#1 2007-12-17 08:19:44

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

System i płace w FAP

List otwarty do dyrektorów Fiat Auto Poland .
Do dyr. Pavoni , dyr. Arleta, dyr. Piętki . Panowie skończcie tę farsę z systemem .
Do rzeczy wiadomo wszystkim, że system musi wejść w życie i to jak najszybciej .
pytanie tylko jest za jakie pieniądze . Panowie postulaty Solidarności to nic innego jak postulaty około30 letnich monterów z taśm montażowych .
To te młode wilki, które maja żony i dzieci na utrzymaniu . Maja około 10-3 lat stażu pracy i to oni mówią że do domu musza przynieść minimum 2500 zł co miesiąc.
To oni ciągną ten wóz bezbłędnego montażu aut To im należą się wszystkie nagrody i wyróżnienia jakie zakład w Tychach osiągnął .
Że Solidarność prosi w ich imieniu o 1000 na stawce dla wszystkich . Ale poco wszystkim .
Wszyscy na taśmie nie pracują . Tylko te młode wilki i to bez nich ta fabryka nie pojedzie jak
pod przymusem ekonomicznym  troski o rodziny zwolnią się aby wyjechać za chlebem .
Moja rada 1000 zł podwyżki tak ale tak jak przed laty wprowadzenie dodatku za pracę na taśmie zakończyło strajk biesko-tyski . Tak i dziś podniesienie  dodatku na grupie B-2
1200zł brutto/ da to netto owe 1000 zł  uspokoi wilki . 
Panowie to naprawdę tylko  1500 osób z taśm może sparaliżować   zakład
i oni naprawdę nie muszą strajkować wystarczy że 15 % się zwolni z pracy nie podpisując angaży z systemem i co Nowi przyjdą  no pewnie na 2 tygodnie lub do pierwszej wypłaty ale co ci nowi będą umieć , może z biedą odbić dyskietkę .
Naprawdę Panowie , jak chcą tylko 1000 zł netto to naprawdę mało,
bo jakby zażądali  po 3000 to też trzeba by było  im dać .Ich postulaty Solidarność i tak już
z tonowała . Po prostu złapcie ich za słowo. / Tak przy okazji jak się choruje to dodatek 
jest bezlitośnie cięty , to zawsze powstrzymywało chorowitych na 3 dni .
przeliczcie to Panowie bo jak produkcja i jakość spadnie to będzie bieda. A oni naprawdę są skarbem tej fabryki i to na nich czekają firmy w Unii Europejskiej.
A co oni myślą o pracy w firmie to na forum jasno widać i mówią  to głośno.
Cały świat czyta ich posty i klienci FAP  też .

Starszy monter wśród tych wilków.

Offline

#2 2007-12-18 13:18:31

FIAT chlebodawca

Gość

Re: System i płace w FAP

Fiat ostatnio dużo pomaga pracownikom .Pensje za prace sa bardzo wysokie nawet chyba najwyższe na śląsku. Praca nie jest ani trudna ani ciężka .Kobiety wykonuja prace mozna powiedziec na luzie a męzczyzni nawet nie czuja zmęczenia po zmianie .Efektem  tego dobrego zamopoczucia w zakladzie jest fakt , że nikt niechce zmieniac zakladu i szukac innej pracy. Z okazji swiąt FIAT dal premie pracownikom .Dbalośc FIATA o ludzi pracy jest na najwyższym poziomie .Dlatego wszyscy pracownicy oddawaja  szacunek i najwyższe uznanie dla kierownictwa zakładu .Robotnicy sa wdzięczni że maja prace i wysokie wynagrodzenie. Gdyby nie FIAT  toby większośc ludzi wrociła tam skąd przyszła czyli  na wieś .Tam trudno byłoby sobie przypomnieć i trwać w prymitywnych warunkach , brak prądu , do sklepu po ocet trzeba jechac  godzine rowerem , zamiast WC  to  beczka na odchody. Pomyślcie  jak tu FIAT wam pokazał cywilizacje i nowoczesnośc. Zamiast isc do obory zostawić kał , to tu idziesz do luxusowego WC.

#3 2007-12-19 08:48:46

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Oczywistym jest że użytkownik ,,Fiat -chlebodawca" to tylko paszkwil na dyrekcję fiat.
Moja propozycja w posie jest do wymienionych z nazwiska panów i paszkwile nic do tego nie mają .
Wymienieni z nazwiska osoby w moim poscie to ludzie na poziomie
/Znam wszystkich osobiście i wiele razy rozmawiałem z nimi . Mimo że jestem tylko zwykłym Monterem/
Głupawe docinki nic nie wnoszą do sprawy istnienia firmy.
Może jednak rozmowy o firmie na forum będą na jakimś poziomie intelektualnym bo na taśmach nie pracuję  ćwoki tylko dorośli odpowiedzialni ludzie , od których wiedzy i fachowości zależy istnienie tej firmy .
Proszę więc w tym wątku nie robić sobie żartów . Czym innym jest rozmowa o problemach firmy a czym innym kącik wylewania pomyj na głowy kierownictwa firmy.

PS. Notabene wymienieni Dyrektorzy nie byli obecni w Polsce od poczatku tygodnia o czym wiedzą wszyscy pracownicy FAP więc prosze nie podszywać się po nich .
Z poważaniem dla kolegów użytkowników forum.

Jednak wątki poruszane w poście kolegi Chlebodawca warte są może osobnych tematów rozmów 
Np. Stan sanitarny  łażni czy innych sanitariatów czy to w ogóle są to urządenia godne XXI wieku i światowej Firmy .

Ostatnio edytowany przez monter 20 Lat (2007-12-19 09:52:46)

Offline

#4 2007-12-19 12:01:22

kinio

Użytkownik

3908484
Skąd: Spawalnia
Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 126
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Ewidentnie ktoś chce podnieść ciśnienie pracownikom, post pana Chlebodawcy to albo, żart. W oczekiwaniu na posty z wkurzonego pracownika można sie nieźle ubawić. Jeśli jednak post został napisany szczerze to ktoś, tu chyba siedzi w biurze i czyta co mu przynoszą... zielone słupki oko cieszą, może wypadało by sie przejść po hali i po przerwie śniadaniowej zobaczyć jak sie ludzi ciśnie (pojadłeś to napier***), dobrze też zajrzeć do niektórych Toalet ...

Offline

#5 2007-12-19 20:23:31

Macie jak w raju

Gość

Re: System i płace w FAP

Niektorzy narzekają że im jest żle . FIAT dobrze płaci za prace , górnik pod ziemią ma dużo mniej i tak nie narzeka ja wy tutaj. Pamiętam dawno temu jak ktoś mial malucha to był bogaty , a teraz to punto już nie wystarcza marzy sie CROMA ....Nie narzekajcie ludzie , macie tu jak w raju , praca jest , warunki socjalne bardzo dobre , przewóz za darmo , premie , ulgi na samochody .FIAT to jest jedyna fabryka . Naprawde nie ma nigdzie takich zarobków ani przywilejów . Fiat ma dobrą zaloge , ludzie sa wyselekcjonowani , najlepsi zostali , obiboki , kombinatorzy i zlodzieje poszli na bruk . Tak samo lejby , nieroby i ślizgacze .Teraz każdy z was ma powody do dumy że ma prace i nie musi sie wałęsać po ulicach i szukac puszek na złom .  Dzięki dozorowi ktory was nauczył dobrej roboty , dyscypliny bo zjechala sie szarańcza z całego kraju do pracy , różne gamonie , nieuki i bezmózgowcy ..... .teraz macie prace i pensje wiekszą niż górnicy. Nauczyliście sie obsługiwać krany z wodą i spuszczac w kiblu wode . Niektórzy pierwszy raz jechali autobusem , też tacy byli . Nie śmiejcie sie to święta prawda.

#6 2007-12-20 08:30:26

Leader= Leser

Gość

Re: System i płace w FAP

Macie jak w raju napisał:

Niektorzy narzekają że im jest żle . FIAT dobrze płaci za prace , górnik pod ziemią ma dużo mniej i tak nie narzeka ja wy tutaj. Pamiętam dawno temu jak ktoś mial malucha to był bogaty , a teraz to punto już nie wystarcza marzy sie CROMA ....Nie narzekajcie ludzie , macie tu jak w raju , praca jest , warunki socjalne bardzo dobre , przewóz za darmo , premie , ulgi na samochody .FIAT to jest jedyna fabryka . Naprawde nie ma nigdzie takich zarobków ani przywilejów . Fiat ma dobrą zaloge , ludzie sa wyselekcjonowani , najlepsi zostali , obiboki , kombinatorzy i zlodzieje poszli na bruk . Tak samo lejby , nieroby i ślizgacze .Teraz każdy z was ma powody do dumy że ma prace i nie musi sie wałęsać po ulicach i szukac puszek na złom .  Dzięki dozorowi ktory was nauczył dobrej roboty , dyscypliny bo zjechala sie szarańcza z całego kraju do pracy , różne gamonie , nieuki i bezmózgowcy ..... .teraz macie prace i pensje wiekszą niż górnicy. Nauczyliście sie obsługiwać krany z wodą i spuszczac w kiblu wode . Niektórzy pierwszy raz jechali autobusem , też tacy byli . Nie śmiejcie sie to święta prawda.

Ujawnij się chłopie ,chcę Cię poznać . Jeśli masz odwagę to powiedz to głośno na stołówce podczas przerwy.

#7 2007-12-20 09:22:26

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Macie jak w raju napisał:

Nauczyliście sie obsługiwać krany z wodą i spuszczac w kiblu wode . Niektórzy pierwszy raz jechali autobusem , też tacy byli . Nie śmiejcie sie to święta prawda.

Istotnie tak było 25 lat temu od tego czasu owi ,,Werbusy"" zostali kierownikami liderami i majstrami .
Choć ze spuszczaniem wody to jeszcze nie . Niektórzy do dziś wrzucają pety do pisuaru.
i chodzą w czarnych marynarkach
I w tym polega problem , że dziś sobie nie radzą z prawem uni europejskiej i myślą nadal jak za komuny.
że wszyscy to sabotażyści  .
Co do ulg to kolega myli warunki zakupu dla pracowników we włoszech a nie w polsce .
Normalnie ulga czy promocja dilera jest lepsza niż ulga dla pracownika fiata na stare nie chodliwe buble włoskie . A jeśli chodzi o samochody którymi dojeżdzają do pracy pracownicy To podstawą są służbowe Lancie . Jeśli chodzi o te 10 letnie Cromy to faktycznie były dobre

Offline

#8 2007-12-21 09:51:56

czesio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 16
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Moje dwa grosze do tematu płac.
Związkowcy [Sierpień i im podobni] zapomnieli o istotnym fakcie, płace w naszej socjalistycznej ojczyżnie były niskie ponieważ wszystko praktycznie było dotowane przez państwo, to i owe niewielkie zarobki w tamtych czasach były na ogół wystarczające.
Ale szanowna Dyrekcjo i panowie związkowcy mamy gospodarkę rynkową i pracujemy w firmie która wypracowuje olbrzymie zyski w realiach gospodarki rynkowej.
Niestety nasze zarobki pozostały na poziomie dawnej 'socjalistycznej' epoki.
Czy można utrzymać rodzinę za 2000 PLN w realiach gospodarki rynkowej?
Mam 30 letni staż pracy, po przepracowaniu 208 godzin w miesiącu [4 soboty 120% płacy] dodatek za pranie i 2 tygodnie nocek zarobiłem 2300 Pln. Ktoś może powiedzieć to dużo, ale czy na pewno?
To tylko ok 600 euro za prace bez dni wolnych i odpoczynku.
Tymczasem robotnik pracujący w firmie motoryzacyjnej Uni zarabia ok 1200 euro i więcej [Niemcy nawet ponad 2000], mając wolne soboty i niedziele.
Dlaczego nasza płaca nie może zbliżyć się do tego pułapu np. owe 600 euro za normalny 40 godzinny tydzień pracy + dotaki za nadgodziny?
Obserwując działanie ZZ typu Sierpień odnoszę wrażenie, że ich przedstawiciele cofnęli sie do epoki XIX kapitalizmu wraz z dyrekcją.

Offline

#9 2007-12-22 21:32:52

Związek dla kogo

Gość

Re: System i płace w FAP

...Czesio dobrze mysli .Związki tłumią nastroje pracowników .Jeżeli związek jest na etacie zakladu , dostał lokal , telefon  i niezłą pensje to czyje ma interesy bronić ? Kto wie  ?  Związek wiele nie może albo nic , bo sie może narazić , czyli podpaśc i po kadencji idzie na tasme .Więc  związkowcy ida na hale aby tłumaczyć , wyjaśniać , bo robole z produkcji zadaje pytania i trzeba cos im powiedzieć. Gdyby związki były niezalezne i miały siedzibe nie w zakładzie , toby mogły ostro negocjować  rozne  postulaty.

#10 2008-01-13 07:36:33

kinio

Użytkownik

3908484
Skąd: Spawalnia
Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 126
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Macie jak w raju napisał:

Niektórzy narzekają że im jest żle . FIAT dobrze płaci za prace , górnik pod ziemią ma dużo mniej i tak nie narzeka ja wy tutaj. Pamiętam dawno temu jak ktoś mial malucha to był bogaty , a teraz to punto już nie wystarcza marzy sie CROMA ....Nie narzekajcie ludzie , macie tu jak w raju , praca jest , warunki socjalne bardzo dobre , przewóz za darmo , premie , ulgi na samochody .FIAT to jest jedyna fabryka . Naprawde nie ma nigdzie takich zarobków ani przywilejów . Fiat ma dobrą zaloge , ludzie sa wyselekcjonowani , najlepsi zostali , obiboki , kombinatorzy i zlodzieje poszli na bruk . Tak samo lejby , nieroby i ślizgacze .Teraz każdy z was ma powody do dumy że ma prace i nie musi sie wałęsać po ulicach i szukac puszek na złom .  Dzięki dozorowi ktory was nauczył dobrej roboty , dyscypliny bo zjechala sie szarańcza z całego kraju do pracy , różne gamonie , nieuki i bezmózgowcy ..... .teraz macie prace i pensje wiekszą niż górnicy. Nauczyliście sie obsługiwać krany z wodą i spuszczac w kiblu wode . Niektórzy pierwszy raz jechali autobusem , też tacy byli . Nie śmiejcie sie to święta prawda.

eeee ?? kolo ty woglę pracujesz na fiacie ? jak ci tak dobrze to fajnie ze sie dobrze bawisz.
Przewozy nie są za darmo za bilety płacimy wiec chyba cos ci sie popieprzyło.
Wydaje mi się ze nasłuchałeś sie radia za dużo bo tam takie rzeczy mówią. Wcale nie mówie ze jest najgorzej ale jak na taki zakład i takie zyski jakie osiąga przez ostatnie dwa lata chyba możemy prosić o więcej. Co do wyselekcjonowanych pracowników to mam pewne "ale" ściemniaczy nie brakuje wierz mi...
Mamy jak w raju xD byłeś ?? czy przeczytałeś w gazecie, popracuj tydzień to zobaczymy czy raj to raj. nikomu sie Croma nie marzy tylko niektórzy chcieli by zeby z wypłaty zostało im coś na choćby punto bo na ten samochód musiałbyś poodkładać.  Ty myślisz ze my ile zarabiamy 2000 ?? do łapy za siedzenie na stołku i przykręcenie paru śrubek ?? Złodziei nie ma ?? pewnie sprzątaczki pożyczyły spodnie od kolegi, a laptopy i komórki włochom zgineły w akcji kolo co ty dupisz... w dupie byłeś gówno widziałeś...

Ostatnio edytowany przez kinio (2008-01-13 07:37:03)

Offline

#11 2008-01-20 12:48:21

max

Gość

Re: System i płace w FAP

leder zwłaszcza oni nas nauczyli roboty śmiechu warte to nieudacznicy co mają po 18 zl\h i co im sie dziwić ze głupoty wypisuja oni tylko kablowac umia i poganiac ludzi

#12 2008-01-21 12:51:06

Saab

Nowy użytkownik

Skąd: ZaGłęBiE -monter
Zarejestrowany: 2008-01-21
Posty: 2
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Witam wszystkich. Jestem nowo przyjętym pracownikiem montażu.Chciałbym się dowiedzieć ile realnie zarobie na okresie próbnym, czyli 8.81/h  .  Wiem, że są jakieś dodatki, premię itd....ale nic dokładniej nie wiem...

Offline

#13 2008-01-21 16:32:05

czesio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 16
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Saab napisał:

Witam wszystkich. Jestem nowo przyjętym pracownikiem montażu.Chciałbym się dowiedzieć ile realnie zarobie na okresie próbnym, czyli 8.81/h  .  Wiem, że są jakieś dodatki, premię itd....ale nic dokładniej nie wiem...

Ile zarobisz? Dobre pytanie.
Za 210 godzin to jest po przepracowaniu wszystkich sobót 100% płatnych, dwóch tygodniach nocek [dodatek ok 1,70 do godziny]masz szanse dostać ok 1700 pln na reke.

Offline

#14 2008-01-21 17:17:22

quest

Gość

Re: System i płace w FAP

No prawie, tylko nie zapomnij się pożegnać z rodziną

#15 2008-01-22 19:40:01

--==SZULER==--

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-29
Posty: 29
Punktów :   -1 

Re: System i płace w FAP

jak myslales ze przyjdziesz na fiata i zarobisz pieniadze to mi przykro , zrobiles sie w ciula

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
grzejniki kermi wrocław Chiny import psychoterapia Piła