#1 2007-07-21 07:22:18

kinio

Użytkownik

3908484
Skąd: Spawalnia
Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 126
Punktów :   

Nevs

Wypowiedź jednego z nas

Popieramy użytkowników którzy chcą pisać artykuły i wysyłają je do nas! będziemy publikować te teksty. Oto jeden z nich:

Płace w FAP

Chciałbym wypowiedzieć się na Waszej stronie na temat rozpisywanych się ostatnio w rożnych gazetach i na różnych forach o płacach w FAP, Zaznaczam na początku jestem długoletnim pracownikiem FSM i FAP i też
CHCIAŁBYM ZARABIAĆ WIĘCEJ.Po pierwsze z chwilą dojścia naszych płac do poziomu płac we Włoszech lub nawet nie 100 procent  , naszej fabryki nie ma i to nie będzie chodziło o jakość naszego produktu , nasz wysiłek , liczy się ekonomia , tych co liczą kasę we Włoszech takie rzeczy nie interesują, dochodzi do tego czynnik społeczny , włoska opinia publiczna zakrzyczała by Fiata, że dlaczego przy jednakowych kosztach produkuje w Polsce.Po drugie chcemy tak zarabiać jak we Włoszech ,ale czy wiemy że np. czynsz 50 m mieszkania we Włoszech to 400 euro ,że kg dobrej kiełbasy to 10 euro , owszem pomidory są w tej samej cenie ale na samych pomidorach nie da się żyć .Kończąc jeżeli chcemy dobrze zarabiać to żądajmy płac jakie dostają pracownicy w dobrych firmach w Polsce , porównujmy ich płace ze swoimi płacami , porównując płace do zachodniej europy porównujmy ich koszty życia . Dlatego populistyczne żądania niektórych związków uważam za mało uczciwi. Żądajmy realnych wysokich płac.

20-07-2007


Każdy ma swoje zdanie...  10 euro dobra kiełbasy ? widzę, że zaokrąglasz troszeczke kwoty produktów. Nie mniej jednak operujesz bardzo ważnymi danymi więc dobrze by było gdybyś pojechał do Włoszech i sprawdził sam jak to jest bo jest różnie tak jak i tutaj...

Bo widzisz w Polsce utrzymanie mieszkania to tez 400 euro. Mieszkam z rodzicami. Mój ojciec pracuje na fiacie, ja również moja mama w ochronie. Dzięki temu, że każdy z nas dokłada więkrzość swoich dochodów do utrzymania domostwa wychodzimy na prosto. I spłacamy kredyty, jeszcze z czasów gdy tata sam próbował nas utrzymać.
Porównujesz ceny w Włoszech, powiedz mi więc dlaczego człowiek który pracuje 6 dni w tygodniu przez cały miesiąc ledwo sam się utrzymuje?? Włosi też tak mają ?? Wyrazy współczucia dla biednych Włochów, mają w końcu tak samo jak my. Myślisz o dobrych firmach?? co masz na myśli, osobiscie nie nawidze porównań, gdyż każda kwestia się różni nie można porównywać tylko płac.
Więc może powiem co ja uważam, uważam że 100 % jest OBOWIĄZKOWE ... Wiadomo, że jeśli poprosimy o 100 % dostaniemy nie więcej niż 50 ... jeśli poprosisz o 25 przelicz sobie ile możesz wynegocjować.
Poza tym porównując ceny itp robisz z FAP zakład państwowy którym nie jest !! Bo od dawna jest sprywatyzowany, może więc dla tego wypadało by mniej więcej wyrównać płace z zyskami które trafiają do kieszeni inwestorów. Zamiast porównywać Włoskiego fiata z Polskim porównaj, Tyski z Bielskim.

Dodam jeszcze na koniec: pokusze się na stwierdzenie, że bardzo podobnie napisałeś jak w ostatniej gazetce metalowców, że płace wzrosną do 2010 r. -do 2800 zł brutto... pozostaje tylko robic swoje od pn do so i czekać, w końcu za 3 lata 2800 brutto to będzie już kupa złota !!

Offline

#2 2007-07-22 10:23:31

czesio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 16
Punktów :   

Re: Nevs

Chciałem dodać, że kilogram dobrej kiełbasy w Polsce też kosztuje 10 a nawet więcej euro, nie mówiąc o mięsie dobrym gatunkowo. Jedyne z niewielu co jest tańszr niż w pozostaych krajach uni to chleb.
Energia elektryczna, gaz to te media mamy najdroższe w całej Uni - porównaj teraz siłę nabywczą swojej pensji i pensji włocha, wtedy będziesz miał prawdziwy obraz naszych 'płac'.

Offline

#3 2007-07-24 09:50:04

robol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 117
Punktów :   

Re: Nevs

Niech sprawdzi sobie za ile pensji netto może kupić sobie zwykłą Pandę we Włoszech a za ile w Polsce.Nie mówiąc o innych produktach.

Offline

#4 2007-07-24 17:09:17

kinio

Użytkownik

3908484
Skąd: Spawalnia
Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 126
Punktów :   

Re: Nevs

Jeśli kolega jest zadowolony i pragnie "małych podwyżej" to niech nic nie pisze bo są 2 razy w roku ... nie widzę powodu dla którego miałby sie produkowac i wypisywać w artykule.

Dlatego populistyczne żądania niektórych związków uważam za mało uczciwi.

ehhh kolego a FAP jest uczciwy dla pracowników... pierwszy raz od dawana związki chcą coś załatwić co poprawi jakość życia pracowniką a ty wstawiasz sie za bednym mr.Fap'em ze za dużo sie od niego wymaga.
Jeszcze raz Cie poproszę żebyś najpierw porównał sobie Fiat BB a potem Fiat Tychy nie musisz wcale do Włoch sie odnosić

Offline

#5 2007-07-24 23:40:29

Dejvid

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 96
Punktów :   

Re: Nevs

Zarabiajmy chodź polowe tego co Włosi a wszyscy będą zadowoleni. Teraz zarabiamy 1/4 włoskiej pensji.
Już nie wspominam, że zarabiamy najmniej ze wszystkich zakładów motoryzacyjnych w Polsce. Więc z kim tu porównywać jak wszyscy nas zostawiają z tyłu.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora