Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-01-09 20:22:27

ceres

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 47
Punktów :   

Referendum w Fiacie

Fiat Auto Poland ma pieniądze, żeby wypłacić centrali w Turynie ogromną zaliczkę w wysokości 364 mln zł tylko na poczet dywidendy za ubiegły rok, nie ma natomiast na podwyżki dla załogi. Rozmowy na ten temat zostały zerwane. Pracownicy przekonali się, że nawet obietnice o zwiększeniu zarobków o około 300 zł nie zostały spełnione. Związkowcy Solidarności domagają się podwyżek w wysokości tysiąca złotych, wliczonych do pensji.

W Fiacie trwają przygotowania do referendum strajkowego. Solidarność podaje, że strajk popiera ponad 90 proc. załogi. Związkowcy domagają się od pracodawcy wydania listy wszystkich pracujących, żeby przy referendum dopełnić formalności. Strajk ma być bezterminowy, rotacyjny, prowadzony na zmianach. Liczenie głosów zakończy się 16 stycznia. Gdy za strajkiem opowie się więcej niż 50 proc. załogi, zostanie ogłoszony w ciągu pięciu dni.

Tyska spółka Fiata osiąga doskonałe wyniki finansowe, planuje też duże inwestycje. Na dywidendy dla włoskiego właściciela przeznacza coraz większe sumy, łącznie centrala w Turynie dostanie za ubiegły rok około 905 mln zł.
(gkm)  -  POLSKA Dziennik Zachodni

A ja widziałem strach na ludzkich twarzach gdy Solidarność zaczęła  mówić  o referendum na stołówce zakładowej

Offline

#2 2008-01-10 10:40:19

Leader= Leser

Gość

Re: Referendum w Fiacie

W Budryku sierpień 80 już 14 postulatów wywalczył z 15 przedstawionych.
Na fiacie chyba jakiś odłam tej organizacji się utwożył i ma chyba inne cele.ciekawe ?

#3 2008-01-10 16:11:37

pslm

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-07-18
Posty: 37
Punktów :   

Re: Referendum w Fiacie

ceres napisał:

A ja widziałem strach na ludzkich twarzach gdy Solidarność zaczęła  mówić  o referendum na stołówce zakładowej

Moim zdaniem jak się powiedziało "A" to trzeba powiedzieć "B". Jest naprawdę teraz okazja aby się postawić dyrekcji żeby wiedziała że wreszcie chcemy godnie żyć!!

Offline

#4 2008-01-13 07:44:24

kinio

Użytkownik

3908484
Skąd: Spawalnia
Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 126
Punktów :   

Re: Referendum w Fiacie

Okazja... jedyna okazja od bardzo dawana i byc może ostatnia... nie można nikogo besztac za to ze nie chce strajkowac, niektórzy mają na utrzymaniu rodzine i strajk odetnie im dochody, boją sie o prace. Zawsze może byc gorzej... 
Jesteśmy w UE, większośc (bo nie powiem ze wszystkie) ma taką zasadę, że jeśli ktoś pracuje od poniedziałku do piątku to ma na wakacje, opłaci mieszkanie itp... tutaj z wypłaty zostaje pare stówek które trzeba wydac i tak na jakieś ubrania czy wymianę starego sprzętu domowego. Żywność drożeje prąd drożeje wszystko w górę, ale stawki mają zostać takie same ewentualnie z łaską rzucą nam 350 zł i dziwią sie czemu nie chcemy....

Offline

#5 2008-01-19 19:50:11

PHI

Gość

Re: Referendum w Fiacie

Ja tam myślę, że to co na linii C wyprawiamy to i za podwójną stawkę mało. Zapraszam na montaż, "Żyć krótko, zapierdalać szybko ".

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora