Nazwa forum

Opis forum


#16 2007-06-13 20:01:34

paraflu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-31
Posty: 20
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

muszę przyznać że pracując ileś lat w tychach, liderów sierpnia jeszcze nie widziałem, natomiast solidarnościowych trudno jest nie spotkać, zawsze chętni do pomocy potrafią załatwić sprawy nie pytając czy i do jakiego związku się należy. Pamiętam jedną sprawę którą załatwili gościowi, członkowi sierpnia80 bo sierpień nie potrafił. Tak na marginesie, wkrótce zmienił związek.

Offline

#17 2007-06-13 23:45:55

Dejvid

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 96
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

Panie Robol

Straszenie ludzi przeniesieniem produkcji do Indii, Chin czy jeszcze dalej to zwykła kpina.

Już to widzę jak się będzie to opłacało Fiatowi ściągać silniki przez pół świata, płacenie ceł ( spoza UE) i do tego godzenie się na gorszą jakość produktu. Panie zejdź na ziemię !!! i nie wciskaj takiego chorego kitu !!!

Offline

#18 2007-06-14 11:41:37

saper

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 60
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

Dejvid napisał:

Panie Robol

Straszenie ludzi przeniesieniem produkcji do Indii, Chin czy jeszcze dalej to zwykła kpina.

Już to widzę jak się będzie to opłacało Fiatowi ściągać silniki przez pół świata, płacenie ceł ( spoza UE) i do tego godzenie się na gorszą jakość produktu. Panie zejdź na ziemię !!! i nie wciskaj takiego chorego kitu !!!

Robol niesamowicie się ośmiesza,

Panie Robol, przestancie nas mieć za głupków ! ! !

Offline

#19 2007-06-14 15:16:21

53959

Użytkownik

5865561
Skąd: wartość zmienna 56 lineC zmB
Zarejestrowany: 2007-06-01
Posty: 84
WWW

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

Produkcja z Chin, chyba nie znacie ich mozliwości.

Powiem tak, pracowałem w firmie która zatrudniała pracowników z grupami. Zakład pracy chronionej, mocno dotowany. Produkowaliśmy najtańsze oświetlenie i grzejniki które spełniały normy. Musiały bo 70 % szło na eksport.
Dla przykładu lampa kosztowała na brutto (wraz z kosztami materiałów, produkucji, pracowników) 27 zł.
Ta sama lampa sprowadzona z Chin która wyglądała o wiele ładniej, doliczając koszta transoprtu kosztował 9 zł!!!!

Jestem pewien, że chińska Panda kosztowałaby 10 razy taniej, nawet z transportem  z Chin na Grenlandię

Offline

#20 2007-06-14 23:35:28

Dejvid

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 96
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

53959:

Taaaa tańsza by była i owszem. Bo chinole za miskę ryżu pracują dniami i nocami. Tylko jaką jakość by miała ta Panda ? Chyba raczej porównywalną do tych chińskich samochodów co w testach NCAP wypadają jak jeżdżące trumny i wszystko w nich lata. Zresztą u nas warunki pracy przy produkcji Pandy z dnia na dzień stają się coraz bliższe chińskim. Niestety

Offline

#21 2007-06-15 12:25:46

robol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 117
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

prawdziwy-ROBOL napisał:

robol - tylko działasz teraz dla dyrekcji a to jest wielka różnica bo związki powinny bronic pracowników, wiem co mówiliście w sprawie niedziel wiem co piszecie w gazetkach, tak nie postępuje związek zawodowy-tak postępuje związek zawodowy ale dyrekcyjny(jakim jesteście). A co do tych pieniędzy to napewno wiecie tylko trudno się wam przyznac ze to wy nie wywalczyliście, jakieś póltory roku temu to przez 6 miesięcy sporo osób dostało przeszeregowania lub nagrody pieniądze pochodziły z incjatywy solidarności w dyrekcji włoskiej, wy dobrze o tym wiecie ale niech wszyscy o tym wiedzą (można zasięgnąc języka jeśli ktoś nie wieży). A co do wyjścia z zakładu; to byście się ucieszyli byłoby hulaj dusza piekła niema. Zawsze po udanych negocjacjach(dla dyrekcji) piliście w ok. bielska, a teraz ze strachu pojechaliście aż nad morze. Niestety mamy prawo jakie mamy. A co do premi, to chyba cynku nie dostaliście (a solidarność dostała albo mądrzej od was zanegocjowała).
Jeżeli solidarność chciała prę lat temu przyprowadzić prawdziwych negocjatorów  to pierwsi się sprzeciwiliście - i wy jesteście związek? to są tkpiny z pracownika, bo ktoś byłby lepszy od was zamiast połączyc siły.Proponuje abyś już więcej nie pisał bo ludzie się zbyt dużo prawdy o was dowiedzią. Kiedyś mi ktoś powiedział jakie jest motto sierpnia 80 oto ono:
"IM GORZEJ LUDZIOM TYM LEPIEJ SIERPNIOWI 80"
i wy tego się trzymacie, ja myślę ze ludzie przejrzą na oczy i zrobią porządek

Już prawdziwi negocjatorzy doprowadzili do tego że solidarność wycofała się za bramę A my strajkowaliśmy.Solidarność przywoziła ludzi z Bielska i chciała załamać strajk w Tychach.Macie Krótką Pamięć.

Offline

#22 2007-06-15 17:56:17

prawdziwy-ROBOL

Gość

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

robol napisał:

Już prawdziwi negocjatorzy doprowadzili do tego że solidarność wycofała się za bramę A my strajkowaliśmy.Solidarność przywoziła ludzi z Bielska i chciała załamać strajk w Tychach.Macie Krótką Pamięć.

Gościu zaczynasz ruszać spraw co już mało kto pamięta, przez te kilka dni studiowałeś chyba księgi wieczyste ale źle trafiłeś i to bardzo źle bo ja te czasy chyba lepiej pamiętam niż ty, i mam dowód na kolejne OSZUSTWO SIERPNIA 80, ludzie tu macie jawnie pokazane jak was sierpień80 OSZUKUJE (MANIPULUJE WAMI). Z tego co pamietam to wzz sierpień 80 powstał w roku 93-94 natomiast strajk w tyskim zakładzie FSM był w roku 1992. W jaki sposób mógł sierpień wtedy strajkować????????????? Goiściu twoja inteligecja o ile ją miałeś sięgnęła dna, to jasno widać jak manipulujecie ludźmi, a co do tego strajku to podam jeszcze kilka faktów PRAWDZIWYCH TAK JAK BYłO...
-Przede wszystkim strajk był firmowany przez SOLIDARNOŚĆ 80, a nie przez sierpień - a to jest różnica i to bardzo wielka - radze robolu abyś dokładniej studiował te księgi wieczyste!!!!!! bo głupoty farmazolisz...
-Przede wszystkim strajk miał być ostrzegawczy 2 godzinny i tą strategie poparły wszystkie związki zawodowe(wtedy była jedność bo nie było sierpnia80) dalej to się wymknęło spod kontroli i zz takie jak solidarność  nie chciały tego firmowac został tylko tworzący się wtedy zz solidarność 80 który ten strajk firmował
- ludzi z Bielska do Tychów nie przywoziła ani solidarność ani inny związek zawodowy tylko dyrekcja FSM pociągami PKP. Dyrekcja której sierpień d..e liże.
- w bielsku była dezinformacja co do strajku dlatego ludzie pojechali tam chętnie aby się prawdy dowiedzieć i gdybyś tam był to byś wiedział że ludzie z bielska i z tychów w kulturalny sposób z sobą rozmawiali ( ale wy sierpniuchy nie wiecie co to kultura)
-a czy ten strajk był udany?.. chyba nie, zarobki jakoś znacząco nie wzrosły a doprowadziło to do tego iż zakład będący w długach jeszcze bardziej się w nich pogłębił co pozwoliło fiatowi na przejęcie firmy wręcz za darmo... czyli fakty wskazują na to że SOLIDARNOŚĆ MIAŁA RACJĘ że wycofała się ze strajku w dalszym kontekście nie miał on sensu bo był dobry dla włochów nie dla załogi- i ty w takim czymś brałeś udział w takim przekręcie ty SIERPIEŃ80 A NIE SOLIDARNOŚĆ.
Pamiętaj robolu S'80 to nie zawsze sierpień 80 a solidarność 80 również, tych waszych bluźnierstw ludziom już nie wciskaj, znów będziesz przez kilka dni siedział i myślał co napisać, moja rada: pisz o czsach rzeczywistych nie o czasach FSM-u a o czasach fiata, wiem że to dla was sierpnia 80 jest wstyd pisać o kumaniu się z dyrekcją ale niestety takie są fakty i musisz się z tym pogodzić, dlatego myślę że zz sierpień 80 powinien zostać zdelegalizowany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A co do twojej pamięci to ona nie jest krótka, ty jej nie masz wcale - fakty na to wskazują

#23 2007-06-15 19:04:35

robol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 117
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

prawdziwy-ROBOL napisał:

Widac robalku jaki z ciebie kiepski związkowiec, mnie wiadomo że jak na razie w polsce to brakuje ludzi do pracy i jeżeli likwiduje się stanowiska to ze względu na brak ludzi, spoważniej gościu. Przyjdź popracuj fizycznie za te marne przez was wynegocjowane pieniądze a zobaczysz, tobie się dobrze mówi bo masz dużo więcej tak to jest jak się zaprzedaje dyrekcji i broni ich praw a nie pracowniczych. Szkoda że już wiele zapomniałeś, szkoda ze nie poparłeś postulatów solidarności co do pracy w soboty (6 godzin, 150%) bo jak byś z ludźmi porozmawiał to bys wiedział ze to nie liderzy wymyślili tylko to były postulaty pracowników i oni to przenieśli na grunt negocjacji i tacy jak wy i metalowcy powinni to poprzeć gdyż BYŁY TO POSTULATY PRACOWNICZE A NIE SOLIDARNOśCIOWE!!!
ale wy macie inne zadania, nie walkę o jak najlepsze warunki dla pracowników ale dla was najważniejsza jest ABY BYĆ PRZECIW SOLIDARNOSCI - ot taki związek szkoda mi tych ludzi kturzy są ślepo zapatrzeni.
A co do tych wyjazdów do włoch to przynajmniej widac efekty już o tym było pisane...poczytaj, ale po co ty to wiesz przecież, a wam jest wstyd że nie potraficienic załatwić temu takie bzdury piszesz.

To że u makaronów uruchomiono produkcję produkcję silnika który miał być produkowany w Bielsku.Tak zadecydowali inwestorzy.Ponieważ Włoskie związki zgodziły się na system.Ilu pracowników przyjęto do Bielska w ostatnim okresie czasu?Dlaczego wydłużono przerwę urlopową?A przecież popierali wasze żądania. Jak pisaliście w waszej gazetce.Czyj to był interes.

Offline

#24 2007-06-15 19:45:27

prawdziwy-ROBOL

Gość

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

Najchętniej to bym usłyszał głos kogoś z Bielska , ludzi tam pracujących wtedy to można coś powiedzieć o sytuacji panującej tam, ideą solidarności (przeciwnie do sierpnia) nie jest wprowadzanie niewolnictwa i pracy ponad siły za marne pieniądze, a to czy w polsce opłaca się produkować czy nie to zależy od kosztów pracy które są bardzo wysokie. A myślę że dłuższa przerwa urlopowa każdemu się przyda po tym ogromie pracy który ludzie tam poniesli i my ponosimy nadal. Pracodawca powinien o tym pamietać i wy jako związek wspierający pracodawcę również ale wy teraz macie nowe zadanie, WPROWADZENIE WŁOSKICH NIEDZIEL, podobno z dyrekcją już negocjujecie ale nie premie dla pracowników tylko czym będziecie jeździć czy alfa czy może czymś innym, może o tym coś napiszesz bo to ludzi bardziej interesuje. Proponuje abyś te księgi wieczyste szybciej studiował może znajdziesz coś w latach 70 czy 80, jakiś strajk firmowany przez sierpień 80, kto wie bu ha ha...

#25 2007-06-16 10:28:16

kinio

Użytkownik

3908484
Skąd: Spawalnia
Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 126
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

Tak Tak... nie dość ze teraz nie mal każda sobota pracująca, niedziele chcą dowalić, a urlop krótszy niż kiedykolwiek... naprawdę [F]świat schodzi na psy...

