#16 2008-02-09 08:17:57

opanowany

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 11
Punktów :   

Re: czas pracy a wypoczynek

Masz jakies kompleksy? Wszedzie widzisz wrogow? czytaj ze zrozumieniem. Pracuje w Facie i chce miec lepiej i dlatego wkurwia mnie durnota i paplanina - ten zly ten niedobry ten dyrekcyjny. Trzeba byc kretynem by takie gole sobie strzelac. Co dobrego zrobila solidarnosc? Poza obietnicami. Co zlego zrobili inni? Ponad 1000 zl  podwyzki dla pracownikow, ktorzy nie potrafia nawet 1 minuty pomuslec to rzeczywiscie za duzo. Moze i lepiej ze nie ma tych pieniedzy. Niech ci co im malo poszukaja lepszej pracy. Sranie pod siebie to najlepiej ci wychodzi.

Offline

#17 2008-02-09 09:13:50

prawdziwy-ROBOL

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-15
Posty: 55
Punktów :   

Re: czas pracy a wypoczynek

Widzisz gościu mnie zależy na tym aby wszystkim było dobrze a ty jesteś ślepo zapatrzony w swój tyłek i to na czym siedzisz, tylko uważaj bo upadki bolą i to bardzo!!!

Offline

#18 2008-02-09 10:52:06

opanowany

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 11
Punktów :   

Re: czas pracy a wypoczynek

Tobie zalezy? Zeby wszystkim bylo dobrze? Dlatego srasz wokol? Co zrobiles dobrego? Wymien chociaz jedna rzecz.
O mnie nie musisz sie martwic i nie mam skad spadac. Jak przez takich jak ty bedzie tu coraz gorzej to sobie poszukam innej pracy

Offline

#19 2008-02-10 11:15:09

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: czas pracy a wypoczynek

Drodzy Koledzy pracownicy Fiata i jego spółek oraz Wy niedouczeni Związkowcy już niedługo pracownicy Ci co wydali List otwarty, a z którym obecnie utożsamia sie prawie cała załoga i dobrze bo była to opinia z głębi serca płynąca i poparta interpretacją prawna waszych związkowych bzdur wypisywanych w swoich piśmidłach. Ci sami ludzi wydadzą za swoje  pieniądze pomimo, że żadnych składek z naszych pensji nie inkasują nową odezwę przygotowywaną przez wynajętego prawnika zajmującego sie prawem pracy w której będzie dokładna wykłednia prawna poparta już konkretnymi zapisami kodeksowymi z artykułami i paragrafami mówiącymi o tym że pracownik ma prawo odmówić pracy w wolną sobotę bo to jest zagwarantowane w kodeksie pracy jako prawo niezbywalne z którego może tylko i wyłącznie zrezygnować sam pracownik, a pracodawca niema prawa go do tego zmusić zastraszaniem, bo jeśli tak będzie postępować dalej dozur tzn. KZT każdy taki Kierownik może zostać pociągniety do odpowiedzialności karnej za stosownie mobingu w stosunku do podległego mu pracownika i to Panowie KZT było powodem że, zostaliście przemianowani z Mistrzów na Kierowników już jakiś czas temu, a do Was to dalej niedotarło, że niebył to prezent ze strony Dyrekcji tylko ochrona swojego dyrekcyjnego tyłeczka. Kodeks pracy nie ppozwala bowiem na ukaranie mistrza gdzyż go nawet niewymienia w kadrze zarządzającej firmy jest tam dopiero zapis dotyczący Kadry Kierowniczej Firmy i teraz KZT do niej się zaliczają. To Wy wtedy będziecie oskarżani i brani do odpowiedzialności karnej przed Sądem więc weźcie to sobie w końcu pod uwagę, że niejesteście bezkarni, a Wasze postępowanie niejednokrotnie powinno być uznanne za mobing bo tak z nami postępujecie i przy niewielkim wysiłku pracownika można Wam to na spokojnie przed Sądem udowodnić, więc zacznijcie nas w końcu traktować tak aby się sami nie narażać na konsekwencje prawne.
         Pozdrawiam Wszystkich odważnych brońmy swojej godności człowieka i pracownika.

Offline

#20 2008-02-10 13:35:01

fuks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 11
Punktów :   

Re: czas pracy a wypoczynek

Opanowany! Zmień nick. Coś mi się wydaje że krótko tu pracujesz a chcesz mieć dużo do powiedzenia i w dodatku posiłkując się wulgaryzmami.

Offline

#21 2008-02-13 10:54:53

Dejvid

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 96
Punktów :   

Re: czas pracy a wypoczynek

Opanowany:

A co ty z i tobie podobni zrobiliście dla dobra załogi po za próbą załatwienia nam "systemu" i podpisaniem 400 nadgodzin w ZUZP ? No czekam na odpowiedź ! Pewnie jak zwykle się nie doczekam bo odpowiedzi nie ma na takie pytanie lub jest tylko jedna - NIC !

Offline

#22 2008-02-18 07:48:35

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: czas pracy a wypoczynek

Tu jako stary podpowiem z czego wynika obowiązek pracy w soboty w FAP.
Z regulaminu pracy . Dawno temu pracownicy za 150% stawki podpisali się pod zapisem 80 godzin
nadliczbowych w roku .I to było za naszą zgodą .Kodeks każe płacić 50% stawki za pracę nadliczbową.
po prostu coś za coś . potem obniżono to do 100 % w 10 sobót  i 120% powyżej .
W 2006 roku podniesiono ten limit godzin do 350 na rok. Ponownie powtórzono zapis w 2007.
Ale takie możliwości dawał kodeks .
Od 2007 roku /październik /nie ma już 350 godzin w kodeksie ,stąd pomysł systemu.
I tu ponownie FAP chce zagwarantować sobie  zapis powyżej 80 godzin.
Ale dziś jak któryś związek to podpisze to po prostu niech ucieka bo sam obiję lidera związkowego za bramą.,
lub na taśmie .Jak  dyrektorzy FAP chcą pracy w soboty ponad 80 godzin to niech dogadują się z chętnymi co tydzień.
Dość po prostu dyktatu liderów związkowych . Tym bardziej , że do związków należy raptem 40% załogi.
Ta załoga nie chce się sprzedawać za grosze zarabiane w soboty. Coś się skończyło trudno.
.......................................................
Tak dla przypomnienia 10 sobota robocza w tym roku to 08 marca 2008 roku.
Po tym terminie jeśli dyrekcja nie podpisze porozumienia ze związkami to tylko może prosić
i to ładnie o pracę w soboty. I to góra do 150 godzin w roku.
Stąd padają propozycje 200% płacy za sobotę .
Tyle tylko że od podwyżki 300 zł brutto średnio to i tak grosze.
po prostu 200 % x 0 /nic/ = 0 /nic/

Ostatnio edytowany przez monter 20 Lat (2008-02-18 07:54:12)

Offline

#23 2008-02-18 18:17:57

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: czas pracy a wypoczynek

Liderzy Związkowi nieodpóśćcie tym razem i nierozłamcie sie w trakcie negocjacji bo My was wywieziemy za bramę na taczkach i sami weźmiemy sprawy w swoje ręce chociażby zakład miał stanąć.
Mamy już dość upokażania przez KZT i tego smiesznego cotygodniowego komunikatu o obowiązku pracy w sobotę.
Takiego obowiązku niema i nigdy niebyło nieróbcie już nam więcej wody z mózgu bo na to sobie niezasłużyliśmy.
Brońcie Naszego wspólnego interesu i naszej godności oraz swobód obywatelskich i tego co sobie sami krwią i potem wywalczyliśmy w lata80 niesprzedajcie tego za marne srebrniki

Offline

#24 2012-03-08 00:48:41

onasrem

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-08
Posty: 1
Punktów :   

Re: czas pracy a wypoczynek

WITAM Mam duży problem i proszę o pomoc !!! Od Maja zeszłego roku pracuje w pewnym zajeździe, pracuje tam dzień w dzień i tylko co 2 niedziela wolna dodając ze niedziele chodzę po 16 godzin. Chce się zwolnic ale najpierw chce wykorzystac stary urlop który mi się prawnie  należy, nie wykorzystałam ani jednego dnia a mój pracodawca nie chce mi go dac! Wspomnę że na umowie mam napisane : za nie wykorzystany urlop nie pokrywamy Świadczeń pieniężnych.. mam masę nadgodzin które nie są nigdzie udokumentowane, gdyż nie podpisujemy żadnych kart z obecnoscią. BŁAGAM POMÓŻCIE I NAPISZCIE CO ROBIC I JAK SIĘ ZACHOWAC  !!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora