Nazwa forum

Opis forum


#1 2008-02-01 12:15:00

Tyszanin79

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-30
Posty: 16
Punktów :   

Jakie bedą podwyzki ?

Jak myślicie jaka bedzie podwyżka w tym roku w czoraj dyrekcja zaproponwała 310zł średnio na co o dziwo nie zgodził sie żaden związek wydaje mi sie ze sierpień , metaalowcy i popiuszko podpiszą 400zł i napiszą ze to najwieksza podwyzka w historii zakładu i wiecej juz sie nie dało wywalczyć

Offline

#2 2008-02-01 14:14:45

montaż

Gość

Re: Jakie bedą podwyzki ?

Mam nadzieje ze będzie najmniej 400 zł bo jest zawsze możliwość że nic nie dostaniemy. A 400 zł to zawsze coś

#3 2008-02-01 15:02:01

lenton

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-24
Posty: 15
Punktów :   

Re: Jakie bedą podwyzki ?

montaż napisał:

Mam nadzieje ze będzie najmniej 400 zł bo jest zawsze możliwość że nic nie dostaniemy. A 400 zł to zawsze coś

nie ma takiej możliwości żebyśmy nic niedostali.

Offline

#4 2008-02-01 19:20:02

montaż

Gość

Re: Jakie bedą podwyzki ?

Dobre by było nawet 200 zł lecz jak związki wynegocjuja więcej to bedzie lepiej. za taka pracę jak my wykonujemy to powinnismy mieć 2600 na ręke na drugiej umowie a na stałe to ok 3500zł wszyscy wiemy ze Fiata na to stać.

#5 2008-02-05 00:23:46

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: Jakie bedą podwyzki ?

Jakie będą podwyżki zalezy tylko od Nas wszystkich pracowników FAP jesli nieliczyliście sobie nigdy jakim niby obciążeniem dla Fiata są nasze pensje to wam powiem na obecnym poziomie zatrudnienia na koniec stycznia było nas w zakładzie 3700 pracowników zakładając, że średnio zarabiamy 4000zł brutto co jest fikcją i abstrakcją ale tak franek z "Sierpnia80" mówi więc pewnie wie hahahhaha na naszepensje zapracowywujemy montując 350 samochodów więc pytam się Was jaka to skala problemu dla wladz spólki niech sobie każdy rozważy. Nasza podwyżka jaką proponujeStróżykowa co wyśmiewaja inne związki to 1000zł co przy tych samych założeniach daje wyprodukowanie kolejnch 120 samochodów więc sumujac to wszystko my na pensje które podobno są takim szokiem dla pracodawcy, że planuje wyprowadzić część produkcji z Naszego Zakładu pracujemy jedna zmiane na dobę w miesiącu a pozostałe 24 dni i 2 zmiany pracujemy juz na  zysk i chwałę koncernu. A więc przestańmy sie dac mamić "Pseudo" związkowcom powalczmy w końcu o godne zarobki i przyzwoite dodatki za pracę w godzinnach nadliczbowych.
                                                                       Pozdrawiam Wszystkich zdrowo myślących w tym zakładzie.

Offline

#6 2008-02-05 09:29:40

czesio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 16
Punktów :   

Re: Jakie bedą podwyzki ?

Polityku7 zrobiłeś poważny błąd w swoich obliczeniach.
Te 3700 pracowników montuje conajmniej 1400 samochodów na dobę to jest ok. 470-500 na zmianę.
Zapomniałeś uwzględnić produkcje na 3 liniach montazowych.
Nie wdaję się w szczegółowe wyliczenia, ale na nasze pensje pracujemy ok 50 godzin.

Offline

#7 2008-02-05 09:48:55

paraflu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-31
Posty: 20
Punktów :   

Re: Jakie bedą podwyzki ?

czesio napisał:

Polityku7 zrobiłeś poważny błąd w swoich obliczeniach.
Te 3700 pracowników montuje conajmniej 1400 samochodów na dobę to jest ok. 470-500 na zmianę.
Zapomniałeś uwzględnić produkcje na 3 liniach montazowych.
Nie wdaję się w szczegółowe wyliczenia, ale na nasze pensje pracujemy ok 50 godzin.

czesio chyba coś złe policzyłeś? polityk7 napisał 350 + kolejne 120 czyli wychodzi 470 to samo co ty piszesz 470-500, czyli tyle samochodów produkujemy na nasze zarobki z podwyżką, tu chyba nie było intencją pisania ile samochodów produkujemy na dobę tylko określenie mniej więcej ile samochodów produkujemy na nasze pensje..

Offline

#8 2008-02-06 01:13:40

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: Jakie bedą podwyzki ?

Czesio Drogi kolego niezrobiłem żadnego błedu wiem ile sie produkuje na liniach montażowych gdyż pracuje w tej firmie juz 20lat na moztażu. Obecnie w trakcie zmiany montujemy 524 samochody i plan rośnie, a tak jak policzyłem już obecnie nawet niecałą zmianę mósimy pracować w miesiącu by wypracowac fundusze na pensje miesięczne dla 3700 pracowników FAP więc rachunek jest prosty niedajmy sie oszukać i omamić żadnym "pseudo Związkowcom", że firmy niestać, że firma wyprowadzi część produkcji do włoch bo my zadużo chcemu zarabiać to totalna bzdura nasze pensja to niewielka część wyżuconego nam okruszka chleba ze stołu pańskiego(tzn. przez Dyrekcje Fiata) przy którym obficie żarełkiem delektują sie co niektórzy liderzy związkowi z Dyrekcją.
Mam zarazem takie małe pytanko jestem ciekaw czy zechcą ujawnić swoje rozliczenia roczne tzn. PITY nasi kochani Liderzy związkowi za 2007r. jestem ciekaw ileż to ci panowie zainkasowali do swoich portfeli pieniążków skoro są tacy uczciwi. Apeluję do Was o opublikowanie waszych oświadczeń majątkowych łącznie z tymi promocjami na samochody i pochwalenie się załodze czym obecnie jeżdzicie do tej Waszej cężkiej pracy. A musi ta praca być bardzo ciężka bo do niedawna etatowi związkowcy z "Sierpnia80" zanim im smycz niezostała skrucona i nieprzeprowadzili się bliżej dyrekcji do stołówki na montażu schodzili w klapkach kąpielowych bo ich nogi były tak bardzo strudzone trzymaniem ich na biurku że musiały odpocząć w trakcie wędrówki po jedzonko na stołówkę trochę szacunku dla Nas Liderzy związkowi my zasówamy w czapkach i okularach a Wy jak Bonzowie spacerujecie w klapeczkach na Luzie po wydziale to niefer wobec Nas.
                                                                                        Pozdrawiam serdecznie.

Offline

#9 2008-02-06 10:51:43

czesio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 16
Punktów :   

Re: Jakie bedą podwyzki ?

Polityku7 pewnie nie doczytałem uważnie twojej wypowiedzi [nocki] faktem jednak jest, że to co zarabiamy i nazywane jest szumnie 'pensją' we włoszech nie jest nawet zasiłkiem dla bezrobotnego.

Nasi związkowcy nie przedstawią ci niestety Pit-u, ale jeden co wspomniałem w innym poście przygotował sobie ciepłą posadkę by dotrwć do emerytury, drugi  ma pod domem trzy samochody osobowe [ z pensji fiata?]i prawdopodobnie tylko on ma prawo jacdy w rodzinie - tyle plotki, no ale wkazdej plotce jest odrobina prawdy.

Ja ma nadzieję, że rząd weźmie pod uwagę apel pracodawców i wyda ustawę usuwającą ZZ z zakładów pracy i odetnie finansowe korytko ze strony pracodawców o co proszą. Wtedy panowie związkocy będą musieli żyć ze składek i zostaną 'zmuszeni' do działania w interesie pracowników tak jak to jest w innych krajach uni. Tam jak widać ZZ potrafią walcząc o prawa pracowników sparaliżować cały kraj.

Offline

#10 2008-02-09 18:18:09

podwyzki

Gość

Re: Jakie bedą podwyzki ?

Panowie i Panie!!! czy ktos może odpowiedzieć na pytanie czy w fiacie prowadzone są  jakieś rozmowy w sprawie podwyżek czy już wiadomo ze nic nie dostaniecie.a kto pyta? jeden z pracowników z podwykonawców z Ergom poland robimy dla Was Fianco do 500tki zbiorniki itd.Bo u nas nasza pani dyrektor nic nie daje a Związek Zawodowy Solidarnosc namawia ludzi do wzięcia zetek na przyszły piątek(pseudo zwiazek bo oczywiscie zamiast coś robic to namawiają ludzi do zetek a sami mieliby czyste papcie)

#11 2008-02-10 00:38:18

Dominika

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-31
Posty: 8
Punktów :   

Re: Jakie bedą podwyzki ?

drogi Polityku7 już na samym początku popełniłeś maleńki błąd. Pomyliłeś się co do ilości zatrudnionych osób .w zakładzie pracuje 4700 osób .Nie wiem jak traktować dalszą Twoją wypowiedź jeśli już w takim miejscu stałeś się mało wiarygodny i niedoinformowany,ale ... kolejna nieścisła Twoja wypowiedź NOWE SIEDZIBY związków są dalej od dyrekcji .no .... jedynie pani Wanda trzyma się blisko dyrekcji .  hmmm !!!! Polityku7 podziwiam Twoją podzielność uwagi  -  pracujesz, a mimo tego masz tyle wolnego czasu ,aby zwracać uwagę w jakich butach kto chodzi ,wręcz zaglądasz ludziom w talerz kto , kiedy i co je  !!!! ??? ( swoją drogą zastanawiam się co takiego robisz jeśli masz tyle wolnego czasu)  . Spoglądając na parking pracowniczy widzę ,że wiele  osób jeździ dobrej marki samochodami czy chcesz zasugerować, że oni również dostali jakieś upusty, czy może dyrekcja sfinansowała im te wozy w całości ?!  a już impreza " Dzień rodzinny " na Fiacie zaskoczyła mnie totalnie !!!! ( wybaczcie moje zdziwienie to moja pierwsza impreza tego typu od czasu zatrudnienia ) Musiałam zaparkować 1,5 km od zakładu i to jeszcze miałam z tym kłopot .Tyle zmotoryzowanych osób  uffff !!!! czy mogłabym się w tym momencie powołać na Twoje słowa  ??? " z ciężkiej pracy " pensji na Fiacie ?!  bardzo podoba mi sie Twój login na tym forum "Polityk7", rzeczywiście tak się zachowujesz jak nasi politycy, czyli dużo gadasz ,a nic konkretnego z tego nie wynika .

Offline

#12 2008-02-10 07:38:41

lenton

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-24
Posty: 15
Punktów :   

Re: Jakie bedą podwyzki ?

Dominiko a co wynika z twoich wypocin takiego ciekawego? NIC!! poza tym że starasz sie nam wcisnąc że związki zawodowe w naszym zakładzie są super oprócz Solidarności. Przyjdź "popracować" na linie na 3 zmiany i wszystkie soboty za 1900 zł miesięcznie to napewno zmienisz zdanie i nie będziesz już szukała dowodów dlaczego tak piszemy o ZZ.

Offline

#13 2008-02-10 11:44:58

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: Jakie bedą podwyzki ?

Droga Koleżanko Dominiko chociaż myśle, że jesteś działaczem Związkowym, a nie kobietą szanuje Twoją odrębność bo może prócz chodzenia w klapkach kąpielowich po wydziale montażu lubisz też sukienki masz do tego prawo gdyż żyjemy w wolnym kraju.
Po pierwsze takie informacje o ilości zatrudnionych mam z komputera z systemu zatrudnienia na koniec stycznia było nas 3700 pracowników to w całej mojej  wypowiedzi jednak niejest najistotniejsze, istotą sprawy jest to, że nasze pensje to malutki ułamek procenta w kosztach firmy wydawnaych na pracownika, a to właśnie chciałem zobrazować co niektórym takim jak Ty pracownikom "Pseudo" Związkowcom.
Po drugie w przeciwieństwie do ciebie niezmieniam ciągle loginu, a tą ksywe mam od lat tzn. od chwili jak powstał internet, a ja zaczołem z niego korzystać wielu ludzi wie kim jestem, co robie czym sie zajmuje i gdzie pracuje, a pracuje w tej firmie od 20lat, więc niezamydlaj oczu ludziom na tym forum takimi wypocinami to wstyd by ciągle pisać z innego Nicka na forum świadczy to albo o rozdwojeniu jaźni albo o braku poparcia wśród użytkowników portalu i przez zmiane loginu próbujesz to poparcie tutaj zbudować.
Ponadto piszesz w taki sposób, że mój wniosek z tego jest prosty widocznie jesteś zadowolona z wysokości naszych pensji za 5 dni pracy od poniedziałku do piątku, a skoro tak jest to sama sie dyskfalikujesz i niewarto z Tobą wogóle polemizować bo szkoda na to czasu i energi.
                                                                      Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Offline

#14 2008-02-11 02:40:19

Dominika

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-31
Posty: 8
Punktów :   

Re: Jakie bedą podwyzki ?

Polityk7 nie zmieniam loginu, bo o tym forum dowiedziałam się stosunkowo nie dawno .Do związków zawodowych jakichkolwiek  również nie należę .hmmm.... Więc tym bardziej ciekawe jest to co piszesz ,bo po raz kolejny próbujesz przedstawić jakieś nieprawdziwe ,czy nie sprawdzone informację .Po raz kolejny również  poruszasz temat klapków no.... zastanawiające, ale czy takie ważnie ?!.Jak już pytasz ,czy chodzę w nich po wydziale, no to odpowiadam NIE, a sukienki owszem lubię .Przyznaje jestem "świeżym " pracownikiem i napewno jak każdy chciałabym lepiej zarabiać ,ale jestem człowiekiem myślącym ,przecież widzę jakie są realia ,otaczam się ludźmi którzy również pracują w różnych miejscach ,zakładach ,instytucjach .I chyba nigdzie nie jest" wesoło " myślę że mogę śmiało napisać : 70% osób pracujących w kraju jest niezadowolona ze swoich zarobków ( wiem ....wiele z tych osób ma racje ).Niestety my Polacy mamy już taką mentalność ,że narzekamy zawsze i na wszystko .I tak jak pisałam OWSZEM chciałabym lepiej zarabiać !!!! ,ale jestem zadowolona z tego co mam w tej chwili .Mam stałą prace ! dostaję  wynagrodzenie ! mam opiekę lekarską ! nie muszę już pracować po 12 h dziennie 6 dni w tygodniu za niespełna 700 zł .Nasunęła mi sie taka myśl ....  ja nie czułam się dobrze w poprzednim moim miejscu pracy , uważałam że pracodawca wykorzystuje pracowników ,nie dano mi szansy realizacji ,nie mogłam a raczej nie miałam czasu ,aby się dokształcać czy rozwijać .z obserwacji wynikało że nie da sie walczyć z wiatrakami ,więc postanowiłam zmienić pracę .zmierzam do tego ,że jeśli Tobie się nie podoba czujesz się niedoceniany  ,niedowartościowany uważasz że stać cię na więcej  poprostu zmień zakład pracy .jest szansa że ktoś odkryje w tobie potencjał i zarobisz nie 2tyś , a 5tyś lub więcej. 


w żadnym wypadku nie chciałabym mydlić ludziom oczu ( jak pisałeś ) wręcz przeciwnie  .Szanuje ich zdania ,ich wybory i nie próbuje ośmieszać .

Offline

#15 2008-02-11 17:42:57

pslm

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-07-18
Posty: 37
Punktów :   

Re: Jakie bedą podwyzki ?

Dominika napisał:

I tak jak pisałam OWSZEM chciałabym lepiej zarabiać !!!! ,ale jestem zadowolona z tego co mam w tej chwili .Mam stałą prace ! dostaję  wynagrodzenie ! mam opiekę lekarską ! nie muszę już pracować po 12 h dziennie 6 dni w tygodniu za niespełna 700 zł .Nasunęła mi sie taka myśl ....  ja nie czułam się dobrze w poprzednim moim miejscu pracy , uważałam że pracodawca wykorzystuje pracowników ,nie dano mi szansy realizacji ,nie mogłam a raczej nie miałam czasu ,aby się dokształcać czy rozwijać .z obserwacji wynikało że nie da sie walczyć z wiatrakami ,więc postanowiłam zmienić pracę .zmierzam do tego ,że jeśli Tobie się nie podoba czujesz się niedoceniany  ,niedowartościowany uważasz że stać cię na więcej  poprostu zmień zakład pracy .jest szansa że ktoś odkryje w tobie potencjał i zarobisz nie 2tyś , a 5tyś lub więcej.

Droga Dominiko!! Od razu przepraszam za wyrażenie, ale na takich ludziach jak Ty dyrekcja Fiata buduje swoją potęgę.
Pokaż mi pracownika z co najmniej 10-letnim stażem który jest zadowolony z tego co obecnie ma!! Na moim wydziale nie ma takiego. Do niedawna młodzież która się kształciła nie dostawała nawet zetek na soboty aby mogła iść do szkoły! Dyrekcja i tak twierdzi że mamy jedne z najwyższych zarobków w regionie, ale nie powie tego że mamy najniższe wynagrodzenie w Polsce z firm motoryzacyjnych. Nawet DEAWOO (FSO) w Warszawie, które ogłosiło upadłość płaci więcej swoim pracownikom niż FIAT.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora