Nazwa forum

Opis forum


#46 2007-06-06 16:13:31

Dejvid

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 96
Punktów :   

Re: zarobki sa do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kinio napisał:

hmmm dziwi mnie podejście do pracownika ze strony Dyrekcji.
Więkrzy starz ok premie itp... ale stawkę też mogli by podnosić bo to dziwne że ktoś pracuje 5 lat i ma stawke te samą co nowo przyjęty. Jeśli pracownik już ma dużo stanowisk na koncie powinien dostać wyżą pęsje, trzeba dbać o przeszkolonych pracowników a nie tylko nowych zatrudniać.

Bo Fiat stosuje taktykę "dziurawego wiadra". Więcej się wleje jak wyleje. Tylko, że to jest do czasu bo dziury są coraz większe a i co raz mniej się wlewa

Offline

#47 2007-06-18 12:18:55

pro-cars

Gość

Re: zarobki sa do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To przez was robimy terz wszystkie soboty...........ku.......

#48 2007-06-20 15:32:25

ceres

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 47
Punktów :   

Re: zarobki sa do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chcesz wiedzieć jak poprawić swoje zarobki zostań liderem lub Kierownikiem i przychodzi w niedziele do pracy,ręce w kieszeni a kasa leci pogadasz,popatrzysz.Zadasz głupie pytanie robolowi, że można się spocić przy robocie A kas jest
W niedziele w robocie najwięcej jest liderów i kierowników, bo kasy dużo roboty mało!!!!!

Ostatnio edytowany przez ceres (2007-06-20 15:33:42)

Offline

#49 2007-06-20 15:40:06

53959

Użytkownik

5865561
Skąd: wartość zmienna 56 lineC zmB
Zarejestrowany: 2007-06-01
Posty: 84
WWW

Re: zarobki sa do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ceres, uważam że to są bardzo inteligentni ludzie!

Bo jaki idiota przychodzi pracować w tygodniu za stawkę nowego, gdy linia pędzi?- i to w nocy!
Narobisz się, spocisz jak knur a przy tym wydasz na batoniki i pepsi.

A tak, kilka niedziel i ma Twoje pół pensji- czyż nie jest to objawem inteligencji, sprytu?

Pozdrawiam ciężkomyślących!

Ostatnio edytowany przez 53959 (2007-06-20 15:42:20)

Offline

#50 2007-06-27 00:06:01

ceres

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 47
Punktów :   

Re: zarobki sa do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Panowie nad godzinki są można dorobić i zarobić, a potem nogami do przodu Cię wywiozą i to się nadaje do prasy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POWODZENIA



http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,3501 … 7-03-03-06
TYLKO TEGO NIE spieprzyć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ostatnio edytowany przez ceres (2007-07-03 17:33:36)

Offline

#51 2007-07-13 16:16:17

cezar

Gość

Re: zarobki sa do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jezeli chodzi o zarobki to sa bardzo niskie,a co do dalszych postow na temat walki to z kim tu walczyc,jak przykladowo na odcinku robi 15 osob i czesc z nich nie bedzie walczyc bo ten drugi nie walczy,ludzie zrozumcie nie dla kogos walczyc trzeba tylko dla samych siebie,do tego wielu starszych pracownikow czekaja co mlodzi zrobia,prawda jest taka zeby cos wywalczyc wszyscy musza cos zrobic,ale najwidoczniej wszystkim jest dobrze skoro nic nie robia a mowic jest prosto,pozdrawiam

#52 2007-07-13 16:21:36

cezar

Gość

Re: zarobki sa do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kinio napisał:
hmmm dziwi mnie podejście do pracownika ze strony Dyrekcji.
Więkrzy starz ok premie itp... ale stawkę też mogli by podnosić bo to dziwne że ktoś pracuje 5 lat i ma stawke te samą co nowo przyjęty. Jeśli pracownik już ma dużo stanowisk na koncie powinien dostać wyżą pęsje, trzeba dbać o przeszkolonych pracowników a nie tylko nowych zatrudniać.


chlopie a czyja to wina to wina tylko i wylacznie ludzi bo sobie na to pozwalaja,gdyby jeden z drugim sie postawili zostalo by na lini 10 osob a nie 1000 i wtedy dyrekcja inaczej by traktowala starych jak i mlodych pracownikow,jedno jest pewne pracownik pracujacy 10 lat ma o 60 groszy wieksza od tego co pracuje 1 rok,jest to smieszne ale coz zrobic,a z drugiej strony spojrzcie kto dostaje koperty (starzy)i ludzie ktorzy "odpowiednio rozmawiaja z przelozonymi"

#53 2007-07-13 18:55:46

ceres

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 47
Punktów :   

Re: zarobki sa do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podwyżek nie wywalczyli, ale strajk odwołują. Jak tłumaczą związkowcy z tyskich zakładów Fiata, widzą przynajmniej, że ktoś z zarządu wreszcie chce poważnie rozmawiać o ich postulatach.



Do spotkania doszło wczoraj i wcale nie jest tak, że pracownicy wyszli z niego z niczym. Udało im się osiągnąć monitorowanie prędkości taśmy montażowej, specjalne premie w ramach debiutu nowego modelu "500" i wyższe premie świąteczne.

Teraz związkowcy czekają, aż szefostwo firmy przedstawi harmonogram dochodzenia do minimalnej gwarantowanej pensji, a ma to być 2800  złotych brutto.

Offline

#54 2007-07-23 12:36:26

stan

Gość

Re: zarobki sa do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

skazany na szaszłyk napisał:

a nam postawili maszyny z piciem i zdzieraja z nas kase!!! bo wody ze zrodelka sie nie da pic!!! ale fiatowiec na lini jest bez wyjscia i musi kupowac te drogie puszki z piciem!!! ja tez jestem za ty ze zarobki sa do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Ty ; ) to sobie weź picie z domu ; ) mozna narzekac na pieniadze ale nie mozna narzekac na automaty z puszkami nie chcesz nie kupuj ; ) ja sie ciesze ze one są ; ) wode ze źródełka tez pije i dziwne bo nie szkodzi mi jak wiekszosci do okoła ; )

#55 2007-07-24 04:37:30

kinio

Użytkownik

3908484
Skąd: Spawalnia
Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 126
Punktów :   

Re: zarobki sa do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mi nie raz automat 5 złoty zabrał !!

Offline

#56 2007-07-24 18:44:59

ee

Gość

Re: zarobki sa do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No kasa mogła by być z 2x większa to i motywacja by była do pracy większa. a tak to ch...

#57 2007-09-13 21:12:27

zena

Gość

Re: zarobki sa do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mam jedno pytanie.Tak narzekając na place w FAP, dlaczego ni zmienicie pracy ?? To nie sa czasy komuny i przydzial do zakladu....

#58 2007-09-16 10:02:54

kinio

Użytkownik

3908484
Skąd: Spawalnia
Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 126
Punktów :   

Re: zarobki sa do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zena napisał:

Mam jedno pytanie.Tak narzekając na place w FAP, dlaczego ni zmienicie pracy ?? To nie sa czasy komuny i przydział do zakładu....

komuny ?? ty wiesz co było za komony wogle chopcze ?? za koma to siedziałeś pod murem i paliłeś fajki.
Rzecz w tym że zarobki są do dupy jak na natężenie pracy które trzeba znosić w skali miesiąca, jednak na Delphi czy Bos masz o 300 zł mniej za niewiele lrzejsza prace, oraz brak premi. jak często słysze "jak nie chcesz tu robić zmień prace" z deszczu pod rynne powodzenia.

Teraz tak dziś ide do pracy, offem mowię, że to nie podlizówa czy coś i wali mnie wasze zdanie na ten temat bo potrzebuje pieniędzy na szkołe a po urlopie 10 dostałem 1200 zł wypłaty. Na pewno nigdy nie będzie tak że w niedziele trzeba przyjść !! więc nie panikujcie. musiało by wejść 4-brygadowka (mało prawdopodobne)
wracając do konsensu: Było głośno jak premiera 500 miała wyjść, pokolei solidarność obiecała 100 % zarobków wystarczyła premia z 500 i 2000 świątecznej żeby wszyscy umilkli, i to nie jest tak że tylko fap domaga sie podwyżek bo jak ludzie z rodzimych zakładów (typu Jonson czy Delphi) uslyszeli ze fiat chce robić strajk odrazu adrenalina im sie poniosła.
Mam nadzieje, że ten temat podwyżki nie zgasł na zawsze i tuż po premii świątecznej (typuje styczeń,luty) będą organizowane jakieś działania. Włosi trzepią na nas taką kase ze spokojnie mogą łazic po zakładzie i patrzeć co sie dzieje a zarabiają 4 x tyle co my. [ciekawe ile zarabia pracujący włoch]

TO PROSTE !! Tylko każdy trzepie portkami. Wystarczy ze po śmiesznym podpisaniu nadogdzin do końca roku !! w NASTĘPNYM ROKU CZYLI 2008

zrobić strajk zbiorowy, praktycznie nie szkodliwy i uczciwy !! CAŁĄ BRYGADĄ !! Zaznaczam dużą częścią a nie ze 10 poprosi o wolne xD a i tak brygadzista 5 z nich nakreci ze nie ma ludzi.
Wolna sobota dla wszystkich jak poczuliby ile tracą za 1 zmianę zastoju produkcji może zaczęli by myśleć o zasobach ludzkich, nie jak o robotach z Comau !!


Znając życie pewnie 90 % wymięknie ;/ bójcie sie dalej ja nie mam nic do stracenia roboty jest dość...

Ostatnio edytowany przez kinio (2007-09-16 10:04:08)

Offline

#59 2007-09-25 08:35:37

miguel

Gość

Re: zarobki sa do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pracuje w fiacie już 3 miesiące i nie trudno było mi zauważyć, że to pracownicy sobie nauczyli dyrekcję pracy w sobotę, ponadto kto się zgodził aby każda sobota w miesiącu była dniem roboczym. Z moich wiadomości na temat roboczych sobót zgodnie z kodeksem pracy to obowiązuje tylko jedna w miesiącu a tu pracuje sie wszystkie. W soboty powinno sie chodzić tylko po to żeby nadrobić niewyrobione normy w tygodniu pracy i to powinno być dla pracowników którzy chcą sobie dorobić do pensji a nie robić bo musi liczyć się z każdym groszem. Oczywiście zarobki nie są adekwatne do wykonywanych czynności. Dlaczego lider zarabia dużo za dużo większą kasę jak pracownik linii produkcyjnej skoro plącze sie między pracownikami bałamuci ich, czasem gdzieś znika nie wiadomo gdzie. Tam gdzie ja pracuje lider jest nam nie potrzebny zabiera tylko niepotrzebną kasę którą można by rozłożyć na pracowników danej sekcji, grupy, oddziału. Pracownicy w swojej grupie dobrze wiedzą co muszą zrobić kogo wspomóc przy pracy i jak zrobić żeby było dobrze, starsi to nawet rozumieją sie bez słów. Dopóki wszyscy pracownicy będą pracować wszystkie soboty i nie będą walczyć o gwarancję stałego zatrudnienia do emerytury, o godnych dla pracowników pensjach /działania związków zawodowych/ to będziemy my pracownicy najniższych szczebli wykorzystywani na każdym kroku. Każdy musi powiedzieć dość temu.Popatrzmy dlaczego inni mają a my nie ???? dlaczego w innych zakładach fiata mogą zarabiać więcej a my mniej ???? pomimo tego ze zakład fiata w tychach zebrał tyle nagród. Większość pracowników się nie zbuntuje bo mają na utrzymaniu rodziny niejednokrotnie jest to jedyne wynagrodzenie w rodzinie. Pracować i marudzić czy narzekać też nie można bo nic w życiu samo sie nie zrobi. Trzeba znaleźć odpowidni haczyk na odpowiednią rybę

#60 2007-10-23 08:56:25

rafaello

Gość

Re: zarobki sa do dupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zarobki jakie są każdy widzi pracuje 14 lat i mam 10.49 na godzine czyste kpiny za tyle lat jebaczki a włosi ślusarz z włoch ok 30 lat ma 30 euro na godzine  bez komentarza!!!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora