Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2007-12-13 19:16:23

prawdziwy-ROBOL

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-15
Posty: 55
Punktów :   

mikro279 - skowyt sierpnia

No i mamy kolejną porcję wygłupiania się sierpnia i robienie ludzi w balona. Chciałbym tu zacytować fragmenty z mikroinformatora 279, oczywiście z komentarzem.

- "drugie zadanie to stworzenie przez dyrekcję FAP
warunków do tego, by związki zawodowe oraz
załoga Fiata wyraziły akceptację do zmian w
systemie czasu pracy."

czy załoga wyraziła akceptację czy było jakieś referendum czy tylko sierpień uznał to dla siebie wygodne? niech każdy sobie odpowie.

-"Jednakże by móc decydować o przyjęciu czy też
odrzuceniu proponowanych przez dyrekcję
rozwiązań, należało w pierwszej kolejności poznać
wszystkie uwarunkowania, wszystkie zagrożenia,
zrobić wiele symulacji, rozpatrzyć wiele
przypadków – co może się stać po wdrożeniu
systemu?"

liderzy z sierpnia jakie symulacje robiliście, symulację zmęczenia, czy może symulację rażąco niskich zarobków w porównaniu np. do opla? i nie chodzi tu o jakieś dodatki tylko stawkę godzinową, bo to jest najważniejsze.

-"Tu przytaczamy jeden z najważniejszych
zapisów:"XXX

a ja się pytam dlaczego nie dacie załodze do zapoznania całego porozumienia tylko wam wygodne zapisy, ludzie są ciekawi coście tam podpisali.

-"to wtedy
będą to nadgodziny i to nie jak w normalnym dniu
pracy – ale jako nadgodziny w dniu wolnym"

ile znów tych nadgodzin podpisaliście, pochwalcie się, 400, 600 czy 1000 a może zostawiliście puste miejsce niech dyrekcja sobie sama uzupełni.

-"Szybko zrezygnowano z pomysłu, by była to
kwota jednakowa dla wszystkich –
bowiem niemożliwym i nieracjonalnym
byłoby wywindowanie dodatku do zbyt
wysokiego poziomu"

i wy bronicie pracowników??? nieracjonalnym byłoby danie tym co mają mało żeby mieli więcej??? kogo wy bronicie? Ciekawi mnie czy jeszcze jakiś nowy pracownik z niskim uposażeniem jest jeszcze w waszym związku, bo po tym tekście to chyba szybko się z niego wypisze.

-"Przez dwa lata nie mieliśmy generalnie wolnych sobót. W systemie
jest wolna co czwarta oraz dodatkowo po dwa dni
w tygodniu co drugi tydzień."

bzdura jakiej nie widziałem, jeżeli podzielimy pracowników na 6 grup to jak może być wolna sobota co czwarta, chyba co szósta... - to jest typowy pokaz jak sierpień manipuluje ludźmi, oczywiście można zmanipulować że w pewnym przedziale wyjdzie co 4 a w innym wyjdzie co 10 czy co 12 - niech każdy spojrzy na grafik i sobie policzy, bzdura sierpnia i pokaz jak można manipulować ludźmi....

-"Warto też zdawać sobie sprawę z faktu, iż ten
dodatek w przypadku likwidacji systemu nie zginie– tych
pieniędzy nie damy odebrać."

tak jak nie daliście wprowadzić systemu pisaliście o tym w mikroinformatorze nr 263 - w jednym piszecie że nie dacie a w następnym już dacie - to cały sierpień

-"Sierpień 80 po konsultacjach przyjął ustalenia –
mamy świadomość, iż te rozwiązania są najlepsze,
jakie można było uzyskać. Zakończenie pracy w
nadgodzinach przy zapewnieniu dotychczasowych
zarobków – chyba nie ma w Polsce drugiego
takiego zakładu."

konsultacje z załogą przeprowadziła tylko solidarność- gdybyście konsultowali to byście wiedzieli jakie są nastroje wśród załogi co do systemu.
no i rzeczywiście drugiego takiego zakładu niema napewno; samochód roku, wszelkie nagrody, porównujemy się z najlepszymi a zarobki??? daleko z tyłu, każdy inny zakład ceni pracowników za osiągnięcia każdy inny oprócz FAP. tu się liczy tylko wyzysk.

-"MÓJ GŁOS"

dobrze że tylko twój...

-"Jeżeli system wejdzie – będziemy pracować
krócej za tą samą kasę! Więcej wolnego, więcej
odpoczynku. A jak ktoś chce rypać nadgodziny – to
zwiększyliśmy kwoty dodatków! Będzie miał wtedy
jeszcze większe wypłaty niż dotychczas (nie
wspominając o podwyżce)! I o co jeszcze można
mieć pretensje? że trzeba pracować trzy soboty i
czwartą dopiero mieć wolną? A kto pamięta, kiedy
była ostatnia wolna sobota?"

będzie więcej, więcej, więcej i więcej... będziemy pracować już nie tylko w soboty ale i w niedzielę... bo trzeba będzie więcej, a jeśli nie będzie ludzi do pracy to każdy będzie miał dni wolne ale wirtualnie, i nikt się nie będzie pytał tylko będziesz rypał... , a te trzy soboty i czwarta wolna to manipulacja na ludziach ,wyżej o tym jest napisane, a o co można mieć pretensje? że tych okropnych pieniędzy nie będzie kiedy wydać albo może strach będzie iść do sklepu bo wszystko tak drożeje że nie wiele za to kupimy... A wolna sobota to kto wziął zet-kę to pamięta bo teraz za tą sobotę będzie musiał wziąć urlop.

Są tu cytaty z mikroinformatora 279, polecam do poczytania mikroinformator nr263(można otrzymać ksero w siedzibie solidarności) i porównanie go z najnowszym ,to każdy oceni zz sierpień jakie są zasady działania tego związku, jak manipuluje załogą i kogo broni czy aby napewno załogi czy może dyrekcji?

Apeluję również do sierpnia , pokażcie ludziom co podpisaliście nie tylko wybiórcze cytaty wam wygodne a cały tekst porozumienia, jakie tam niespodzianki przygotowaliście dla załogi... a później przyjdźcie do ludzi i skonsultujcie to a nie uciekajcie jak najdalej, chyba że się boicie tego co podpisaliście.

Niech każdy poczyta i przemyśli to co zostało w ulotce napisane i zachęcam do podjęcia decyzji o przynależności związkowej i poparcia inicjatyw broniących pracowników, gdzie godność ludzi jest cechą najważniejszą, za dobrą pracę godna płaca.

Ostatnio edytowany przez prawdziwy-ROBOL (2007-12-13 19:35:46)

Offline

#2 2007-12-13 21:44:39

fuks

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 11
Punktów :   

Re: mikro279 - skowyt sierpnia

Świetna analiza. Nic dodać,nic ująć. Proponuję pod siedzibę S80 podstawić taczki i wywieźć pseudo działaczy za bramę. Lepszej sytuacji do wywalczenia godziwych pieniędzy może już nie być. Jeżeli załoga nie pójdzie po rozum do głowy i nie wywali na zbity pysk sierpuchów  to zostanie tylko płacz i zgrzytanie zębów. Poczytajcie sobie to:

http://wiadomosci.onet.pl/1653093,10,1,1,,item.html

Nawet włosi uważają, że możemy być wzorcem dla nich. To ja się pytam skoro jesteśmy od nich lepsi to możemy zarabiać jeżeli nie lepiej to przynajmniej tak samo jak oni. Nie chowajmy głowy w piasek, ile mozna być niewolnikiem? I niech mi nikt nie pieprzy, że jak mnie nie pasuje, to mogę się zwolnić. Oczywiście ale najpierw niech dyrekcja odda mi to co przez te lata ukradła. Złodziejska prywatyzacja, złodziejskie pensje,niewolniczy system. Gdybym pracował tu od roku, machnąłbym na to ręką, ale nie po tylu latach wyzysku. Walczmy o swoje. Były czasy chude i tłumaczono nam, że firmie jest w trudnej sytuacji, teraz jest świetnie i powinniśmy się z tego cieszyć, że Fiat generuje zyski a zakład w Tychach należy do najlepszych w całym koncernie. Ludzie, przecież oni z nas kpią. Gdzie jest nasz honor i duma? Jak długo chcecie być niewolnikami w swoim kraju? Weźmy sprawy w swoje ręce. Nie pozwólmy by znowu wygrała targowica czyli sierpuchy. Na hali widać tylko działaczy z Solidarności. Ze mną rozmawiali już trzy razy natomiast z pozostałych związków nie dość, że nikt nie rozmawiał, to nikogo nie widziałem. Te wnikliwe konsultacje jak to nazywają to przeprowadzali chyba sami ze sobą. Dzisiaj jest rocznica wprowadzenia stanu wojennego, zróbmy coś aby grudzień kojarzył się przynajmniej dla nas czymś przyjemnym. Zjednoczmy się wokół tych, którzy nas chcą reprezentować i rzeczywiście się z nami konsultują. Solidarność jest jedynym związkiem i realną siłą, który walczy o całą załogę. Ci, którzy jeszcze są członkami innych związków powinni się zastanowić czy chcą wziąć na siebie odpowiedzialność, że nie wykorzystali szansy i byli hamulcowymi.
Rzucałem już propozycję na tym forum aby w ramach protestu i jednocześnie poparcia dla działań Solidarności każdy przypiął sobie wstążkę. Podobnie było w Bielsku w Powertrain i to zadziałało. Może i my moglibyśmy spróbować. Co o tym sądzicie?

Offline

#3 2007-12-13 23:59:42

robol1

Gość

Re: mikro279 - skowyt sierpnia

dziś była ankieta solidarności. do strajku już blisko . drżyjcie sierpuchy, wywieziemy was.

#4 2007-12-14 16:00:49

Dejvid

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 96
Punktów :   

Re: mikro279 - skowyt sierpnia

Zgadza się ! Mordasiewicz teraz obraca kota ogonem. Pomijając już sam system pracy jak można w takiej koniunkturze na nasze samochody zgodzić się tylko na 310 zł (średnio brutto) podwyżki ???

KPINA !

Sierpień 80 działa na szkodę pracowników Fiata i ten związek powinno się zdelegalizować !!!

Gdzie obiecane referendum w sprawie systemu ?

Gdzie konsultacje z załogą na temat podwyżek ?

Gdzie wy sierpuchy w ogóle jesteście ? Pokryliście się po norach. Boicie się wyjść do załogi. Jakoś działacze Solidarności nie mają takich oporów. Widocznie mają poparcie skoro nikt za nimi po hali nie gania.

Podobno Sierpień 80 po podpisaniu tych porozumień zaczyna tracić członków ?

Offline

#5 2007-12-14 16:17:12

parafl

Gość

Re: mikro279 - skowyt sierpnia

Tracą członków i to ostro, ja bym powiedział że hurtowo, niektórzy jeszcze na paczki czekają i też się wypisują.
Nie wiem czy czytaliście mikroinformator280, rozbawił mnie do łez a szczególnie to co drobnym druczkiem na końcu napisane, brzmi to mniej więcej tak: "iż sierpien80 rozważy możliwość wystąpienia do sądu o zdelegalizowanie solidarności w FAP jako organizacji szkodzącej pracownikom"
Te sierponie już chyba ptasich móżdżków dostali muszą uważać teraz na ptasią grypę, w demokratycznym kraju związek który walczy o to co powinien czyli dobro pracowni8ków powinien zostać zdelegalizowany, ŚMIECH I ŻENADA, czyżby tonący się już brzytwy chwytał???
Sierpniowi to by pasowała ubiegła dekada , jeden związek który podpisze wszystko co dyrekcja poda...

#6 2007-12-15 00:30:40

ceres

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 47
Punktów :   

Re: mikro279 - skowyt sierpnia

Franek a tu to przegiąłeś  pałę chyba wrócisz na  linie karuzela już na ciebie czeka  choć  Tomek to dobry lider będziesz przykręcał   śrubeczki taki brednie wypisywać - >
WZZ „Sierpień 80” rozważ możliwość
wystąpienia do Sądu o wyrejestrowanie i
zdelegalizowanie zakładowej organizacji
związkowej związku Solidarność, jako podmiotu
szkodzącego pracownikom Fiat Auto Poland S.A
jeszcze ogłosisz stan wyjątkowy i założysz czarne okulary i nie będzie może teleranka to nie 13 grudnia 1981
26. ROCZNICA STANU WOJENNEGO
Koło północy z 12 na 13 grudnia 1981 roku milicja i SB zaczęły zatrzymywać działaczy "Solidarności". Przerwano połączenia telefoniczne, programy radiowe i telewizyjne. Do akcji ruszyło około 100 tys. milicjantów i żołnierzy. Na ulicę wyjechało 1750 czołgów i 1900 pojazdów opancerzonych. Stan wojenny trwał formalnie 586 dni - zniesiono go 22 lipca 1983 roku. Ale w potocznym odczuciu trwał aż do odzyskania niepodległości w 1989 roku.
Teraz mamy 2007 rok i Unia Europejska ma nowy traktat
http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci … .html?p=mt
Choć nastąpiła zbieżność dat to już inne czasy i MY w tych czasach chcemy godnie zarabiać
jak mówi Cuber w filmie o strajku z 1989 roku chcemy godnie zarabiać około 2 milionów ,na dzisiejsze czasy 2 tysiące na czysto jednym słowem The Song Remains The Same !!!!!!!!!!!!!!!!

Ostatnio edytowany przez ceres (2007-12-17 19:31:15)

Offline

#7 2007-12-15 12:39:18

nowy

Gość

Re: mikro279 - skowyt sierpnia

ceres jak coś piszesz na forum to przynajmniej poczekaj aż wytrzeźwiejesz.

#8 2007-12-15 13:57:09

ZT

Gość

Re: mikro279 - skowyt sierpnia

Tak juz widzę straj, ten straj będzie wyglądał jak pikieta solidarności w związku z 2 i 3 listopada. ja jako młody pracownik jestem za wprowadzeniem nowego systemu i na 100% nie będę strajkował i pewnie 90% załogi.

#9 2007-12-15 16:14:11

parafl

Gość

Re: mikro279 - skowyt sierpnia

ZT napisał:

Tak juz widzę straj, ten straj będzie wyglądał jak pikieta solidarności w związku z 2 i 3 listopada. ja jako młody pracownik jestem za wprowadzeniem nowego systemu i na 100% nie będę strajkował i pewnie 90% załogi.

Czyżbyś Franciszku był nowym pracownikiem???? Bo coś mi ta wypowiedź sierpcem pachnie... Acha , będziesz młodym jak na linie wrócisz, teraz to mi już wszystko pasuje.

#10 2007-12-16 00:58:19

ceres

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 47
Punktów :   

Re: mikro279 - skowyt sierpnia

Czy Ty na trzeźwo kiedyś na linii pracowałeś, bo ja na Fiacie już nie potrafię:[ 20lat na linii to za dużo ,syndrom Charlie Chaplin Dzisiejsze czasy?
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/ … jsze-czasy

Ostatnio edytowany przez ceres (2007-12-16 14:25:01)

Offline

#11 2007-12-16 03:27:56

nowy

Gość

Re: mikro279 - skowyt sierpnia

ceres znowu pijesz? albo klawiatura do wymiany:)

#12 2007-12-16 04:58:13

wyzyskiwany

Gość

Re: mikro279 - skowyt sierpnia

słyszałem że makaroniarze nie chcą dać kasy na system i podwyżki (być może to wymysł naszej dyrekcji). Moje zdanie jest takie: albo daja to co chcemy albo niech biorą sobie tą fabryczke do włoch lub gdziekolwiek , zapieprzam juz  tu prawie 20 lat ,stawka B1, dość wyzysku!!! za 1500 zł można już pracować w innych firmach z uśmiechem na twarzy a nie z potem na czole.

#13 2007-12-16 10:20:46

parafl

Gość

Re: mikro279 - skowyt sierpnia

Panowie bądźcie poważni, czy zabija się kurę znoszącą złote jajka? Czy gdziekolwiek indziej ktoś da się tak wyzyskiwać jak u nas?

#14 2007-12-17 10:17:16

robol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 117
Punktów :   

Re: mikro279 - skowyt sierpnia

ZT napisał:

Tak juz widzę straj, ten straj będzie wyglądał jak pikieta solidarności w związku z 2 i 3 listopada. ja jako młody pracownik jestem za wprowadzeniem nowego systemu i na 100% nie będę strajkował i pewnie 90% załogi.

Zobaczymy ilu zastrajkuje.Powodzenia i ile zyskamy.

Offline

#15 2007-12-17 17:39:01

robotnik

Gość

Re: mikro279 - skowyt sierpnia

robol napisał:

Zobaczymy ilu zastrajkuje.Powodzenia i ile zyskamy.

Cwaniak jakich mało, jeśli chodzi o strajk to be bo jestem na garnuszku dyrekcji a jeśli chodzi o kasę to ile zyskamy, my tzn my pracownicy co się zrzeszamy w silny związek a nie wy, bo wy to na taczkach możecie wyjechać. Zyskamy ot cały sierpień MY i nikt więcej.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
jamnik cena