Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2007-11-27 07:38:35

Tyszanin79

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-30
Posty: 16
Punktów :   

Co sądzicie o ostatniej ulotce Sierpnia80

WITAM
czytając wczoraj ulotke Sierpnia wydaje mi sie ze Sierpien juz wyraził zgode na nowy system a ulotka ma nas tylko przygotowac  na to co bedzie po nowym roku jak widac tylko Solidarnosc mówiąc na sytem zdecydowanie Nie mysli o załodze choc jesli wejdzie nowy sytem pracy bedzie ozna nazwac nasz zakład z czystym sumieniem FIAT AUTO CHINA a bedą pracowac w nim juz tylko jelenie które życie prywatne i rodzinne mają gdzieś.......

Offline

#2 2007-11-27 08:35:26

C4

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-02
Posty: 2
Punktów :   

Re: Co sądzicie o ostatniej ulotce Sierpnia80

to może członkowie sierpnia80,zbiorą się i wytłumaczą działaczom związkowym ,że szodzą załodze.

Offline

#3 2007-11-27 23:17:55

kinio

Użytkownik

3908484
Skąd: Spawalnia
Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 126
Punktów :   

Re: Co sądzicie o ostatniej ulotce Sierpnia80

ke??? w ostatniej sierpniowej 80 ulotce napisali coś, że 300 zł to za mało ??
Co wy tak za tą solidarnością ?? Ja jestem neutralny do wszystkich związków jeszcze nie widziałem żeby, żadne coś z nich zrobiło na własną rękę (chyba że obraża drugi związek)
zobaczymy czy potrafią sie dogadać... To mnie na razie najbardziej interesuje... Bo jeśli system wejdzie to się zwalniam i dalej mnie to rybka...

Offline

#4 2007-11-28 10:08:41

parafl

Gość

Re: Co sądzicie o ostatniej ulotce Sierpnia80

Jak zwykile sierpień mydli ludziom oczy, że 300 to za mało, dyrekcja dołoży 10 i będzie już dużo już będzie ok, wtedy to soldarność będzie bardzo złym związkiem bo nie chce zniewolenia pracowników a chrabiostwo z sierpnia będzie mordki chchachało. Panowie z sierpnia czekamy na realizację tego co pisaliście w swoich ulotkach nie tak dawno, " niech dyrekcja już stroi pieniążki na podwyżki w przyszłym roku" chodziło o zwiększony czas pracy, skrócenie przerwy remontowej, chyba nie chodziło Wam o podwyżkę 10zł brutto????
Ludzie to pamiętają i czekają a kto nie pamieta to będziemy przypominać. No chyba że wy tego nie pisaliście bo przecież Wasze komunikatu pisze dyrekcja!!!!!!! No to macie wolną rękę. Chyba że się mylę??? ale nie sądzę.
DLATEGO ZACHĘCAM WSZYSTKICH CZłONKÓW SIERPNIA80 i METALOWCOW , PACZCIE NA RĘCE SWOIM LIDEROM ZWIĄZKOWYM TO CO PISZĄ W SWOICH ULOTKACH, JEŻELI OSZUKUJĄ WYPISUJCIE SIĘ, JEST ZWIĄ ZEK KTÓZA WAMI SIĘ WSTAWI I TAM SIĘ ZRZESZAJCIE, nie piszę jaki bo to wynika z tresci poprzednich wypowiedzi.
Aby wypisać się z sierpnia bądź metalowców nie musicie chodzić do nich tam gdzie pouciekali pracownikom, jest związek który pozostał wśród nas i wystarczy tam złożyć deklaracie przynależności oraz złożyć pismo aby wypisać się z niechcianych ZZ, tam już wszystko załatwią.

#5 2007-11-28 18:05:49

ceres

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 47
Punktów :   

Re: Co sądzicie o ostatniej ulotce Sierpnia80

A  ja myślę  ze związki zawodowe gówno  załatwią będziemy robić  od poniedziałku do soboty za psie pieniądze , nadzieja  w nowo przyjętych którzy wezmą  świąteczną premie i podziękują pięknie temu  zakładowi .W ty systemie ONI nie będą tańczyć:P

Offline

#6 2007-12-06 21:34:21

piętaszekretnie

Gość

Re: Co sądzicie o ostatniej ulotce Sierpnia80

Z tego co mi wiadomo Fiat nie robi najmniejszego problemu, kiedy ktoś chce się zwolnić z pracy. Zwykle rozwiązanie umowy o pracę - z tego co słyszę - odbywa się na zasadzie porozumienia stron, czyli praktycznie z dnia na dzień. Czego w innych firmach się raczej nie spotyka. W innych firmach pracodawca nie chce słyszeć o takiej formie rozwiązania umowy pozostawiając pracownikowi jedynie
Dlaczego? Na miejsce tego, który odchodzi czeka kilku innych chętnych.

#7 2007-12-07 16:53:09

Dejvid

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 96
Punktów :   

Re: Co sądzicie o ostatniej ulotce Sierpnia80

piętaszekretnie napisał:

Z tego co mi wiadomo Fiat nie robi najmniejszego problemu, kiedy ktoś chce się zwolnić z pracy. Zwykle rozwiązanie umowy o pracę - z tego co słyszę - odbywa się na zasadzie porozumienia stron, czyli praktycznie z dnia na dzień. Czego w innych firmach się raczej nie spotyka. W innych firmach pracodawca nie chce słyszeć o takiej formie rozwiązania umowy pozostawiając pracownikowi jedynie
Dlaczego? Na miejsce tego, który odchodzi czeka kilku innych chętnych.

No to pokaż mi kolego tych kilku chętnych na jedno miejsce a może jest ich dziesięciu na jedno miejsce (jak to jeszcze niedawno było w zwyczaju mówić na Fiacie ) i stoją już za bramą i tylko czekają aż ktoś się zwolni z tego cudownego zakładu żeby tylko zająć jego miejsce.

Otóż z tego co ja wiem to w Tychach jest ok 5,6 % bezrobocia z tego ponad połowa to kobiety i tzw. trwale bezrobotni czyli lesery co się żadnej pracy nie chwycą. Ostatnio na Fiacie są przyjmowani ludzie z miejscowości odległych po 40-50 km. Prezydent Tychów już w tamtym roku zapewniał, że nie ma w Tychach i okolicach tylu pracowników ilu potrzebuje Fiat. Do tego gdzie są ludzie z wykształceniem kierunkowym czyli po szkołach samochodowych, technicznych którzy są przygotowani do pracy w branży ?

Kierownicy zaczynają narzekać już, że brakuje mężczyzn do pracy a dostają ciągle nowych pracowników-kobiety. Wiadomo, że kobieta nie może wykonywać wszystkich prac na linii. Po prostu mało który chłop będzie tyrał za 1500 zl miesięcznie od poniedziałku do soboty. Za takie tyranie powinno się wyciągać ok 2500 zl na rękę za czas i poświęcenie życia rodzinnego.

Możesz powiedzieć,  dlaczego się nie zwolnicie skoro się nie podoba. Owszem nie podoba się ale jest jeszcze coś takiego jak to, że są ludzie którzy się w jakiś sposób identyfikują z firmą. Liczą, że w końcu będzie lepiej bo chcą tu pracować i produkować Fiaty. Pracować na Fiacie to był kiedyś prestiż. Niestety dzisiaj Fiat to już tylko jedna z wielu firm w tyskiej strefie ekonomicznej, gdzie pracownika traktuję się jako dodatek do maszyny, który jest tanią siłą roboczą. Nawet te wszystkie nagrody i wyróżnienia jakie spływają na naszą fabrykę nie powodują, że twoja sytuacja pracownicza się poprawia. To może tak dobrze wygląda tylko z zewnątrz ale od środka już jest mniej kolorowo. Przekonują się o tym szczególnie nowi pracownicy.
Dlaczego jest taka rotacja ? U mnie na brygadzie w przeciągu ostatniego roku przyjęło się  5 osób a 6 się zwolniło. Następny kolega zapowiada nie przedłużanie umowy. Pracuje 3 miesiące.

Więc skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle ???

Offline

#8 2007-12-08 11:29:02

parafl

Gość

Re: Co sądzicie o ostatniej ulotce Sierpnia80

piętaszekretnie uderz się w czółko, u nas od dawna w urz. pracy jest ogłoszenie o przyjęciach do pracy i jakoś nikt się nie przyjął, o przepraszam jedna osoba się przyjęła ale po tygodniu się zwolniła i takie są realia. Kiedyś ktoś powiedział z władz że przyjęcia do fiata to tak jak nabieranie ziarna widłami, coś tam zostanie ale większość się przesieje. Panowie dyrektorzy i spółka może czas to ziarno nabierać łopatą? wtedy naprawdę więcej zostanie,  żeby to wiedzieć nie trzeba być wykształconym, widły służą do czegoś innego!!!
A co do zwolnień to niestety to prawo każdy ma i fiat mu tego nie odbierze, a jeśli próbuje to się rzuca przepustkę kierownikowi i wychodzi przez płot jakby jeszcze ochrona miała jakieś ale.

#9 2007-12-11 22:10:13

kaka

Gość

Re: Co sądzicie o ostatniej ulotce Sierpnia80

pieta nie wychodzi z biura namiot tam rozlozyl i zycia juz nie ma wiec sie nie dziwcie ze mysli ze jest duzo chetnych do pracy ja tylko czekam az zacznal sie przyjecia na forda ka a to sie juz chyba zaczyna ciekawe skad wezma ludzi. Mlodzi MUSZA odejsc bo zazwyczaj sie ucza a ten system wyklucza wolne soboty co 2 tydzien. Dla nich wybor jest prosty. Albo szkola albo wojsko. Zamiast nich przyjdzie jakis 40 letni manius i powie po 1 dniu ze tu robic nie bedzie bo zajob jest. I tak to sie skonczy

#10 2007-12-11 22:29:41

piętaszekretnie

Gość

Re: Co sądzicie o ostatniej ulotce Sierpnia80

Ano zobaczymy. Zdziwisz się zapewne skąd nagle tylu chętnych się znajdzie.

#11 2007-12-13 14:28:21

Dejvid

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 96
Punktów :   

Re: Co sądzicie o ostatniej ulotce Sierpnia80

piętaszekretnie napisał:

Ano zobaczymy. Zdziwisz się zapewne skąd nagle tylu chętnych się znajdzie.

Pożyjemy - zobaczymy

Offline

#12 2007-12-15 17:13:56

prawdziwy-ROBOL

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-15
Posty: 55
Punktów :   

Re: Co sądzicie o ostatniej ulotce Sierpnia80

piętaszekretnie napisał:

Ano zobaczymy. Zdziwisz się zapewne skąd nagle tylu chętnych się znajdzie.

Chyba nie reaktywują OC? A może chińczyków ściągną.

Offline

#13 2007-12-15 17:57:32

krokodyl

Gość

Re: Co sądzicie o ostatniej ulotce Sierpnia80

a ciekawe co bedzie jak nie wprowadzą sytemu i jeszcze będą zwlaniac nie będzie przyjeć bo solidaruchy nie podpisały systemu 1000 osób czeka na pracę z tu nic........ale solidarnośc ma to głeboko...

#14 2007-12-15 17:58:53

krokodyl

Gość

Re: Co sądzicie o ostatniej ulotce Sierpnia80

i żeby nie było nie jestem pracownikiem dopiero czekam na przyjęcie , po rozmowach badaniach i czekam ......

#15 2007-12-15 18:34:18

pslm

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-07-18
Posty: 37
Punktów :   

Re: Co sądzicie o ostatniej ulotce Sierpnia80

krokodyl napisał

a ciekawe co bedzie jak nie wprowadzą sytemu i jeszcze będą zwlaniac nie będzie przyjeć bo solidaruchy nie podpisały systemu 1000 osób czeka na pracę z tu nic........ale solidarnośc ma to głeboko...

i żeby nie było nie jestem pracownikiem dopiero czekam na przyjęcie , po rozmowach badaniach i czekam ......

Tak przyjmą nowych zdrowych i silnych na system, a po pół roku padnie system i nas starych i schorowanych zwolnią bo nie jesteśmy już tak wydajni jak dwudziestolatkowie. A zwalniać na pewno teraz nie będą bo ludzie się sami zwalniają. A tak na prawdę nie ma sie do czego pchać - wszystkie soboty krokodylu będziesz jebać  za marne 1200 PLN. Za te pieniądze to gdzie indziej prace znajdziesz z wolnymi sobotami! Masz internet - więc szukaj bo roboty w województwie śląskim jest od groma!!!

Ostatnio edytowany przez pslm (2007-12-15 18:35:23)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
interwencyjny skup zbóż klej lakma