Offline

#26 2007-06-16 19:04:12

gronie1

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-24
Posty: 29
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

kinio popraw się nie niemal tylko każda sobota a już 1 lipca również niedziela bo jak by można było odpuścić

Ostatnio edytowany przez gronie1 (2007-06-16 19:04:30)

Offline

#27 2007-06-16 19:48:41

prawdziwy-ROBOL

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-15
Posty: 55
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

...a robol siedzi na festynie i pije. Tak, niedziele już podpisaliście robolku zakichany. Moja propozycja abyście napisali wniosek do prezydenta o zwiększenie tygodnia z 7 do 8 dni, i tak jesteście dyrekcyjni to czy dyrekcja czy wy to zrobicie to na jedno wyjdzie. LUDZIE GDZIE WY MACIE OCZY WYPISUJCIE SIĘ ZE ZWIĄZKÓW KTÓRE TO PODPISAŁY... dla przypomnienia sierpień 80 i metalowcy - takie służalczyki dyrekcji

Offline

#28 2007-06-18 09:42:44

robol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 117
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

prawdziwy-ROBOL napisał:

...a robol siedzi na festynie i pije. Tak, niedziele już podpisaliście robolku zakichany. Moja propozycja abyście napisali wniosek do prezydenta o zwiększenie tygodnia z 7 do 8 dni, i tak jesteście dyrekcyjni to czy dyrekcja czy wy to zrobicie to na jedno wyjdzie. LUDZIE GDZIE WY MACIE OCZY WYPISUJCIE SIĘ ZE ZWIĄZKÓW KTÓRE TO PODPISAŁY... dla przypomnienia sierpień 80 i metalowcy - takie służalczyki dyrekcji

LUDZIE ZAPISUJCIE SIĘ DO SOLIDARNOŚCI ONA DA WAM PRACĘ DUŻE PIENIĄDZE  i DOBROBYT.AMEN.KOŃCZĘ.TWARDOGŁOWI-ZAŚLEPIENI WANDĄ S.POWODZENIA.

Ostatnio edytowany przez robol (2007-06-18 09:43:45)

Offline

#29 2007-06-18 09:56:40

prawdziwy-ROBOL

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-15
Posty: 55
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

robol napisał:

LUDZIE ZAPISUJCIE SIĘ DO SOLIDARNOŚCI ONA DA WAM PRACĘ DUŻE PIENIĄDZE  i DOBROBYT.AMEN.KOŃCZĘ.TWARDOGŁOWI-ZAŚLEPIENI WANDĄ S.POWODZENIA.

i tu miękkogłowy robolku jesteś w błędzie i znów cię muszę z niego wyprowadzić, związki zawodowe powinny być takie które się wspierają w działaniach a nie szukają powodów do awantur a wy jako sierpień dajecie temu przykład, w każdym mikroinformatoprze można o tym przeczytać, jeśli mi nie wierzy ktokolwiek to niech weźmie taką gazetkę do ręki (szczególnie podczas negocjacji płacowych) i przeczyta ile tam pisze na temat jaka ta solidarność nie jest zła a ile pisze co sierpień zrobił dla pracownika, wnioski nasuwają się same...

Offline

#30 2007-06-19 07:58:30

robol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 117
Punktów :   

Re: Co zrobiła Solidarność dla pracowników w naszym zakładzie...

prawdziwy-ROBOL napisał:

robol napisał:

LUDZIE ZAPISUJCIE SIĘ DO SOLIDARNOŚCI ONA DA WAM PRACĘ DUŻE PIENIĄDZE  i DOBROBYT.AMEN.KOŃCZĘ.TWARDOGŁOWI-ZAŚLEPIENI WANDĄ S.POWODZENIA.

i tu miękkogłowy robolku jesteś w błędzie i znów cię muszę z niego wyprowadzić, związki zawodowe powinny być takie które się wspierają w działaniach a nie szukają powodów do awantur a wy jako sierpień dajecie temu przykład, w każdym mikroinformatoprze można o tym przeczytać, jeśli mi nie wierzy ktokolwiek to niech weźmie taką gazetkę do ręki (szczególnie podczas negocjacji płacowych) i przeczyta ile tam pisze na temat jaka ta solidarność nie jest zła a ile pisze co sierpień zrobił dla pracownika, wnioski nasuwają się same...

BLE<BLE<BLE.........

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora