Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#31 2008-03-26 10:30:14

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: Podwyżki bedą do świąt podpisane

lenton napisał:

znowu Nam dyrekcja zrobiła wała. Miało być wypłacone przed świetami 1000 zł dla każdego pracownika. Ja widze na swoim koncie tylko 600 zł i jeszcze może od tego podatek wezmą przy nastepnej wypłacie? Dla mnie to jest czysta kpina!

Może pogadaj ze starymi . a nie czytaj ulotek sierpnia 80
Dostałeś to się ciesz .

...................................................
...............................................................
Ale do Rzeczy wielkie dzięki dla spawalni za postawę i zrozumienie tematu.
Za strajk w Polsce pracodawca nie płaci ale straty w produkcji odczuwają akcjonariusze.
...............................
Czyli Panowie dyrektorzy prowokatorzy strajku za friko dla pracowników / za strajk brak pensji / Ale za przyjście do pracy i brak pracy płaci pracodawca = akcjonariusze Fiat Grup.
Ja pisałem o podwyżkach porozmawiamy z akcjonariuszami Fiat Grup a nie z wami Dyrektorzy.
..............
Ale do Dyrektorów Fiat Grup .
Odkręcić kran i wylać wodę każdy potrafi .
Namawiam zostawcie kran lekko niedokręcony , tylko tak aby kapał i zatkajcie korkiem zlew
zobaczycie ile wam nakapie wody
Dziś Fap to właśnie taka umywalka codziennie kapie woda  jedno auto =10 000 euro
jutro 3 auta 20 000 euro
W nocy  na montażu brakło  25 aut = 250 000 euro
i tak od stycznia kapie woda .
I ja wam mówię tych aut będzie tyle co za 3 dni strajku,
Ewidentna strata  w euro ale nie widoczna
Dopiero po czasie  suma strat sięgnie  3000 aut po 10 000 euro .
............................
Panowie Włosi pamiętajcie ten naród  przez 200 lat prowadził partyzantkę i nikt go nie zniewolił
Ani Rosjanie ani Niemcy .
Nam nie dał rady nawet Hitler i jego przydupas Włoski Mussolini.
...................................
Czas pokaże że straty / takie po kropelce taki sprzeciw jednostki 2 3 ludzi sięgnie strat z 3 dni strajku.
A wtedy po podsumowaniu  wyników ekonomicznych zostaniecie odwołani za nieudolność . I wtedy
Dopiero porozmawiamy  z Akcjonariuszami jak uzyskiwać stały wzrost zysków.

A tak poza tym do prawników  doradców Pana Piętki
Załoga ma wiele dzieci na każede dostaliśmy po 1145,08 zł
zwrotu podatku
to prawie 9 sobót Włoskich"

Czyli dziś w tym roku nas głodem nie weźmiecie .
My mamy sporo pieniędzy na kontach i przetrzymamy was .
Jak przeżyliśmy 3-4 lata temu  4 dni urlopów bezpłatnych aby ratować finanse firmy to i przeżyjemy dziś .
..........................
Ja dostałem ponad 5000 zł zwrotu

To 160 zł brutto za sobotę  to 31 sobót wolnych
Ale dla FAP to 31 x 10 000 euro braku pieniędzy

.............................
Czyli uśmieszek mam was w wielkim poważaniu a soboty mam juz wolne jak w kodeksie .
Ostatnia  włoska  była piękna słoneczko piweczko żoneczka ......
..........................
Zasuwajcie na taśmach sobie sami
............................
Jeszce raz ukłony dla Spawalni za zrozumienie tematu , że brak karoserii to problem dyrekcji a nie mój .
A ze młodym z montażu  za nadgodziny zapłacili 1,5 tyle co staremu ze spawalni to już dziwna ekonomia dyrekcji FAP W końcu bawią się pieniedzmi nie swoimi tylko akcjonariuszy Fiat Grup.

Ostatnio edytowany przez monter 20 Lat (2008-03-26 11:03:28)

Offline

#32 2008-04-01 16:46:52

ceres

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 47
Punktów :   

Re: Podwyżki bedą do świąt podpisane

Jeśli związki zawodowe Fiat Auto Poland (FAP) do środy nie porozumieją się z zarządem w sprawie podwyżek, możliwe jest rozpoczęcie strajku okupacyjnego w tyskim zakładzie.

Związki zawodowe w Fiat Auto Poland nie doszły do tej pory do porozumienia w sprawie wspólnego wypowiedzenia finansowych warunków układu zbiorowego pracy. Przy swoich żądaniach ponad 1000 zł podwyżki pozostała "Solidarność". Reszta związkowców nie miała tak wysokich oczekiwań.

- Nie udało się jednolite wystąpienie wszystkich, ale będzie porozumienie sześciu pozostałych związków - zapowiedział Wojciech Kulej ze Związku Zawodowego Inżynierów i Techników w FAP. Tego dnia do kolejnych negocjacji w sprawie podwyżki przystąpiła zakładowa "Solidarność". Jak informował Rajmund Pollak, wiceszef komisji zakładowej "S", dyrekcja podniosła swoje propozycje do 700 zł. Przedstawiciele Fiata poprosili o czas na konsultacje z kierownictwem w Turynie. Dalsze rozmowy zaplanowano na środę rano.Zarząd od marca chce podnieść płace o 330 zł, od października o kolejne 170 zł i o 200 zł od stycznia 2009. Nie zgadzamy się na podwyżki wprowadzane za rok - powiedział Pollak, cytowany przez Rzeczpospolitą. Jego zdaniem skoro dyrekcja ujawniła, że może podnieść wynagrodzenia o 700 zł, teraz wystarczy, aby te podwyżki zgodziła się wprowadzić już w br. Wtedy możliwe będzie zawarcie porozumienia.

Jeśli nie będzie postępu, związkowcy nie wykluczają radykalnych działań, włącznie z rozpoczęciem strajku okupacyjnego. Zdają sobie sprawę, że ze względu na rozpoczęcie w Tychach produkcji forda ka włoskiemu koncernowi zależy na szybkim ustabilizowaniu sytuacji w fabryce.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Serwis laptopów url busy Stuttgart