Nazwa forum

Opis forum


#31 2007-06-19 08:53:49

prawdziwy-ROBOL

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-15
Posty: 55
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

i to jest cały sierpień, mało robić dużo bzdur pisać a jak prawdą w oczy to ble ble ble...
(dziwie się tym ludziom co do tego związku jeszcze należą)

Offline

#32 2007-06-20 10:55:13

robol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 117
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

prawdziwy-ROBOL napisał:

i to jest cały sierpień, mało robić dużo bzdur pisać a jak prawdą w oczy to ble ble ble...
(dziwie się tym ludziom co do tego związku jeszcze należą)

To co mówisz to tylko słowa......a gdzie czyny?Dlaczego solidarność wypięła się na pielęgniarki w Warszawie.A tak walczy o dobrobyt pracowników.

Ostatnio edytowany przez robol (2007-06-21 10:49:08)

Offline

#33 2007-06-22 00:22:47

prawdziwy-ROBOL

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-15
Posty: 55
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

robol napisał:

prawdziwy-ROBOL napisał:

i to jest cały sierpień, mało robić dużo bzdur pisać a jak prawdą w oczy to ble ble ble...
(dziwie się tym ludziom co do tego związku jeszcze należą)

To co mówisz to tylko słowa......a gdzie czyny?Dlaczego solidarność wypięła się na pielęgniarki w Warszawie.A tak walczy o dobrobyt pracowników.

Dla twojej wiadomości podaję ze solidarność poparła strajk pielęgniarek ale nie o tym chciałem pisać, mnie interesuje nasz zakład pracy, bo popatrz ty cwaniaczku, sierpień 80 potrafi walczyć z pielęgniarkami z górnikami czy tam na różnych paradach tylko w fiacie zaprzedaliście się dyrekcji, SPRZEDALIŚCIE ZAłOGĘ I SIEBIE, gdzie indziej sierpień potrafi dogadać się z solidarnością i walczyć o dobro pracownika ale NIE W FIACIE BO W FIACIE SIERPIEŃ 80 SPRZEDAŁ SIĘ DYREKCJI, tak jak te panienki co stoją po lasach. Ja mam taką propozycję dla pracowników aby już te taczki wyciągnąć i powywozić tych cwaniaczków z sierpnia 80, popatrzcie na tego cwaniaczka całą polskę opisze co gdzie nie wyprawiają a o własnym zakładzie nie potrafi nic napisać , acha bo nie ma co SKORO SIĘ SPRZEDALI... no to po co pisać

Offline

#34 2007-07-02 11:45:20

robol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 117
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

prawdziwy-ROBOL napisał:

...a robol siedzi na festynie i pije. Tak, niedziele już podpisaliście robolku zakichany. Moja propozycja abyście napisali wniosek do prezydenta o zwiększenie tygodnia z 7 do 8 dni, i tak jesteście dyrekcyjni to czy dyrekcja czy wy to zrobicie to na jedno wyjdzie. LUDZIE GDZIE WY MACIE OCZY WYPISUJCIE SIĘ ZE ZWIĄZKÓW KTÓRE TO PODPISAŁY... dla przypomnienia sierpień 80 i metalowcy - takie służalczyki dyrekcji

To jest twój prezydent nie mój.

Offline

#35 2007-07-02 19:34:21

prawdziwy-ROBOL

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-15
Posty: 55
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

To napisz do swojego Aleksandra ( tego co bandziorów uwolnił ) na pewno pomoże, oni wam są bliscy to na pewno pomogą, tylko spytajcie "pomożecie" a pomogą na pewno i będziemy mieli 8-mio dniowy tydzień...

Offline

#36 2007-07-03 16:32:09

ansi

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-25
Posty: 9
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

Sugeruje zapoznac sie z orzeczeniem Naczelnego Sadu Administracyjnego w sprawie omijania przepisow Prawa Pracy dotyczacych czsau pracy i urlopu za pomoca pracy na umowe/zlecenie. Genialny plan dyrekcji co do 3tygodnia przerwy urlopowej chyba spalil na panewce... Chyba ze poraz kolejny maja zamiar zlamac prawo. Prezne i liczne ZZ na fiacie zloza doniesienie czy ja,szaraczek musze to zrobic ?...

