postem po prawej stronie na dole jest  przycisk edytuj . Po jego naciśnięciu możesz zmienić tekst.
......................................
Dla innych kolegów z FAP  polecam przeglądarkę Internetową Firefox firmy Mozilla .
W tej przeglądarce domyślnie jest opcja  sprawdzania pisowni /błędy ortograficzne- Litości piszcie  poprawnie ortograficznie po polsku/ wasze posty z błędami będzie Firefox podkreślał na czerwono.
..............................................
Dziękuję CI za przeczytanie postu z prośbą o powstrzymanie się od łaciny kuchennej i mniej drastycznymi
wyrazami. Szacunek dla kolegi.

.................................
Dostałeś po prostu komunikat żeby edytować post zamiast odpowiadać na swój post
Ale to informatyka Pana Rickard-a Andersson-a Autora oprogramowania forum w wersji LO-Fi.
..............................
Monter.

........................................
Do Polityk7

Trochę przeszła mi złość
Wiesz gdzie jest pieczątka?
.................................
Na stronie na której jesteśmy /Sierpień 80 /
o adresie:
.........................
http://www.fiat.tychy.pl/
........................
Jest dział Dowland
Tam są pliki do ściągnięcia , między innymi :Regulamin pracy
i ZUZP to oryginalne skany dokumentów
W Dokumencie ZUZP na końcu jest ta pieczątka /po pieczęci /
.............................
A jak umieszczać zdjęcia w poście to już  trochę co innego ,tak jak wycięcie i obróbka graficzna pliku
pdf.
......................
Naprawdę Znam ponad 100 000 ludzi w sieci .
Jestem użytkownikiem 10 Forów dyskusyjnych i tam to co robie jest chlebem powszednim.
..............................
Może mam 50 lat ale dzieciaki tak mi psuły kompa że przypomniałem sobie kod 0-1i nauczyłem się
obsługiwać okienka =Windows
i dziś jestem starym ale wykwalifikowanym internautą .
....................................
DO POLITYK7
Przepraszam ale upublicznię Twój list
.........................
Historia napisałem do kolegi prywatny list na jego adres e-mail
I dostałem odpowiedź;
cytat:
Cześć skąd masz mój adres meilowy. to pytanie zasadnicze jak na nie odpowiesz to pogdamy.
.............................
Tu wyjaśnię To Tobie  i innym Na forum Bo To ważne.
W czasie rejestracji na Forum podałeś swój adres E-mailowy w necie
On jest w Twoim profilu.
Każdy użytkownik zarejestrowany na Forum /Tak jak ja/ i ty klikając w poście  na nazwę piszącego post tzw. Nick
Jest przekierowywany do  konta   użytkownika co podał .
Tam jest Twój adres e-mail .
...............................
Czyli tak jak podpisałeś Regulamin z jego zapisem że będziesz pracował w FAP jak niewolnik w soboty tak wchodząc na Forum dałeś mi prawo/ i innym Też /poznania Twojego adresu.
..................
Przepraszam ,że  piszę To do wszystkich na Forum ,ale taka wiedza
niestety jest konieczna dla innych piszących pracowników FAP .
Sieć  nigdy nie była  i nie jest anonimowa.
Ale
POLITYK7 adres e-mail to jedno
A ping do kompa i adres IP spod którego piszesz to już nie podam publicznie .
To jest jednak bomba zegarowa To identyfikator po którym wiem kto jest kim na Forum
Ja wiem kto jest kim na Forum . Kto pisze z kompa  z domu a kto podpuszcza nas z sieci FAP
Trudno
Na Forum są Monterzy/ np ja/ ale i NP. KZT.,+ LEADERZY, +Repo i związkowcy/działacze/.
......................
PS dla wszystkich w sieci FAP.
Włamanie do sieci to wtedy gdy jest zamknięta./ np dom zamknięty na klucz. /
Ale jeśli  dom jest otwarty to najwyżej najście?
Czyli pukam .
Otwarte.
Wchodzę .
Chodzę.
Nikogo nie ma .Ale widzę wszystkie statki  /dywany meble telewizor laptop/.
to oczywiście pomocne hasła aby zrozumieć pojęcia co widać na dysku kompa .
I Wychodzę  wycierając odciski na klamce
Jak nic nie zabiorę  to nie kradzież tylko najście ?
Pooglądać zawsze można .
................................
Co z tym zamkiem w domu?
Windows zawsze ma tylne drzwi programisty i jest dziurawy jak ser szwajcarski.
Ale ja nie kupiłem Windowsa i kompów dla FIAT-A- i KZT
To zrobili ludzie kierujący fabryką = umysłowi?????????????????


..............................


Anegdota Monterzy są wpięci z kluczami z sieć Turynu.
Jak kilka lat temu Włocholowi przejąłem kontrolę mad jego myszką i otwierałem
jego pliki i zmieniałem godzinę. to po 40 minutach pojawił sie wystraszony informatyk / młodziutki/
I z gębą  na mnie Panie ! telefony z Turynu się urywają , panikują bo nie wiedzą co się dzieje ?
No trudno było chodzić do szkól i i uczyć się informatyki a nie udawać że się jest informatykiem.
....................
Napisałem mu na pulpicie/Włocholowi/ migający napis SORY !
i poszedłem na papierosa.
........................
JA jestem Monterem/ za moją pracę fabryka dostał  szereg wyróżnień a nie głupawym LEADEREM czy KZT i znam swojego kompa w FAP.
Pozdrowienia z montażu FAP

Ostatnio edytowany przez monter 20 Lat (2008-03-05 10:03:57)

Offline

#55 2008-03-05 11:39:17

spawaczNspawalnia

Gość

Re: System i płace w FAP

Niestety monter,ale posta "gościa" nie da sie edytować mimo FF,a jakoś od trzech tygodni nie przychodzi mi link aktywacyjny:)

#56 2008-03-05 18:47:41

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Ta wiedza jest potrzebna wszystkim tym co są wystraszeni, a piszą tutaj bo myślą że są anonimowi wyrażając swe opinie Ludzie obudźcie się komuna mineła i żadne straszenie Repo i innym badziewiem na forum na nas niepowinno działać nie poto walczyliśmy o wolną polske w roku 1980 by teraz bać sie mówić i bać czynów w momencie takim jak teraz tzn. w chwili w której Dyrektor Piętka nie tak dawny jeszcze monter z tyskiego zakładu po szkółce niedzielnej i religii w moskwie robi wodę z mózgu Liderom Związkowwym ośmieszając ich przed nami w trakcie tych niby negocjacji naprawdę postawmy się jest dobra propozycja Solidarności zróbmy sobie wolną sobote 15 marca i nieprzyjdźmy do pracy oczywiście zgłaszając to na piśmie swoim KZT postawmy dyrekcję przed murem mówiąc stanowczo i jednogłośnie:
Koniec wyzysku albo godna płaca i uczciwa praca albo niepracujemy w soboty.

Offline

#57 2008-03-05 23:13:08

spawaczNspawalnia

Gość

Re: System i płace w FAP

No dzisiaj słyszałem że SISTEMA 15marca nie pracuje.

#58 2008-03-06 08:41:23

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Polityk7 napisał:

Naprawdę postawmy się , jest dobra propozycja Solidarności zróbmy sobie wolną sobotę 15 marca i nie przyjdźmy do pracy oczywiście zgłaszając to na piśmie swoim KZT postawmy dyrekcję przed murem .

Polityk to kolejna głupota Działaczy Solidarności. My naprawdę nie musimy nic zgłaszać .
Podałem adres do Regulaminu Pracy FAP
i Paragraf . 8 godzin x 10 sobót to wszystko na co  dziś obowiązywało pracowników FAP
.............................
Czyli ja 15 Marca2008 mam sobotę wolną . Dyrekcja nie ma prawa !!!!!!!!!!!!!!!.
BEZ ZMIANY W ZAPISIE  Regulaminu pracy /Ogłosić jej  jako sobotę Roboczą .
Po Co KZT ma wiedzieć  ile będzie ludzi w pracy?
Po prostu nikt nie może ogłosić 
Zorganizowanej soboty roboczej/ Bo  tylko 10 było takimi w 2008 roku.
...............................
I ja jak zobaczę lub  usłyszę taki tekst to zbiorę dowody . /Zdjęcie ? Dokument?
I doniosę do prokuratury jak tego nie zrobią Związkowcy.
JA po 8 MARCA mam wszystkie soboty Wolne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
.....................
Trudno głupota doradców FAP jest beznadziejna .

Ostatnio edytowany przez monter 20 Lat (2008-03-06 08:53:31)

Offline

#59 2008-03-06 09:47:12

spawaczNspawalnia

Gość

Re: System i płace w FAP

monter 20 Lat napisał:

Polityk7 napisał:

Naprawdę postawmy się , jest dobra propozycja Solidarności zróbmy sobie wolną sobotę 15 marca i nie przyjdźmy do pracy oczywiście zgłaszając to na piśmie swoim KZT postawmy dyrekcję przed murem .

Polityk to kolejna głupota Działaczy Solidarności. My naprawdę nie musimy nic zgłaszać .
Podałem adres do Regulaminu Pracy FAP
i Paragraf . 8 godzin x 10 sobót to wszystko na co  dziś obowiązywało pracowników FAP
.............................
Czyli ja 15 Marca2008 mam sobotę wolną . Dyrekcja nie ma prawa !!!!!!!!!!!!!!!.
BEZ ZMIANY W ZAPISIE  Regulaminu pracy /Ogłosić jej  jako sobotę Roboczą .
Po Co KZT ma wiedzieć  ile będzie ludzi w pracy?
Po prostu nikt nie może ogłosić 
Zorganizowanej soboty roboczej/ Bo  tylko 10 było takimi w 2008 roku.
...............................
I ja jak zobaczę lub  usłyszę taki tekst to zbiorę dowody . /Zdjęcie ? Dokument?
I doniosę do prokuratury jak tego nie zrobią Związkowcy.
JA po 8 MARCA mam wszystkie soboty Wolne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
.....................
Trudno głupota doradców FAP jest beznadziejna .

Związkowcy na pewno nie zakapują swojej kury znoszącej złote jajka,ale prokuratura to trochę przesada,wystarczy inspekcja pracy.Moja pewność że dostali kasę za uciszenie załogi jest wielce wysoka,bo związki miały dość czasu aby to rozegrać na swoją kozyść,wtedy jak przyjechała delegacja krawaciarzy z Turynu,a co zrobili? posłuchali i posłusznie poszli do pracy.
Teraz narzekają na ignorację Dyrekcji naszej szanownej,bo Dyrekcja doszła do wniosku że do strajku to jest jeszcze kur.... daleko.

#60 2008-03-06 09:54:52

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Polecam wątek
.................
http://fiattychy.pun.pl/viewtopic.php?pid=1356#p1356
...............................

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora