Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2007-06-04 20:36:53

saper

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 60
Punktów :   

PRECZ Z SIERPNIEM80 I METALOWCAMI Z ZAKŁADU, KTO ZA NIECH SIĘ WPISUJE

na oplu wywalczyli podwyżki i będą walczyć o kolejne, a u nas sierpień i podobni im, ciemnotę nam wciskają ze się nie da....
dla uzupełnienia wiadomości, nie jest moją intencją obrona Solidarności, ale to jedyny związek który, na  "naszym" zakładzie coś próbuje robić

Ostatnio edytowany przez saper (2007-06-05 16:59:50)

Offline

#2 2007-06-04 21:07:35

paraflu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-31
Posty: 20
Punktów :   

Re: PRECZ Z SIERPNIEM80 I METALOWCAMI Z ZAKŁADU, KTO ZA NIECH SIĘ WPISUJE

i to jest szczera prawda, ludzi to w oczy szczypie ale boją się przejrzeć i zobaczyć prawdę. mało kto pamięta poniedziałkowe 10 godzin, o negocjacjach płacowych nie wspomne, a ludzie.... sierpień 80 tylko napisał parę bzdur o związku co walczył o nasze lepsze jutro - to wszyscy psy na nich wieszali, ile to zła nam niechcą zrobic a oni tylko walczyli o nasze podwyżki niedość że z dyrekcją to jeszcze muszą walczyc z innymi związkami, wspomnę że chodzi tu o sierpień i metalowców co się dyrekcji zaprzedali  zdradzili pracowników i jeszcze mają czelność coś pisac o innych. DLATEGO JESTEM ZA. Ludzie poczytajcie te ich pisemka ze zrozumieniem gdzie w jednym zdaniu coś piszą a w drugim temu zaprzeczają. niech każdy weźmie takie pisemko i zobaczy ile miejsca zajmuje pisanie złego o solidarności a ile co zrobili dobrego dla pracownika, bo nawet jest im ciężko wyjść do pracownika, CZY TO JEST ZWIĄZEK ZAWODOWY... czy to są tkpiny z ludzi którzy im płacą składkę członkowską ( jedną z najdroższych na fiacie), mam okazje pracowac z ludźmi którzy to zrozumieli i się wypisali.
Dla osób które boją się iść wypisać  z tych związków; nie musicie iść do nich, wystarczy złóżyć oświadczenie w dyscyplinie albo iść do związku do którego chcemy się zapisać, oni to załatwią za ciebie, do solidarności nie trzeba nawet iść wystarczy przedzwonić (96-98)sami przyjdą-oni ludzi się nie boją, boi się ten kto ma coś na sumieniu.

Offline

#3 2007-06-04 21:27:22

--==SZULER==--

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-29
Posty: 29
Punktów :   -1 

Re: PRECZ Z SIERPNIEM80 I METALOWCAMI Z ZAKŁADU, KTO ZA NIECH SIĘ WPISUJE

jak najbardziej podpisuje sie obiema recyma. pogonic te bande z fiata, moze ci ktorzy zostana zrozumieja ,ze maja dla nas pracowac i walczyc o nas, bo na naszych garbach jada wszyscy a jest nas coraz mniej. moze dotrze ten apel do grupowych 80 zapatrzonych w swoich liderow. czy wy panowie nie widzicie tego co wyprawiaja wasi liderzy?. najlepiej odsuncie sie od nich moze uratujecie resztke honoru.

Offline

#4 2007-06-05 10:08:12

robol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 117
Punktów :   

Re: PRECZ Z SIERPNIEM80 I METALOWCAMI Z ZAKŁADU, KTO ZA NIECH SIĘ WPISUJE

saper napisał:

na oplu wywalczyli podwyżki i będą walczyć o kolejne, a u nas sierpień i podobni im, ciemnotę nam wciskają ze się nie da....

A solidarność nie wciska ci kitu.Jeżdżą po Włoszech kumają się z makaronami a ci zacierają ręce i wyprowadzają produkcję silników z Powertrain (zgadzając się na system)A w Bielsku przedłużony urlop zmniejszenie produkcji silników i mniej zamówień.Co dalej zobaczymy....

Offline

#5 2007-06-05 17:09:06

saper

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 60
Punktów :   

Re: PRECZ Z SIERPNIEM80 I METALOWCAMI Z ZAKŁADU, KTO ZA NIECH SIĘ WPISUJE

robol, nie strasz, nie strasz. To „zakasaj” rękawy i weź przy okazji także swoich liderów,i nie  tylko liderów swoich związków zawodowych i walczcie o wyższe płace, wtedy też za sobą będziecie mieć załogę, a tak macie tylko nieprzychylą opinię związku który się sprzedał dyrekcji..Jesteście związkiem zawodowym i nie chodzi czy nazywacie się sierpień czy solidarność, ale istotą związków zawodowych jest aby walczyć o pracownika m.in. o lepsze wynagrodzenia, niestety tego sierpień nie robi, nie walczy o wyższe zarobki, tylko jest "rzecznikiem prasowym dyrekcji" a w swoich biuletynach ma sprzeczne informacje. Panowie Wasz czas się już kończy )) Jedynym związkiem który coś organizuje jest solidarniość, wystarczy ich popierać, albo przynajmniej zamilknąć.

Ostatnio edytowany przez saper (2007-06-05 20:08:24)

Offline

#6 2007-06-05 19:23:36

Atryda

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-31
Posty: 9
Punktów :   

Re: PRECZ Z SIERPNIEM80 I METALOWCAMI Z ZAKŁADU, KTO ZA NIECH SIĘ WPISUJE

Absolutnie Zgadzam sie z stwierdzeniem ze sierpień i metalowcy sie sprzedali.. są chorągiewkami dyrekcji.. jak Arlet dmuchnie tak sie obracają... Sprzedawają nas pracowników na każdych negocjacjach płacowych a ludzie jeszcze do nich należą... dziwie sie im ... Jestem członkiem Solidarności... tez nie jest idealna.. Wanda popełnia błędy ale przynajmniej liderzy tej organizacji wychodzą do ludzi i pytają sie ludzi o zdanie a reszta związków?? Też pytają, ale dyrektora ile tym razem dostaną łapówki... i taka jest prawda.... Scenariusz każdego informatora S80 jest taki sam.. jak najbardziej zgnoić poczynania Solidarności i tak co wydanie... Żenada. Ale zobaczcie jak jest na Oplu gdzie jest tylko "S" albo na Powerze gdzie ludzie zaufali solidarności i poszli za nią i co?? Zarabiają więcej od nas, mimo błędu z premią w stawce.. ale i tak zarabiają w iecej a 80 próbuje nam wmawiać ze jest inaczej, PARANOJA

Offline

#7 2007-06-06 16:05:49

Dejvid

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 96
Punktów :   

Re: PRECZ Z SIERPNIEM80 I METALOWCAMI Z ZAKŁADU, KTO ZA NIECH SIĘ WPISUJE

Popieram zdanie przedmówców. Sierpnień i Metalowcy to zwykła BANDA - SPRZEDAJNA BANDA !!!

Dla mnie jedynym związkiem, który walczy o nasze prawa i lepszy byt jest Solidarność. Nie namawiam nikogo do zapisywania się do Solidarności. To wybór indywidualny. Jednak dziwię się ludziom, którzy zasilają swoimi składkami takie sprzedajne związki jak Sierpień i Metalowcy. Załóżcie swój własny związek zawodowy. Proponowałbym nawet nazwę:

ZZPWPSiM - Związek Zawodowy Pracowników Wyruchanych Przez Sierpień i Metalowców

Offline

#8 2007-06-06 17:21:14

liniak

Gość

Re: PRECZ Z SIERPNIEM80 I METALOWCAMI Z ZAKŁADU, KTO ZA NIECH SIĘ WPISUJE

robol ty mi coś pachniesz sierpniem ale jesteś tu w mniejszości, ludzie już się na was poznali co widac na forum. Wkażdej gazetce z sierpnia jestem w stanie ci udowodnic że oni są przeciwko pracownikom, jeśli umisz to zacznij czytac ze zrozumieniem między wersami, a nie to co oni chcą przekazac, już to udowodniłem kilku osobom i zmieniły związek, a byli bardzo oddani sierpniowi,  precz z sierpniem i metalowcami!!!!!

#9 2007-06-07 01:00:15

palnik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-27
Posty: 12

Re: PRECZ Z SIERPNIEM80 I METALOWCAMI Z ZAKŁADU, KTO ZA NIECH SIĘ WPISUJE

Popieram!!!!! jak z sierpnia  przyszedł wtedy na stołówkę na przerwie to nawet dzień dobry i smacznego nie powiedział, a tak przytyli na dyrekcji wikcie że masakra co jeden to grubszy, nawet alfą  na spawalnie się wożą  bo siły nie mają iść na nogach, bo takie biedne chłopaki zapocone.

