Nazwa forum

Opis forum


#1 2008-03-12 08:16:46

Tyszanin79

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-30
Posty: 16
Punktów :   

Podwyżki bedą do świąt podpisane

Witam
w czoraj dowiedzialem sie ze do świąt bedą podpisane podwyżki w nastepującej wysokości
-1000zł (premii czy wyrówniania) płaconej jeszcze przed świetami
-500zł brutto średnio podwyżki
-50zł brutto dodatku do kazdej soboty

ja sie zwalniam w kwietniu mam dość tego obozu pracy .

Offline

#2 2008-03-12 11:56:44

Marjo71

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-25
Posty: 14
Punktów :   

Re: Podwyżki bedą do świąt podpisane

Hej a jak się o tym dowiedziałeś????

Offline

#3 2008-03-12 15:23:08

ceres

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 47
Punktów :   

Re: Podwyżki bedą do świąt podpisane

pieprze takie podwyżki         wole bez

Offline

#4 2008-03-13 00:15:37

Tyszanin79

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-30
Posty: 16
Punktów :   

Re: Podwyżki bedą do świąt podpisane

wystarczy zadzwonic do metalowców lub sierpnia80 i powiedzą to co ja napisałem nawet jak solidarnosc nie podpisze to oni juz sie zgodzili podpisać "dla dobra załogi " te najwyższe podwyżki w historii tego zakładu

Offline

#5 2008-03-13 00:47:58

Dejvid

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 96
Punktów :   

Re: Podwyżki bedą do świąt podpisane

Zgadza się. Z nieoficjalnych wiadomości to właśnie takie podwyżki się szykują: 500 ŚREDNIO BRUTTO,  1000 Brutto premii i 50 zl brutto do soboty. Czyli realnie na grupie B2 to jakieś ok 280 zł netto podwyżki. Podatek za premię na świętą ściągną z wypłatą za marzec więc przygotujcie się w kwietniu, że wypłata będzie i 300 zł mniejsza.

CO za tymi podwyżkami idzie to już chyba każdy może się domyślić. Jak co roku Dyrekcja będzie sobie chciała odbić te pieniądze poprzez maksymalne zwiększenie już i tak wyśrubowanej wydajności czyli poprzez m.in kolejne obcięcie czasów.

Offline

#6 2008-03-13 10:36:17

Marjo71

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-25
Posty: 14
Punktów :   

Re: Podwyżki bedą do świąt podpisane

Czyli jak zwykle dla dobra załogi tylko nikt nie pytał załogi czy NAS to zadowala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ale PAŃSTWO ZWIĄZKOWCY POKLEPIĄ SIĘ PO POLECACH I PRZEZ NASTĘPNE MIESIĄCE ZYĆ BĘDĄ W PRZEKONANIU ŻĘ WSZYSTKO JEST OK!!!!!!!!!!! ŻENADA

Offline

#7 2008-03-13 13:47:50

miguel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 14
Punktów :   

Re: Podwyżki bedą do świąt podpisane

Tyszanin79 napisał:

wystarczy zadzwonic do metalowców lub sierpnia80 i powiedzą to co ja napisałem nawet jak solidarnosc nie podpisze to oni juz sie zgodzili podpisać "dla dobra załogi " te najwyższe podwyżki w historii tego zakładu

walczyli o 1000PLN a zgodzili sie i podpisali/podpisza na 500PLN.... niezly kabaret.... startujesz w wyscigach zeby zwycierzyc.... zwiazki zawodowe startuja z niezlym szumem ale tylko niestety startuja bo wyscigu nie koncza....

Offline

#8 2008-03-13 15:47:32

DO ROBOTY !!!

Gość

Re: Podwyżki bedą do świąt podpisane

PANOWIE I OCZYWIŚCIE PANIE!!! CZAS WZIASC SPRAWE W SWOJE RECE !!!

#9 2008-03-13 17:28:29

ceres

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 47
Punktów :   

Re: Podwyżki bedą do świąt podpisane

a SOLIDARNOŚĆ  mówi co innego i gdzie tu prawda           chyba               pośrodku   dyrekcja znowu coś  mataczy

Offline

#10 2008-03-14 08:39:01

Marjo71

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-25
Posty: 14
Punktów :   

Re: Podwyżki bedą do świąt podpisane

A co innego mówią w solidarnośći?????Ze co ??Ze będzie czy nie?? A może że nie 500 tylko 1000???? Prosze rozwiń tę myśl!!!Dziekuje

Offline

#11 2008-03-14 15:08:36

111111

Nowy użytkownik

Skąd: tychy
Zarejestrowany: 2008-02-12
Posty: 5
Punktów :   
WWW

Re: Podwyżki bedą do świąt podpisane

to jest ta podwyszka czy nie


malajkat

Offline

#12 2008-03-14 15:13:34

ceres

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 47
Punktów :   

Re: Podwyżki bedą do świąt podpisane

solidarność akceptuje 500zł ale nic w tej sprawie nie wiadomo ALE ZA to   NIEDZIELA pracująca  DLA III ZMIANY zapięć   DWUNASTA  poinformowała łaskawie o  ty DYREKCJA  A stado baranów TO za akceptowało z  dziką radości,pieprze te związki które to poparły  JA MAM WOLNE  i niedziele i piątek "STRAJK "A STADO baranów NIECH SOBIE PRACUJE

Ostatnio edytowany przez ceres (2008-03-14 18:45:02)

Offline

#13 2008-03-14 17:33:57

Marjo71

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-25
Posty: 14
Punktów :   

Re: Podwyżki bedą do świąt podpisane

Jasne ze zaakceptowali przecierz to W TROSCE O PRACOWNIKA zeby niebył stratny na kasie bo swieta i wolnych jest tyle dni!!!!!!!!!!!!       Wiecie co gdzie niepopatrze to na całym swiecie w fabrykach sam same strajki G.M DACIA, to te najnowsze a my popierdalamy od stycznia za stara kase ale z nowymi czasami!!!!!!!!!!! a pan wielce tfu szanowny dyrektor zapewnia prase i dilerów ze aut bedzie coraz wiecej!!!!!!!!!! Nowych co przyjmuja to jest piaty sort trzeciej kategorji(mowie o montarzu) i sa wyjatki oni nic niepotrafia niechca i niemoga ,dwie lewe kierownictwo liczy ich jak starych do planu plus desant tj lakiernia zgrzewalnia i ostatnio to nowosc comau i tak to plan rosnie rosnie i niema konca.Kobiety pomału wysiadaja zwłaszcza w takim okresie jak teraz zakupy dom praca i swieta.Jest superrr                 STRAJK             STRAJK                 STRAJK                STRAJK              SSTRAJK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

#14 2008-03-14 19:05:57

lenton

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-24
Posty: 15
Punktów :   

Re: Podwyżki bedą do świąt podpisane

POPIERAM AKCJE STRAJKOWą!!!  Ale w tym zakładzie jest za dużo przydupasów, którzy  by zapierdalali nawet za mniejsze pieniądze od poniedziałku do niedzieli nie mówiąc ani słówka że im źle. Więc ze strajku nici. Ci co mają choć troche rozumu to sie zwolnią sami z tego syfu, a przydupasy będą dalej zap......  jak "kunta-kinte w trzcince" Ja już szukam nowej pracy bo dalej nie chce marnować swojego życia w fiacie.  pozdro dla Wszystkich Normalnych Pracowników.

Offline

#15 2008-03-14 19:10:26

fuks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 11
Punktów :   

Re: Podwyżki bedą do świąt podpisane

Nie rozsiewajcie niesprawdzonych wiadomości. Solidarność nic nie zaakceptowała jeśli chodzi o podwyżki proponowane przez dyrekcje. W dalszym ciągu jest 1000. W poniedziałek w Bielsku jest manifestacja pod bramą Powertrain a we wtorek u nas. Tym razem jest to pewne. Będzie to test dla załogi. W Bielsku protest poparły Również Metalowcy i dołaczają się do manifestacji. W wydanym dzisiaj biuletynie jednoznacznie się określili, że popierają protest. Niestety cicho jakoś w pozostałych związkach. Sierpień 80 zbiera chyba siły na totalną krytykę, bo to im najlepiej wychodzi. Z tego co wiem chyba tą lokomotywą która może pociągnąć wszystkie spółki będzie znowu Powertrain w Bielsku. Oni mają korzystniejszą od nas sytuację w kwestii organizacjii legalnego strajku, gdyż nie mają kagańca w postaci układu zbiorowego, którego nie muszą wypowiadać. Może należałoby ich wesprzeć i pojechać na ten protest? Może następnego dnia przyjadą i oni w rewanżu. Myślę, że należałoby w tym momencie zapomnieś o dawnych antagonizmach z Bielskiem i solidarnie walczyć. Pokażmy, że jesteśmy jedną rodziną a mamy tego samego wyzyskiwacza. Myślę, że my we wtorek nie damy plamy tak jak to było na ostatniej pikiecie, gdy z innych miast w Polsce przybyo więcej ludzi, żeby nas poprzeć niż nas samych. Jeżeli ta demonstracja siły nie wyjdzie, możemy mieć pretensje tylko do siebie. Obawiam się, że ludziom już w głowach zwoje mózgowe się powyprostowywały, że tak ochoczo podejmują apele dyrekcji o dodatkowe dni pracy. Jeżeli w te dni nie pokażemy na co nas stać, możemy zapomnieć o satysfakcjonujących nas podwyżkach. Włosi na pewno będą się temu przyglądać i wyciągną stosowne wnioski. Jestem przekonany, że nie wierzą w siłę tej załogi i jeżeli okaże się, że mają rację to biada nam. Mamy wtedy włoskie obozy pracy w Polsce i w dodatku na własne życzenie.
Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do licznego udziału w proteście.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
interwencyjny skup zbóż klej lakma