Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-01-28 08:47:41

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Strajk w FAP

Nie można na forum nie poruszyć tematu strajku w FAP w Tychach ,
A właściwie ile może to kosztować
Zyk FAP to około 2mld Euro ile to jest
2 000 000 000 Euro x dzisiejszy kurs 3.6 zł=7 200 000 000 zł
Podzielmy to przez 300 dni roboczych wychodzi 24 000 000 zł dziennie zysku dla Fiata
I tyle kosztował by 1 dzeń strajku Robotników FAP
A ile chcemy  podwyżki ?
4000 ludzi x 2000 zł brutto na jednego średnio x 12 miesięcy= 96 000 000 zł

Czyli jak widać już trzy dni strajku przyniesie Fiatowi więcej strat niż podwyżka
1000 zł na montera na najniższej stawce.
I miejmy tego świadomość co robimy i o co nam chodzi
Oczywiście wyliczenia są nieco na oko bo może zysk FAP rocznie to trochę więcej niż 2 mld Euro
W końcu 361 tysięcy aut Panda Seicento i Fiat 500 warte jest więcej .
Chyba nikt nie wierzy aby Panda kosztowała 1000 Euro
Raczej bliżej 10 000 wzwyż

Offline

#2 2008-03-05 12:38:43

spawaczNspawalnia

Gość

Re: Strajk w FAP

Strajk?? a kto go zorganizuje?? te przekupne związki?,dlatego sie do żadnych związków nie zapisałem,bo po co być sprzedawczykiem.

#3 2008-03-05 17:54:36

pslm

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-07-18
Posty: 37
Punktów :   

Re: Strajk w FAP

spawaczNspawalnia napisał:

Strajk?? a kto go zorganizuje?? te przekupne związki?,dlatego sie do żadnych związków nie zapisałem,bo po co być sprzedawczykiem.

Może najpierw zapytasz kto pójdzie strajkować? Młodzi to mają wszystko w czterech literach, a starzy pracownicy chcą dociągnąć do zasłużonej emerytury.

* * * * * * * * * *

A przez takich jak Ty związki w FAP nie mają siły przebicia bo połowa załogi nie jest zrzeszona w żadnym związku, a szanowni panowie Arlet i Piętka na tym bazują bo twierdzą że załoga nie zrzeszona w żadnym związku to załoga zadowolona z ich poczynań i z zarobków.

Offline

#4 2008-03-05 18:54:44

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: Strajk w FAP

Kto zorganizuje strajk, a zapomnieliście kto najdłuższy strajk zorganizował w najnowszej histori polski pracownicy wtedy jeszcze FSM teraz też można i sie da sami się zorganizujmy i zastrajkujmy.

Offline

#5 2008-03-05 23:26:21

spawaczNspawalnia

Gość

Re: Strajk w FAP

pslm napisał:

spawaczNspawalnia napisał:

Strajk?? a kto go zorganizuje?? te przekupne związki?,dlatego sie do żadnych związków nie zapisałem,bo po co być sprzedawczykiem.

Może najpierw zapytasz kto pójdzie strajkować? Młodzi to mają wszystko w czterech literach, a starzy pracownicy chcą dociągnąć do zasłużonej emerytury.

* * * * * * * * * *

A przez takich jak Ty związki w FAP nie mają siły przebicia bo połowa załogi nie jest zrzeszona w żadnym związku, a szanowni panowie Arlet i Piętka na tym bazują bo twierdzą że załoga nie zrzeszona w żadnym związku to załoga zadowolona z ich poczynań i z zarobków.

Kolega ma problem z czytania ze zrozumieniem,nie bede sprzedawczykiem,a strajkować mogę i bez zapisywania sie do sprzedajnych związków.Jak czytam ulotki "S"przesawczyków to mam wrażenie że świcie p.WANDY poodpadały jaja a w ich miejsce urosły waginy,bo to że oni niby twardo stawiają na swoim a każda rozmowa z dyrekcją kończy sie tak samo,i tak do zajebania,poprostu boją sie zorganizować strajk bo za dużo kasy nabrali żeby załoge w wała robić.

#6 2008-03-06 09:17:48

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: Strajk w FAP

Drogi Kolego nieobrażaj kogoś nie mając dowodów to że piszą jak piszą to trudno ale dają teraz konkretną propozycje ZRÓBMY SOBIE WOLNA SOBOTE 15 MARCA I TO TRZEBA POPRZEĆ I NIE PRZYJŚĆ DO PRACY ODPOWIEDNIO ZGŁASZAJĄC TO SWOJEMU KZT.

Offline

#7 2008-03-06 09:38:37

spawaczNspawalnia

Gość

Re: Strajk w FAP

To zgłaszanie mnie najbardziej śmieszy,jak w przedszkolu,a jak podpisywałem umowe to tam czarno na białym pisało  od poniedziałku do piątku 40godz tygodniowo.Jak w zeszłą sobote (oczywiscie KZT wiedziało wczesniej) to wyjechał mi z głupim pytaniem dlaczego ja nie przychodze?,odpowiedz była prosta,chce mieć wolne i koniec,a ten do mnie,bo ja nie wiem czy zmianowy sie zgodzi,to odparłem ze jak dla mnie moze sie nie zgadzać i tak mnie nie ma.
A co do SISTEMY to oni napewno nie zartują,tam 99% ma jaja,i ja tez ich popre robiąc sobie wolne.

#8 2008-03-06 15:18:17

marcin

Gość

Re: Strajk w FAP

I kto wieży że 15 marca będzie jakaś akcja protestacyjna, Solidarność juz miała kiedyś robić taką akcje i się dzień wcześniej wycofała bo jakieś dupki przyjechały i tak nic z tego nie wyszło. Wszyskie związki wywieść na taczkach za bramy fiata bo nic nie robia tylko kawa i internet.

#9 2008-03-06 20:50:35

fuks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 11
Punktów :   

Re: Strajk w FAP

A co będzie jeżeli to załoga da plamę i 15 marca w 95% przyjdzie do pracy? Bardziej wydaje mi się to prawdopodobne, chociaż bardzo chciałbym by było odwrotnie. Zastanawiam sie tylko co dalej jak sprawdzi się taki scenariusz. Macie jakieś pomysły to podawajcie wyjścia awaryjne.
Pozdrówka dla wszystkich, którzy jeszcze wierzą w moc załogi.

Offline

#10 2008-03-06 20:57:54

pslm

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-07-18
Posty: 37
Punktów :   

Re: Strajk w FAP

spawaczNspawalnia napisał:

pslm napisał:

spawaczNspawalnia napisał:

Strajk?? a kto go zorganizuje?? te przekupne związki?,dlatego sie do żadnych związków nie zapisałem,bo po co być sprzedawczykiem.

Może najpierw zapytasz kto pójdzie strajkować? Młodzi to mają wszystko w czterech literach, a starzy pracownicy chcą dociągnąć do zasłużonej emerytury.

* * * * * * * * * *

A przez takich jak Ty związki w FAP nie mają siły przebicia bo połowa załogi nie jest zrzeszona w żadnym związku, a szanowni panowie Arlet i Piętka na tym bazują bo twierdzą że załoga nie zrzeszona w żadnym związku to załoga zadowolona z ich poczynań i z zarobków.

Kolega ma problem z czytania ze zrozumieniem,nie bede sprzedawczykiem,a strajkować mogę i bez zapisywania sie do sprzedajnych związków.Jak czytam ulotki "S"przesawczyków to mam wrażenie że świcie p.WANDY poodpadały jaja a w ich miejsce urosły waginy,bo to że oni niby twardo stawiają na swoim a każda rozmowa z dyrekcją kończy sie tak samo,i tak do zajebania,poprostu boją sie zorganizować strajk bo za dużo kasy nabrali żeby załoge w wała robić.

Słuchaj kolego jeżeli kogoś oskarżasz o łapówkarstwo to podaj dowody. Jeżeli ich nie masz to Ciebie mogą oskarżyć o pomówienie i obrazę. W Polsce jest wolność słowa ale nie masz prawa nikogo poniżać ani bezpodstawnie oskarżać!

Offline

#11 2008-03-06 23:10:30

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: Strajk w FAP

Halo Ludzie co Wy tu piszecie takie pierdoły kto ile wzioł to nie jest teraz istotne. Ważne jest to jak zmobilizować załogę Naszych kolegów i koleżanki by do pracy nieprzyszli, a związki biorą i brać będą wypłatę płaconą przez Dyrekcje ze średniej zakładowej wiec dopuki beda w zakładzie bedą na pasku dyrekcyjnym chodzic, ale  w tym momencie mają nam do zaoferowania konkretne rozwiązanie bunt w sobote 15marca i My musimy tak zadziałać wszyscy zeby zaklad stanoł.

Offline

#12 2008-03-06 23:53:19

spawaczNspawalnia

Gość

Re: Strajk w FAP

pslm napisał:

spawaczNspawalnia napisał:

pslm napisał:


Może najpierw zapytasz kto pójdzie strajkować? Młodzi to mają wszystko w czterech literach, a starzy pracownicy chcą dociągnąć do zasłużonej emerytury.

* * * * * * * * * *

A przez takich jak Ty związki w FAP nie mają siły przebicia bo połowa załogi nie jest zrzeszona w żadnym związku, a szanowni panowie Arlet i Piętka na tym bazują bo twierdzą że załoga nie zrzeszona w żadnym związku to załoga zadowolona z ich poczynań i z zarobków.

Kolega ma problem z czytania ze zrozumieniem,nie bede sprzedawczykiem,a strajkować mogę i bez zapisywania sie do sprzedajnych związków.Jak czytam ulotki "S"przesawczyków to mam wrażenie że świcie p.WANDY poodpadały jaja a w ich miejsce urosły waginy,bo to że oni niby twardo stawiają na swoim a każda rozmowa z dyrekcją kończy sie tak samo,i tak do zajebania,poprostu boją sie zorganizować strajk bo za dużo kasy nabrali żeby załoge w wała robić.

Słuchaj kolego jeżeli kogoś oskarżasz o łapówkarstwo to podaj dowody. Jeżeli ich nie masz to Ciebie mogą oskarżyć o pomówienie i obrazę. W Polsce jest wolność słowa ale nie masz prawa nikogo poniżać ani bezpodstawnie oskarżać!

Bezpodstawnie to Ty pierdolisz,powody opisałem wystarczy poszukać,i masz racje wolność słowa.

#13 2008-03-07 18:02:52

pslm

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-07-18
Posty: 37
Punktów :   

Re: Strajk w FAP

spawaczNspawalnia napisał:

Bezpodstawnie to Ty pierdolisz,powody opisałem wystarczy poszukać,i masz racje wolność słowa.

To co opisałeś to są tylko domniemania. Jak masz na to jakieś kwity zeskanuj i wrzuć na forum chętnie wszyscy poczytamy.
I jeszcze jedno kolego zważaj na słowa i nie klnij na tym forum. Trochę kultury!!!

Offline

#14 2008-03-07 23:33:32

spawaczNspawalnia

Gość

Re: Strajk w FAP

pslm napisał:

spawaczNspawalnia napisał:

Bezpodstawnie to Ty pierdolisz,powody opisałem wystarczy poszukać,i masz racje wolność słowa.

To co opisałeś to są tylko domniemania. Jak masz na to jakieś kwity zeskanuj i wrzuć na forum chętnie wszyscy poczytamy.
I jeszcze jedno kolego zważaj na słowa i nie klnij na tym forum. Trochę kultury!!!

Po tym co piszesz twierdzę że jesteś jakimś zagorzałym fanem związków,"kwitów"nie posiadam,ale jak wiesz podobnie postąpiła Dyrekcja nasza kochana z Sierpniem80,zachlali ich w Promnicach.Jeśli tak bardzo ich bronisz,to pewnie poczułeś sie osobiście urażony moim postem,co do zważania na słowa to nie jesteś moim ojcem,bratem,a już tym bardziej kochanką żeby mnie pouczać o słownictwie,mam 30 lat i NIKT mnie już umoralniał nie będzie,a od zwracania mi uwagi na formę pisowni jest administrator,lub moderator forum,wyprostowany środkowy palec prawej dłoni dla Ciebie w formie pozdrowień.

#15 2008-03-09 16:32:10

pslm

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-07-18
Posty: 37
Punktów :   

Re: Strajk w FAP

spawaczNspawalnia napisał:

pslm napisał:

spawaczNspawalnia napisał:

Bezpodstawnie to Ty pierdolisz,powody opisałem wystarczy poszukać,i masz racje wolność słowa.

To co opisałeś to są tylko domniemania. Jak masz na to jakieś kwity zeskanuj i wrzuć na forum chętnie wszyscy poczytamy.
I jeszcze jedno kolego zważaj na słowa i nie klnij na tym forum. Trochę kultury!!!

Po tym co piszesz twierdzę że jesteś jakimś zagorzałym fanem związków,"kwitów"nie posiadam,ale jak wiesz podobnie postąpiła Dyrekcja nasza kochana z Sierpniem80,zachlali ich w Promnicach.Jeśli tak bardzo ich bronisz,to pewnie poczułeś sie osobiście urażony moim postem,co do zważania na słowa to nie jesteś moim ojcem,bratem,a już tym bardziej kochanką żeby mnie pouczać o słownictwie,mam 30 lat i NIKT mnie już umoralniał nie będzie,a od zwracania mi uwagi na formę pisowni jest administrator,lub moderator forum,wyprostowany środkowy palec prawej dłoni dla Ciebie w formie pozdrowień.

Tylko mnie utwierdziłeś w przekonaniu że dzisiejsza młodzież jest nie wychowana. Jestem zdecydowanie starszy od Ciebie i wbrew Twoim przekonaniom nie jestem fanem związków a szczególnie SIERPNIA 80 bo oni już dawno olali załogę.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
jamnik cena