Offline

#37 2007-07-03 17:05:23

czesio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 16
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

Mnie interesuje inna nieco sprawa, mianowicie dlaczego związkowcy nie walczą o to by nie było pracy w nocy z soboty na niedzielę. Jak można odpocząć przez kilka godzin po 6-ściu nockach i ponownie iść na kolejne sześć dni.Tutaj widzę właśnie jak działają ZZw 'interesie pracowników'.

Offline

#38 2007-07-03 17:17:45

gronie1

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-24
Posty: 29
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

a ja wam powiem jedno obrzucanie się błotem typu robol z prawdziwym robolem nie ma sensu przy czym prawdziwy ma troche racji ale panowie nie tędy droga bo zwiąki jakie są takie są i my już na to nie możemy nic poradzić bo te zwiąki są miedzy zakłedowe i nawt wypisać sie to nic nie da bo i tak należeć tam bedą pracownicy z bielska

Offline

#39 2007-07-03 17:36:13

ceres

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 47
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,3501 … 7-03-03-06
TYLKO TEGO NIE spieprzyć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
i co PANIE NA TO ZNOWU głowy  W PASEK  CZY DO BOJU

Offline

#40 2007-07-03 23:54:54

kinio

Użytkownik

3908484
Skąd: Spawalnia
Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 126
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

Bardzo ciekawie to wygląda, tylko czy SOLIDARNOŚĆ, rzeczywiście to wywalczy. Wydaje mi się ze to kolejny hłyt reklamowy dla tej parti. Jeśli jednak im się to uda myślę że nikt już by na fiata nie narzekał z tytułu zarobków ...

Offline

#41 2007-07-04 10:49:58

Artur

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-03
Posty: 8
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

Warto zauważyć, że S zmieniła metodę - zamiast dogadywać się z sierpniem, postanowili porozumieć się ze związkami w innych fabrykach fiata. Być może to jest jakiś pomysł, aby ominąć nasze inne, rodzime związki zawodowe, dla których 130 zł podwyżki przy dużym wzroście obciążenia pracą to powód do niezmiernej dumy.

Zarobki na poziomie 5k... jest to jakiś start do negocjacji, bo będzie z czego upuszczać.

No i moment do stawiania żądań jest dobry... Zamówienia na pięćsetki zostały już złożone, a samochodów nie ma - fabryka nie może sobie teraz pozwolić na przestoje, bo ewentualne straty z tytułu nie wywiązania się z umów byłyby zapewne większe niż te spowodowane podwyższeniem wynagrodzeń.

Ostatnio edytowany przez Artur (2007-07-04 10:52:31)

Offline

#42 2007-07-04 12:35:20

kinio

Użytkownik

3908484
Skąd: Spawalnia
Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 126
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

Bardzo fajnie jestem za Solidarnością !! Jeśli naprawdę zamierzają zrobić to o czym mówią...

Offline

#43 2007-07-04 14:03:19

prawdziwy-ROBOL

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-15
Posty: 55
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

czesio napisał:

Mnie interesuje inna nieco sprawa, mianowicie dlaczego związkowcy nie walczą o to by nie było pracy w nocy z soboty na niedzielę. Jak można odpocząć przez kilka godzin po 6-ściu nockach i ponownie iść na kolejne sześć dni.Tutaj widzę właśnie jak działają ZZw 'interesie pracowników'.

W czasie negocjacji płacowych były zgłoszone takie propozycje jak i praca w soboty po 6 godzin dla wszystkich zmian przez solidarność ale oczywiście zostało to storpedowane przez sierpień 80 pisali o tym w swojej gazetce jaki to nie jest zły i głupi pomysł, dla przypomnienia liderom sierpnia, o co ludzie walczyli i ginęli za komuny, m.in o wolne soboty chociaż wtedy pracowało się po 6 godzin i było źle teraz dzięki sierpniowi 80 pracujemy po 8 i jest dobrze...

gronie1 napisał:

a ja wam powiem jedno obrzucanie się błotem typu robol z prawdziwym robolem nie ma sensu przy czym prawdziwy ma troche racji ale panowie nie tędy droga bo zwiąki jakie są takie są i my już na to nie możemy nic poradzić bo te zwiąki są miedzy zakłedowe i nawt wypisać sie to nic nie da bo i tak należeć tam bedą pracownicy z bielska

obrzucanie się błotem nie ma sensu ale chcę zwrócić tutaj uwagę wszystkich pracowników na to jak sierpień 80 manipuluje i oszukuje ludzi i jakie bzdury wypisuje, zauważ że na moje pytania(m.in dot. obowiązku pracy w soboty) nie potrafił robol nic odpowiedzieć, bzdurę palnie a potem cisza...

Artur napisał:

Warto zauważyć, że S zmieniła metodę - zamiast dogadywać się z sierpniem, postanowili porozumieć się ze związkami w innych fabrykach fiata. Być może to jest jakiś pomysł, aby ominąć nasze inne, rodzime związki zawodowe, dla których 130 zł podwyżki przy dużym wzroście obciążenia pracą to powód do niezmiernej dumy.

Zarobki na poziomie 5k... jest to jakiś start do negocjacji, bo będzie z czego upuszczać.

No i moment do stawiania żądań jest dobry... Zamówienia na pięćsetki zostały już złożone, a samochodów nie ma - fabryka nie może sobie teraz pozwolić na przestoje, bo ewentualne straty z tytułu nie wywiązania się z umów byłyby zapewne większe niż te spowodowane podwyższeniem wynagrodzeń.

Bardzo dobrze że zmienili metodę bo tutaj dogadanie się z sierpniem 80 i metalowcami graniczy z cudem

kinio napisał:

Bardzo fajnie jestem za Solidarnością !! Jeśli naprawdę zamierzają zrobić to o czym mówią...

Dajmy im szanse pomimo że inne związki będą się temu sprzeciwiać bo za dobrze byśmy się mieli, najlepiej byłoby nie stać z boku tylko dać impuls w postaci zapisania się do związku(jeśli oszukają to wszyscy się wypiszemy) dyrekcja na to patrzy ilu ludzi należy do związku czyli popiera postulaty danego związku a ilu nie należy czyli popiera obecną sytuację lub działania związku do którego się należy. Teraz przy uruchamianiu nowego modelu jest szansa coś wywalczyć, dyrekcja nie może sobie na straty pozwolić chociaż i tak są już dość spore. Niedawno to nam mówiono, jak się nie podoba to się zwolnij, na twoje miejsce jest 10 za bramą, teraz to my możemy powiedzieć że się zwolnię bo za bramą czeka 10 pracodawców, dobrze to widać wśród nowych pracowników gdzie nie patrząc na nic tylko się zwalniają...
Koledzy i koleżanki teraz jest szansa dla nas o godne życie, nie patrzmy co piszą inne związki przeciwne naszemu godnemu życiu, bądźmy razem...Czy nie było by pięknie gdyby w dniu premiery 500-tki przeprowadzono w zakładzie godzinny strajk ostrzegawczy?

Ostatnio edytowany przez prawdziwy-ROBOL (2007-07-04 14:05:17)

Offline

#44 2007-07-04 23:08:47

kinio

Użytkownik

3908484
Skąd: Spawalnia
Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 126
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

tez tak mysle... jak nas oszukają to sie wypisze chodzby przed paczką ...

Offline

#45 2007-07-13 18:57:08

ceres

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 47
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

Podwyżek nie wywalczyli, ale strajk odwołują. Jak tłumaczą związkowcy z tyskich zakładów Fiata, widzą przynajmniej, że ktoś z zarządu wreszcie chce poważnie rozmawiać o ich postulatach.



Do spotkania doszło wczoraj i wcale nie jest tak, że pracownicy wyszli z niego z niczym. Udało im się osiągnąć monitorowanie prędkości taśmy montażowej, specjalne premie w ramach debiutu nowego modelu "500" i wyższe premie świąteczne.

Teraz związkowcy czekają, aż szefostwo firmy przedstawi harmonogram dochodzenia do minimalnej gwarantowanej pensji, a ma to być 2800  złotych brutto.

http://tychy.naszemiasto.pl/wydarzenia/748998.html

Ostatnio edytowany przez ceres (2007-07-13 19:24:57)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora