Nazwa forum

Opis forum


#31 2008-02-19 17:56:16

lenton

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-24
Posty: 15
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Polityk7 napisał:

Może właśnie wtedy jak młodzi pouciekają z FAP to dyrekcja zrozumie, że ma skarb w postaci tak dobrze wykwalifikowanej załogi jednak dla naszego zakładu i tej firmy będzie to zapóźno. Lepiej by się dyrektor Piętka nie ośmieszał z takimi smiesznymi propozycjami podwyżki bo jak tak dalej pójdzie to z dyrektorem Arletem będą musieli razem na taśmie wrócić i sami składać te samochody wtedy przypomną sobie korzenie swojej kariery w FSM, to jak zasuwali bo teraz przez te swoje przestronne gabinety i ciągłe latanie po wytyczne do włoch się im w głowach pomieszało i zamponieli co to praca na taśmie.

Ja już przestałem wierzyć że dyrekcja cokolwiek zrozumie! Napewno słyszeliście jakiej wysokości premie sobie wypłacają a nas traktują jak śmieci, przykładów na to jest mnóstwo. Zapisujmy sie do związków i walczmy o godność!!! Jak powiedział Ktoś Wielki : nie lękajcie sie.

Offline

#32 2008-02-20 13:33:25

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Włąsnie kolego "Nie lękajcie się" noście Ludzie te wstążeczki, pokażmy swoją siłe.

Offline

#33 2008-02-21 23:37:49

gream***T

Gość

Re: System i płace w FAP

SZULER- oni to doskonale wiedzą lecz zawsze to mieli w dupie. Stary pracowałem tam 20 lat w ciągłym gonieniu planu , szkoleniach jak trzeba być mobilnym ,włazić majstrowi w dupe żeby co dzień nie robić na innym odcinku. Te szkolenia kilka lat temu z psychologiem dla dozoru zrobiły swoje; lecz lekarz nie przewidział tego jak nasz dozór jest rozwojowy i robią więcej niż im przekazał. Tu w obcym kraju nawet z imigrantem postępują jak z CZŁOWIEKIEM. (Mówię o legalnej pracy). Pozdrawiam i życzę odwagi.

#34 2008-02-21 23:50:07

gream***T

Gość

Re: System i płace w FAP

Sodom - podzielam zdanie jest podobnie tyle że ja w anglii nie załuję decyzji. Pozdrawiam

#35 2008-02-22 10:55:30

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Polityk7 napisał:

Może właśnie wtedy jak młodzi pouciekają z FAP to dyrekcja zrozumie, że ma skarb w postaci tak dobrze wykwalifikowanej załogi jednak dla naszego zakładu i tej firmy będzie to za późno. ....

No cóż musiał by chyba jeszcze wiedzieć  o takich faktach , jak te z przed 3 dni gdy 2 młodych /okło1 miesiąca
stażu/ ubrało się i wyszło za bramę a trzeci błąkał sie przez 3 godziny po FAP szukając lekarza bo źle się poczuł?
To był cyrk ja KZT poszukiwali montera po fabryce . Zdziwionych że ktoś zwariował na taśmie  i nie chce
,, atrakcyjnych zarobków " jak reklamuje oferta pracy FAP.

u mnie na brygadzie było już 10 nowych pracowników w ciągu 3 miesięcy i wszyscy uciekli
No przepraszam został jeszcze jeden na próbnej umowie. Tylko trochę  zaczyna kwękać ,że nogi ,plecy ręce, palce go bolą .

Ostatnio edytowany przez monter 20 Lat (2008-02-22 10:56:25)

Offline

#36 2008-02-22 13:58:36

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Ja mam kilku znjomych młodych pracowników i wszyscy czekają na wiosne i zwiewają z tego cudownego raju na ziemi. Mają już dość twożenia obiektów pożądania hahaha

Offline

#37 2008-02-22 19:05:48

miguel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 14
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Ja też jestem młody wiekiem i stażem pracy, ale jeśli dyrekcja nie podejmie konkretnej decyzji odnośnie podwyżek dla pracowników to nie będę czekał aż manna mi z nieba spadnie bo w regionie śląskim jest dużo firm które zatrudnią bez wahania pracownika z FAP.
PS. słyszałem o kwocie 310PLN brutto to nie jest podwyżka.... wiosna coraz bliżej.... pracowników w FAP coraz mniej....

Offline

#38 2008-02-24 00:18:49

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Miguel 310 zł to dla mnie =20 lat stażu -dla ciebie tylko 150= brutto
Ale ja zarabiam  netto 2500zł z 4 sobotami/styczeń 2008/ . I to jest twoja przyszłość za 20 lat
I to już niedościgniona .Czyli na dziś po 20 latach pracy mam stawkę 11.13 zł brutto / na godzinę
oczywiście + pochodne - fiskus. Czyli na tyle tylko możesz liczyć za 19 lat pracy w fap
To stawka na grupie C2 ale z kwotą z C1
Czyli ty nie czekaj ty walcz o swój byt. W fap to jeszcze długo poczekasz / Cytat z filmu Shrek/
Lub nigdy./Jak nie będzie lizał 4 liter wiesz komu/
Tylko bez niedomówień nigdy tego nie robiłem
i dlatego dopiero po 20 latach
inni już po 3 latach dostaną to co ja

Offline

#39 2008-02-24 22:43:28

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Pora skończyć z tą dyskryminacją ci co liża 4 litery dostają podwyżki nawet 2 razy w roku, a my czekamy na podwyżkę po 10 lub 20 lat to kpina i skandal.

Offline

#40 2008-03-01 22:44:07

zadowolony

Gość

Re: System i płace w FAP

A tu się nic nie dzieje cisza wszyscy zadowoleni uśmichnięci że nie ma podwyzek

#41 2008-03-02 01:06:58

guli

Gość

Re: System i płace w FAP

No właśnie co to ma być:(((((

#42 2008-03-02 09:44:07

--==SZULER==--

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-29
Posty: 29
Punktów :   -1 

Re: System i płace w FAP

a co tu pisac. dyrekcja zaproponowala 310  + jakis dodatek do soboty i wiecej nie bedzie. chyba , ze pojdziemy na strajk w co watpie.

Offline

#43 2008-03-02 12:13:28

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Właśnie Koledzy i Koleżanki niech nastąpi pełna mobilizacja w tym tygodniu zewrzyjmy szeregi i zawalczmy o tą godna Naszego wysiłku podwyżkę zastrajkujmy pokażmy Dyrekcji, że mamy już dość takiego traktowania Nas.

Offline

#44 2008-03-02 15:03:57

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Polityk Ty chyba jesteś chory .
Czy ty nazywasz się L .Wałęsa?
Najpierw przeczytaj  ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych .
Strajk Tak!!!!!!!!, ale legalny. Aa do tego jeszcze trochę czasu upłynie.

Niestety Dawno temu Solidarność jak była przy rządzie zrobiła taką ustawę że strajk to praktycznie po 6 miesiącach .
A co do podwyżek no cóż . Poczekamy jeszcze, ale podpisywanie się pod głupotą przez związki byle coś dostać
to już przesada . Po prostu poczytaj moje posty .

Przyjdzie jeszcze dyrekcja do monterów  i to jeszcze w tym miesiącu po 8 marca kiedy kończy się im
Regulaminowy przymus 10 sobót . I tu jet pole do popisu bez podpisu  związków nie mają już prawa nas do niczego zmusić . Czyli kto chce przyjdzie
Bez podpisu = zgody związków nie jest już możliwy komunikat
,że dyrekcja ogłasza sobotę robocza bo nic nie jest ustalone
Czyli 15 marca mamy wolne . Bez podpisu związków mogą tylko prosić
No cóż my już powiedzieliśmy w grudniu za ile przyjdziemy do pracy.
I jeszcze raz  podkreślam 4 soboty bez pracy to tyle ile chcemy podwyżki .
Wybór należy do dyrekcji .
Ja już zapowiedziałem KZT , że do pracy nie przychodzę  inni też . Zobaczymy kto będzie robił.
To na razie tyle .

Offline

#45 2008-03-02 21:18:47

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Proszę Cię o jedno nie obrażaj mnie wiem jakie są procedury i jak należy strajkować by zastrajkować legalnie. Zauważam jedno Wy tylko dużo tutaj piszecie i mówicie, a malo robicie w tej kwesti.
Co do sobót to z tego co wiem w tym tygodniu jeden z wykładowców profesor prawa pracy na Uniwersytecie Jagielońskim ma skończyć i przesłać pracownikom Fiata opinie dotyczącą tzw. obowiązku pracy w sobote bo takiego obowiązku niema i nigdy niebyło, a to co Dyrekcja pisze w swoich cotygodniowych komunikatach Swiadczy tylko o ignorowaniu zapisów kodeksu pracy który jest aktem prawnym wyższej rangi niż ZUZP podpisany przez związki zawodowe, a tam jest napisane wyraźnie czarno na białym, że w RP sobota jest dniem wolnym od pracy, to tyle do twojego komentarza i jak niechcemy możemy nieprzychodzic do pracy bez liczenia ilości sobót przepracowanych w roku tylko My jako pracowenicy daliśmy sobie wmówić że mamy obowiązek pracy w soboty.
                                                                                                                          POzdrawiam.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora