Nazwa forum

Opis forum


#16 2008-01-26 13:29:44

opanowany

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 11
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Tak mnie zastanawia, skoro tak wiele narzekają niektórzy, to czemu się po prostu nie zwolnią z fiata? Gdzie indziej napewno jest lepiej. Tam gdzie nas nie ma.

Offline

#17 2008-01-26 13:43:53

ceres

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 47
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Panowie w Fiacie pracuje sie dla PASJI nie dal pieniędzy

Offline

#18 2008-01-26 18:29:29

pslm

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-07-18
Posty: 37
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

ceres napisał:

Panowie w Fiacie pracuje sie dla PASJI nie dal pieniędzy

I dla pożądania.

Offline

#19 2008-01-28 08:10:52

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Panowie może trochę spokojniej . Mamy w Polsce gości pierwszy garnitur Dyrekcji Fiat Grup .
To najbardziej kompetentni ludzie Fiata do rozmów.
Dajmy im trochę czasu na poznanie realiów Polskiej fabryki. Choć wielkiego wyboru nie mają 
No nareszcie zdążyli za 5 dwunasta aby powstrzymać protesty monterów.
Miejmy nadzieję że przyjechali nie tylko po to aby załatwić przedłużenie  umowy o prace młodemu człowiekowi który zapisał sie do solidarności i miał stracić przez to prace .
Swoją drogą kiedy KZT przestaną myśleć że UE to PRL i za przynależność do związków zawodowych należy karać nieprzedłużeniem umowy młodego człowieka chętnego do pracy na taśmie Fiata?

Potem kadrowi się dziwią że setki ludzi się zwalniają
Bo takie traktowanie ludzi to skansen PRL

Offline

#20 2008-01-28 08:51:14

czesio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 16
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

monter 20 Lat napisał:

Panowie może trochę spokojniej . Mamy w Polsce gości pierwszy garnitur Dyrekcji Fiat Grup .
To najbardziej kompetentni ludzie Fiata do rozmów.
Dajmy im trochę czasu na poznanie realiów Polskiej fabryki. Choć wielkiego wyboru nie mają 
No nareszcie zdążyli za 5 dwunasta aby powstrzymać protesty monterów.
Miejmy nadzieję że przyjechali nie tylko po to aby załatwić przedłużenie  umowy o prace młodemu człowiekowi który zapisał sie do solidarności i miał stracić przez to prace .
Swoją drogą kiedy KZT przestaną myśleć że UE to PRL i za przynależność do związków zawodowych należy karać nieprzedłużeniem umowy młodego człowieka chętnego do pracy na taśmie Fiata?

Potem kadrowi się dziwią że setki ludzi się zwalniają
Bo takie traktowanie ludzi to skansen PRL

Monteze ja nie mam takich złudzeń...Wszędzie robotnik jest od tego by pracował za jak najmniejsze zarobki i wypracowywal maksymalne zyski.
Może dostaniemy z 400-500 pln i to będzie wszystko. Oczywiście do podstawy, co bedzie miało wpływ na resztę dodatków i premi.
Ale może się mylę...

Offline

#21 2008-01-29 11:31:17

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Ja też nie mam złudzeń że Fiata stać na podwyżki .
I nie mam złudzeń że wielu doświadczonych pracowników takich ze stażem minimum 3-10 lat .
Może wyjechać do Europy. Albo po prostu iść na kopalnie do pracy.
Niestety Tychy to Śląsk i górnictwo daje lepsze  warunki płacy i pracy .
Nie zapominajmy również o wieku emerytalnym górników .
Na razie trwa troszkę wyczekiwanie na wynik rozmów , ale jeśli będą się przeciągać
to powtórzy się scenariusz z przed roku zmiana pracy na inne firmy.
W Polsce niestety jest już głód na wykwalifikowaną siłę roboczą
Niestety ci ludzie mają rodziny i zarobek 1500 zł to nie wystarcza na utrzymanie
i to przy pracy 6 dni w tygodniu.
Ja wiem co mówią moi młodsi koledzy i do czego się szykują na wiosnę .
Trudno liczyć na nowo przyjętych bo doświadczenia to oni osiągną dopiero za kilka miesięcy jeśli wytrzymają mordercze tempo taśm.Normy niestety są do wykonania dla starych monterów .
Trudno jeśli akcjonariusze Fiat nie myślą o perspektywie kilku lat tylko o doraźnym zysku
Niestety mogą się srogo  rozczarować .
A bez ludzi  produkcji nie będzie i zysku może mniejszego ale pewnego też.

Offline

#22 2008-01-29 12:09:05

kinio

Użytkownik

3908484
Skąd: Spawalnia
Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 126
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

opanowany napisał:

Tak mnie zastanawia, skoro tak wiele narzekają niektórzy, to czemu się po prostu nie zwolnią z fiata? Gdzie indziej napewno jest lepiej. Tam gdzie nas nie ma.

To szukaj... większość firm motoryzacyjnych ma ten sam system co fiat, czyli pracujące soboty lub 4 B gdzie płacą więcej do ręki, tam upieprzają na premiach i odwrotnie...
Tu nie chodzi o to ze tak wiele narzekamy tylko o to ze praca w 6 dni w tygodniu, za 1800 zł pomyśl masz jedną niedziele w tygodniu wolną... chyba ze wrócisz z nocki wtedy od południa masz wolną.
Co do szukania gdzie indziej to, albo trzeba miec ugraną gdzie indziej dobrą robotę, albo trzeba sie poddać tutaj niektórzy chcą po prostu godnie zarabiać dla ciebie to takie dziwne ??

Offline

#23 2008-01-29 15:35:09

PRO-CARS

Gość

Re: System i płace w FAP

PRO-CARS
Podleska 16
43-100 Tychy
Produkcja części samochodowych zarobki 2500 na ręke+premia co 3 miesiące 900 zł(ALE Z SOBOTAMI)
ZAPRASZAMY.........
http://www.procars.com.pl/

#24 2008-01-30 11:34:04

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Że Fiat nie stoi sam w Śląskiej wolnej strefie ekonomicznej to wiadomo od dawna
i że większość firm stoi przed tym samym problemem skąd brać pracowników to wie każdy kadrowy
na śląsku oprócz FAP . Po prostu FAP jest molochem który buja  obłokach .
Oferty pracy za 15 zł na godzinę a nie jak u FAP za 11zł po 20 latach pracy czekają od dawna.

Niestety to tylko niewiedza chętnych do pracy o stanie zarobków i fatalnych warunkach pracy W FAP
powoduje że ludzie próbują tu na kilka tygodni popracować i jak , po przyuczeniu widzą co tu się dzieje
to idą tam gdzie jest lepiej .
Ale w CW mają już podstawę napisać były pracownik FAP
A to jednak  Finalista wielu nagród jakości i to zasłużenie .
Dla tego zapisu warto po prostu pomęczyć się miesiąc dwa na taśmie
Sam znam 4 kolegów którzy do strzału dostali pracę w Anglii jak powiedzieli że pracowali W FAP
przy montażu Pandy .Tam to jest nadal nowość i 500 też .
Jak to się rozbiera i naprawia po wypadku to w europie jeszcze nie bardzo wiedzą.

Offline

#25 2008-01-30 13:45:59

--==SZULER==--

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-29
Posty: 29
Punktów :   -1 

Re: System i płace w FAP

pro-cars napisz jeszcze prosze jakie warunki oferuje Twoja firma. dokladnie ile za godzine pracy brutto. moze sie skusze. pozdr

Offline

#26 2008-01-30 15:14:47

PRO-CARS

Gość

Re: System i płace w FAP

Dają 15 na godz.Ale robimy wszystkie soboty i można wyjsc 2500 na ręke,warunki socjalne gorsze jak na fap tzn.brak bufetu i może gorsza opieka zdrowotna(na fap jest wszystko na miejscu)Premia wakacyjna i na swięta też jest.Ostatnio wprowadzono zmiany i jest premia kwartalna 1300zł brutto ale warunkiem jej otrzymania jest brak chorobowego.Przełożeni-to jak wszedzie zawsze trafi sie jakis wariat(wojtek jeden i drugi,nadgorliwy siwy czy mietek)
Mysle ze warto ja nie żałuje.........ale to twoja decyzja.......
Pozdrowienia

#27 2008-01-31 08:54:48

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

monter 20 Lat napisał:

...............
Miejmy nadzieję że przyjechali nie tylko po to aby załatwić przedłużenie  umowy o prace młodemu człowiekowi który zapisał sie do solidarności i miał stracić przez to prace .
Swoją drogą kiedy KZT przestaną myśleć że UE to PRL i za przynależność do związków zawodowych należy karać nieprzedłużeniem umowy młodego człowieka chętnego do pracy na taśmie Fiata?

Potem kadrowi się dziwią że setki ludzi się zwalniają
Bo takie traktowanie ludzi to skansen PRL

Tu prosi się dopowiedzieć finał tego młodego człowieka . Po rozmowach na jego temat zapewniono go że umową mu przedłużą . Po czym w sobotę dostał Z-kę. W poniedziałek / ostatni dzień jego pracy/ urlop .
Jak Przyszedł we wtorek to już nie był pracownikiem FAP no i czego tu jeszcze chce nawet jako nie pracownik nie może iść do Solidarności bo kim on jest .
Tak więc niech  żyje Komuna wiecznie żywa . Metody PRL kwitną nadal .
To przestroga dla innych młodych , jak FAP do do skansenu PRL do uni to na  lewo /zachód na mapie/panowie
Jak kiedyś śpiewał Rudi Szubert  w piosence o ratowniku. I tedy / Szwecja / i dziś inne kraje UE są niestety oazą
praw pracowników . Pomijam oczywiście  obozy pracy we Włoszech.

Offline

#28 2008-01-31 09:46:51

quest

Gość

Re: System i płace w FAP

Zgadzam się z kolegą w 100 % .Jako 15 letni pracownik stwierdzam że kierownictwo FIAT-a wywodzi się z PRL i takie ma metody (szantaż, zastraszanie,lepszą pracę dla kopo po podstawówce niż dla fachowca po szkole .......)
Najgorsze jest to że nowy narybek wśród kierownictwa sprowadzany jest na tą samą drogę i jakakolwiek zmiana
pokoleniowa nic nie wniesie bo albo jesteś z nami albo wypier...!Dobrze przynajmniej że skończyła się gadka że na TWOJE miejsce jest 10 za bramą . Na jakikolwiek awans lub lepszą pracę szanse są marne bo dzieci owych
kierowników dorosły i nie będą przecież robić na linii bo tata mówił że jest przechlapane więc trzeba po cichu gdzieś ich tam zatrudnić na boku.
Z góry chciałem przeprosić nieliczny dozór nie pasujący do w/w opisu ,bo trzeba przyznać że takowy istnieje.

#29 2008-02-19 11:41:19

Sodom

Gość

Re: System i płace w FAP

Witam wszystkich fiatowców
panowie pracowałem w tej fabryce około 1,5 roku i powiem ,że praca nie należała do łatwych ,było to na samym początku jak wyszła panda.
Niestety ubliżania przełozonych tzn majstra i team ledera były nie do zniesienia ,iich cały czas robienie jedną dwie sztuki ponad normę ,ogólnie nie nawidze fiata za to jak tam było, jak ludzie są tam traktowani,tam jestes tylko numerem ,który musi wyrobic normę ,a jezeli poprosisz o podwyżkę to nie dostaniesz bo przecierz jestes polaczkiem i ci sie nie należy,związki w fiacie to wolają o pomstę do nieba ,tylko walczą o swoje
Któryś z forumowiczów napisal o tym że pracownicy fiata są cenieni przez innych pracodawców i tu sie zgodzę ,od 3 lat miszkam w irlandii i jak przyjechałem tutaj  pokazałem moje CV a tm 1,5 roku pracy na fiacie to fabryki sie o mnie zabijały (bardzo mile nie powiem)Wylądowałem w fabryce medycznej na starcie
dostałem 14,5 Euro na godzine (zero norm,ile zrobisz tyle widocznie zrobiłes)nadgodziny płacone pierwsze 4, 150% a reszta 200%,teraz najlepsze,jestem po szkole sredniej ,zawsze chciałem pracować w dziale jakośći,poprosiłem o dofinansowanie do szkoły,i czasami wolne od pracy gdyz praca kolidowała mi ze szkoła,to zapłacili mi całą szkołę,i nawet jak nie byłem w pracy tylko w szkole to mi to płacili,dzisiaj jestem po ukonczeniu szkoły mam tytuł inżyniera PLaanowania jakości ,zmieniłęm pracę pracuję w KOSTALU firma która produkuje elektronikę do samochodów,i oni też są zachwyceni ze pracowałem w FIACIE.
To co zobaczyłem w fiacie jak bylo tam ,jak musielismy sie proscic o pieniądze,czasami ponizac,robic ponad norme to teraz sie z tego smieję i mysle jaki ja głupi byłem ze sie bałem tych jebanych majstrów,którzy starszyli mnie ze na moje miejsce jest 100 innych chetnych i mam  "zapierdalc"panowie i panie zaryzykujcie i poszukajcie gdzies indziej naprawde warto ):)pozdrawiam wszystkich fiatowców

P.S
jedynego czego mi brakuje tutaj z fiata to piwka po pracy na parkingu  z chłopakami z brygady:)

#30 2008-02-19 16:14:37

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: System i płace w FAP

Może właśnie wtedy jak młodzi pouciekają z FAP to dyrekcja zrozumie, że ma skarb w postaci tak dobrze wykwalifikowanej załogi jednak dla naszego zakładu i tej firmy będzie to zapóźno. Lepiej by się dyrektor Piętka nie ośmieszał z takimi smiesznymi propozycjami podwyżki bo jak tak dalej pójdzie to z dyrektorem Arletem będą musieli razem na taśmie wrócić i sami składać te samochody wtedy przypomną sobie korzenie swojej kariery w FSM, to jak zasuwali bo teraz przez te swoje przestronne gabinety i ciągłe latanie po wytyczne do włoch się im w głowach pomieszało i zamponieli co to praca na taśmie.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
interwencyjny skup zbóż klej lakma