Offline

#10 2007-06-07 07:21:07

53959

Użytkownik

5865561
Skąd: wartość zmienna 56 lineC zmB
Zarejestrowany: 2007-06-01
Posty: 84
WWW

Offline

#11 2007-06-07 09:35:51

robol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 117
Punktów :   

Re: PRECZ Z SIERPNIEM80 I METALOWCAMI Z ZAKŁADU, KTO ZA NIECH SIĘ WPISUJE

Dejvid napisał:

Popieram zdanie przedmówców. Sierpnień i Metalowcy to zwykła BANDA - SPRZEDAJNA BANDA !!!

Dla mnie jedynym związkiem, który walczy o nasze prawa i lepszy byt jest Solidarność. Nie namawiam nikogo do zapisywania się do Solidarności. To wybór indywidualny. Jednak dziwię się ludziom, którzy zasilają swoimi składkami takie sprzedajne związki jak Sierpień i Metalowcy. Załóżcie swój własny związek zawodowy. Proponowałbym nawet nazwę:

ZZPWPSiM - Związek Zawodowy Pracowników Wyruchanych Przez Sierpień i Metalowców

Wymień jedną sprawę którą załatwiła solidarność dla załogi.

Offline

#12 2007-06-07 14:03:50

palnik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-27
Posty: 12

Re: PRECZ Z SIERPNIEM80 I METALOWCAMI Z ZAKŁADU, KTO ZA NIECH SIĘ WPISUJE

ROBAL ty to chyba z sierpnia jesteś i siedzisz za stołkiem i piszesz, bo wam członków związku ubywa.

Offline

#13 2007-06-07 15:50:59

Dejvid

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 96
Punktów :   

Re: PRECZ Z SIERPNIEM80 I METALOWCAMI Z ZAKŁADU, KTO ZA NIECH SIĘ WPISUJE

Robol:

No właśnie w tym problem, że dzięki "działalności" Twojego związku (jak mniemam jesteś członkiem Sierpnia) nic nie załatwiła. Sierpień z Metalowcami skutecznie wszystko torpeduje. Ja się patrze na postulaty a Solidarność ma najbardziej pro-pracownicze postulaty. Gdyby Sierpień miał pro-pracownicze postulaty stałbym za Sierpniem  . To proste jak drut. Ich realizacja to druga strona medalu.

Może Ty mi powiesz co takiego Sierpień i Metalowcy zrobili dla załogi ?

I dlaczego co roku torpedują i wyśmiewają wszystkie postulaty Solidarności ?

Ja Ci odpowiem: żaden związek nic nie zrobił dla załogi, a przyczyną tego jest to, że ciągle żrą się między sobą. Pytaniem jest dlaczego tak jest ? Komu na tym najbardziej zależy ? To pytanie retoryczne.

Pracodawca nigdy nie będzie stał po stronie pracowników. Pracodawca za swój główny cel stawia zysk a zysk ma z pracy pracowników. Cały knif polega na tym aby wyprodukować i jak najmniej za to zapłacić. Bo koszty pracownicze są największe ze wszystkich kosztów produkcyjnych. I to jest konflikt. Do bronienia interesów pracowników są związki zawodowe ( taki wynalazek z XIX wieku). Tragedią natomiast jest gdy związki zawodowe stoją po stronie pracodawcy.

Offline

#14 2007-06-07 17:39:23

prawdziwy-ROBOL

Gość

Re: PRECZ Z SIERPNIEM80 I METALOWCAMI Z ZAKŁADU, KTO ZA NIECH SIĘ WPISUJE

robol czy ty nie jesteś czasem franciszkiem g. tak mi to wygląda bo nie dość że głupoty piszesz w tych swoich gazetkach to jeszcze tu piszesz bzdury...ludzie już się na was poznali i spadają od was, powoli ale przecierają oczy, popieram PRECZ Z SIERPNIEM 80 I METALOWCAMI...wy to tak potraficie się wcielać w nie swoje role, wspomnę tu grupę niezadowolonych członków solidarności, czy to czasem nie wy jesteście tą grupą bo mi to pisemko strasznie sierpniem jechało co panie robol (przepraszam franciszku g.) proponuję zmieńcie już nicka bo nie jest to elegancko podszywać sie pod kogoś do kogo czuje się wstrent.

#15 2007-06-07 18:05:15

kinio

Użytkownik

3908484
Skąd: Spawalnia
Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 126
Punktów :   

Re: PRECZ Z SIERPNIEM80 I METALOWCAMI Z ZAKŁADU, KTO ZA NIECH SIĘ WPISUJE

hmmm rzeczywiście to nie elegacko sie podszywać pod fizycznych... jak sie siedzi i farmazony całymi dniami pisze....

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
jamnik cena